Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apám feltöri a facebook...

Az apám feltöri a facebook jelszavam, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz a kapcsolatom mindkét szülőmmel, és emiatt (legalábbis azt hiszem, emiatt) az apám folyamatosan feltöri a Facebookos jelszavam, aztán elolvassa a privát üzeneteim. Mit tehetek? Már nagyon zavar, hogy semmiről nem beszélhetek másokkal nyugodtan, mert tudom hogy a retardált apám jog nélkül elolvas mindent. Egyszer a barátnőmnek írt az én Facebookomról, miután elmeséltem neki, hogy az apám megvert(a barátnőmnek persze tagadta..) Kérlek segítsetek minél hamarabb! Köszönöm!

2018. máj. 29. 00:44
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%

Szàmtech guruk sem tudnak feltörni egy Facebookot, programozó vagyok, úgyhogy ezt nem laikusként mondom. Ha így lenne, akkor már régen nem lenne facebook, mert mindenki folyamatosan a gyereke, férje, felesége, kollégája, főnöke facebookját akarná feltöretni valakivel.

Ne legyetek már buták!

2018. máj. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
64%

azok se legyenek már buták, akik ezt az okoskodó, de a facebookotnemlehetfeltörni szöveget nyomják


nem teljesen mindegy a szóhasználat?


tök egyértelmű, hogy a kérdező nem arra gondol, hogy a fater a facebook szerverein csemegézik, vagy szabadidejében sql injection-nel múlatja az időt, hanem egy egyszerű módszerrel a jelszó birtokába jut


elég ha a router logjait meg tudja nézni, van egy keyloggerje, vagy defacelt oldalra irányítja át, esetleg a helyi hálózaton man in the middle, ezeket mind egy 18ezer forintos rootolt tablettel megcsinálhatja, és még értenie sem kell hozzá

2018. máj. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
100%

Nem, egyáltalán nem mindegy a szóhasználat.

Mert egyik esetben a kérdező tud védekezni ellene, a másik esetben nem.

2018. máj. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
100%

#36 hidd el, totál elképzelhetetlen, hogy bárkinek is az apja a mai világban képes ilyesmire. Felhasználói szinten tudják használni az okoseszközöket, pc-ket, de ennyiben kimerül a tudományuk. Olyan létezik, hogy idősebb ember is informatikai munkát végez, de ők közül ritka az olyan, aki családapa is szerintem.


#42 nem tudom mennyire figyeltél, de kivehető a történetből, hogy az apja a kérdezőnek ezt otthonról csinálja még a kérdező nem lakik otthon. Nem hinném, hogy akkor az említett módszerek mindegyike hatásos lenne, ha két külön hálózatról van szó. Meg mint említettem, ritka az olyan eset amikor tényleg a családapa ért jobban ehhez a témához a gyereknél. Hiába nem kell érteni ehhez, mikor esetenként már a felhasználással is meggyűlik a gondja egy-egy embernek (akár korosztálytól függetlenül is), akkor azért nehéz ilyet elképzelni :D Egyébként jó nagy ötletvihar került ide, van amit többször is említettünk. Zongorázd végig őket.

2018. máj. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
75%

pár napja hencegett az 50+ kollégám, aki egy okostelefont alig tud kezelni, hogy ráijesztett a gyerekre, hogy tudja ám, hogy poreszt néz


a router naplózást beállította, és hetente ránéz


szakmunkás, nem egy informatikai zseni, mégis simán megoldható...

2018. máj. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%
Router naplózásba nem titkosítva vannak a jelszavak?
2018. máj. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
73%
Na ezért nem szabad jelszot megjegyeztetni stb, otthon se,sajnos ilyenek a csaldi viszonok manapság h otthon is jobb ovatosnak lenni sajnos ez van..
2018. máj. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
100%

Apád hacker talán?


Nem, szóval te vagy a béna :D

2018. máj. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
73%

Kapcsold be a kétlépcsős bejelentkezést, hogy csak sms-ben kapott kóddal léphess be. PLusz jelentkezz ki a többi eszközről (Beállítások, Biztonság és bejelentkezés, Bejelentkezett helyek és a pöttyökre kattintva kiléphetsz).

Ezen kívül még ellenőrizd, hogy nincs megadva-e a sajátodon kívül más e-mail cím/telefonszám, amihez hozzáférhetnek és jelszóemlékeztetőt kérhetnek rá.

További lehetőség még, hogy be van állítva, hogy az olvasatlan üzenetekről e-mail értesítést küldjön a facebook -elküldi a teljes szöveget-. Érdemes ezt kikapcsolni és megnézni szintén, hogy jó e-mail cím van-e megadva.

Plusz az e-mailed jelszavát is változtasd meg

2018. máj. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
73%
csinalj olyan jelszot amiben valtod a szamokat a kis es nagybetuket. Pl mondjuk 09BuDapeSTilany a budos eletben nem fogja tudni feltorni. akkora a variacios lehetoseg.
2018. máj. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!