Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Engednéd, hogy a melegek...

Engednéd, hogy a melegek örökbe fogadhassanak gyereket? Akár 2 nő, akár 2 férfi.

Figyelt kérdés

Nem provokálásnak szánom. Indoklást is írjatok.

Én engedném.



2018. máj. 23. 10:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/127 anonim ***** válasza:
79%

Elárulom neked, hogy a melegek most is fogadnak örökbe... csak nem párként adják be a kérelmet, hanem egyedülállóként.

Miért kéne egy gyereket megfosztani a szülői szeretettől.

Kismillió heteró van, aki nem alkalmas szülőnek, mégis szaporodik, mert senki nem csekkolja le őket előre. Míg egy örökbefogadó szülőnek a s.ggébe is benéz a hivatal.


Igen, megengedném.

2018. máj. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/127 anonim ***** válasza:
76%

Nem az a fő baj itt hogy homokosok vagy heterók vállalnak gyereket, hanem az, hogy munkanélkülieknek, bűnözőknek, gyagyásoknak is bármikor lehet gyártani 15 gyereket, következmény meg nulla.

Ezekhez képest egy homokos pár rendezett körülményekkel maga az áldás.

Vagy melyik jobb: a putriba szülni 14 évesen, aztán kirakni utcára a kölköket és feküdni a romhalmazban, seftelni, strihelni, vagy biztosítani a tisztességes körülményeket egy örökbefogadottnak, akit aztán tényleg megbecsülnek?

Mert az örökbefogadáshoz aztán durván meg kell feleni a követelményeknek, bhahszni meg mindenki tud a híd alatt is, az senkit se érdekel. Ahhoz joga van, max elveszi a gyereket a gyámügy, jön a következő, jó esetben nem dobja oda a kutyának miután megszülte a klotyón.

Az ilyeneket kell elköttetni, nem azokat akadályozni akik tisztességesen fel tudnának nevelni egy gyereket.

2018. máj. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/127 anonim ***** válasza:
58%

Nem tüntetnék ellene, de nem hiszem, hogy támogatnám. Csak saját magamból indulok ki, ha nem egy édesanyám és egy édesapám lenne, hanem két anyám vagy két apám, akkor most nem lennék az, aki vagyok. De lehet, hogy csak én vagyok a maradi, hogy nekem ez a normális akkor már máshogy nem is működhet.

Egy átlagos magyarországi iskolára gondolva szerintem a gyerek is kapna cifrákat a fejéhez, a gyerekek sem szentek, ezt tapasztalatból mondom.

De hogy ne csak ellenérvem legyen, rengeteg gyerek olyan körülmények közt él egy apukával és egy anyukával, hogy jobb lenne neki két anya vagy két apa, csak szerető családban éljen.

Szóval igen, hasznos lenne, ha a homoszexuálisok is fogadhatnának örökbe, de csak igazságosan, az meg nem jellemző az orszgára. Nem igazán jutok el magamban a válaszig erre a kérdésre.

2018. máj. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/127 anonim ***** válasza:
80%
Olyan emberként mondom aki nevelő otthonban nőtt fel, hogy bárcsak lett volna akár két apukám, akár két anyukám. Rengeteg meleg párt ismerek akik milliószor jobb szülők lennének mint sok hetero pár. Én úgy ahogy a házasságot, az örökbefogadást is engedélyezném nekik.
2018. máj. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/127 anonim ***** válasza:
78%

Engedném.

Miért jobb egy olyan mozaikcsalád például, ahol apu kisgyereknél új párt talál, aztán kétlaki lesz a gyerek? Ott is két anyukája van (vagy fordított esetben akár apja), főleg, ha a csapodár fél nem mintaapa.

Elvált szülők gyerekeként én is többet voltam apám nőjével, mint vele, mert láthatáson is folyton dolgozott. Nem ritka ez.

Arra meg itt az oldalon is van nem egy kérdés, hogy az új mostohát is szülőjeként szereti a gyerek, a vérszerinti meg retteg, hogy vele mi lesz...


Szóval egy ilyen mozaiknál még egy meleg pár is jobb lehet. Nyilván olyan verzióban, ahol megtanítják a gyereknek a megfelelő értékrendet. Ott még jobb is lehet, mert sokkal toleránsabb felnőttet nevelnek belőle, olyat, aki elfogadja a másságot.

Nyilván ez is csak szigorú feltételek között működhet, de én nem zárnám ki csak azért, mert nem apa/anya vannak, ha minden más adott.

2018. máj. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/127 anonim ***** válasza:
30%
Végül is... Nem kell, hogy kialakuljon egy gyerekben a férfi és a női kép. Lassan úgy sem lesznek már nemek. De akkor egyedülálló emberek is fogadhassanak már örökbe gyereket.
2018. máj. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/127 anonim ***** válasza:
76%

Egy csomó gyerek van nevelőotthonban és van egy csomó meleg pár, akik szeretnének gyereket és családi, jómódú környezetet biztosítanának egy gyereknek sok szeretettel.

Szerintem ez nem két rossz közötti döntés.

2018. máj. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/127 anonim ***** válasza:
87%

Engedném, és ha már itt tartunk, egyedülállóknak is.

Igazából a kisebbség az, akik "klasszikus", jól működő családokban nőnek fel. Engem is egyedül nevelt az anyám, de jól csinálta. És egy jó szülő is felbecsülhetetlen, főleg, ha az állami gondozás a másik lehetőség.

A gyerek sem hülye. A saját családjáról is meg tudja állapítani, hogy az zilált vagy csonka vagy jól működő, ugyanígy megértené, hogy a melegházasság nem a "klasszikus" modell. Nem hiszem, hogy ez döntően befolyásolná a későbbi szexuális viselkedését vagy párkapcsolatait.

2018. máj. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/127 anonim ***** válasza:
16%

Azt engedném csak, hogy 14 feletti fiatalt (akár fiatal felnőttet is) fogadjanak úgy örökbe, ha a fiatalnak sincs kifogása ellenük.

Érvek:

- 14 feletti nemi orientációjára már jó eséllyel nem hatnak

- ha esetleg meleg, akkor meg jobb is neki az ilyen pár nevelőszülő

- ennyi idős már tudja mérlegelni, hogy jobb-e neki ha cikizhető nevelőszülei vannak, mint az, ha intézetben nő fel

- melegek gyengédsége gyerek iránt is gyanúsabb lehet, ennyi idős fiatal már jobban el tudja dönteni, hogy mi helyén való, mi nem neki

- 14 felettieknek ez mérkegelhető lehetőség lenne


Nem csak melegeknek nem adnék kisgyereket, de buzgó vallásosoknak sem. Azok is ugyanúgy tönkrevághatják egy fiatal fejlődését.

2018. máj. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/127 anonim ***** válasza:
77%

19:

Akkor hogyan lesz heteroszexuális párnak homoszexuális gyereke, ha a család hat a neki orientációra?

2018. máj. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!