Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 38 éves férfi vagyok. A...

Kopaszpali kérdése:

38 éves férfi vagyok. A szüleim nem engednek elköltözni. Kényszerítenek. Hogy lehetne a legkisebb sérelemmel megoldani a helyzetet?

Figyelt kérdés

Gyenge a szívük, kerülném a drámát. A szavam semmit nem ér apu egójával szemben, legfeljebb megreped az ablak, és kapok egy önbizalomelvonó okosító kúrát, ő meg infarktust.

Külön háztartásban élek egy kétlakásos családi házban, ami apámé. Nagyszüleim laktak itt előttem, de ők már 20 éve nem élnek. Rendbe hoztam, kicseréltem a padlót, stb. Ígérték, hogy teljesen szabad lehetek, nem kell elmennem. De nem így lett. A volt barátnőm ellen egy évig oltott anyám minden reggel. Ott várt a kapuban. Hogy bírsz ilyet szeretni, kevés az iskolája, a bőre nem teljesen fehér. Mit szeretsz benne? Nem bámulnak meg az emberek, hogy ilyennel mutatkozol? Apám: Meglátod, a hóna alá vesz valamit, és lelép. Csak idő kérdése. Mikor teszed már ki? A haverjaimra is tesznek megjegyzést. Elront, bűnöző. Nem akart közeledni hozzád "úgy"? Szóval még melegnek is hisznek. Apám zsarol, hogy ha elmegyek, anyámat is vihetem, vagy az utcára teszi. Eladni nem akarja a házat, kifűteni nem tudják a 200nm-t, idegennek nem akarja kiadni, mert mindketten betegek lesznek attól, ha csak egy szerelmespár szolid puszit ad egymásnak az utca szeme láttára a kapuban, vagy este 8 után kinti lámpát, ne adj Isten gyertyát égetnek, és diszkréten ücsörögnek a teraszon. Próbálták ismerősnek kiadni, amíg náluk laktam, nem bírta anyám, szerinte ez kupleráj így. 2 lakásra még nincs pénzem, magánéletet akarok. (És az utcafronton szexelni, ha úgy tetszik). A legutóbbi barátnőmet be sem mutattam, de 3 hónap után szakítottunk, mikor megtudta, mi a helyzet otthon. Mit kéne csinálnom, hogy ne legyen belőle kórház? El akarok menni.



2018. okt. 27. 16:22
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
25%
9-es lehet tökösebb vagy de IQ nulla....
2018. okt. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
34%
Jaj, a 10-es ugyanaz az IQ harcos barátunk. 3 ingatlan, ja. Én meg Erdogan vagyok.
2018. okt. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
61%

Mindenképp balhé lesz. Messzi munkát kell keresned. Aztán én eléjük állnék, hogy találtam egy jól fizető munkát 300 km-rel arrébb ( a pontos fizud nem kell tudniuk, kamuzni is lehet). És elköltözöl. Be lehet még adni, hogy öregednek, úgy gondolod, egyre több segítségre lesz szükségük (anyagi, hisz drágul a világ). Tüzifa, vagy csekkek, vagy akármi. Aztán persze fűt-fát lehet ígérni, hogy jössz majd sűrűn, aztán egyre több "hétvégi melód" lesz, és csak akkor "tudsz" jönni, amikor te akarsz.

Persze anyagilag ha belefér, akkor segíteni lehet és kell is őket.

Sajnos már elég idős vagy, gyorsan fel kell építened a saját életed, ha családot szeretnél még. Ez pedig velük nem fog menni. Egyébként megértem az eddigi bnőid, én is lelécelnék egy ilyen férfi (????) mellől.

Ha a közelben maradsz, és tudják hol laksz, benne van a pakliban, hogy ott fognak majd balhét csinálni. Vagy a munkahelyeden. Szóval se az új címed, se a meló címét meg ne add, de lehet én még a várost is bekamuznám. És akkor marad a telefon, amit megint csak akkor veszel fel, ha neked alkalmas.

2018. okt. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
22%

Még az adás-vételi szerződést sem tudnád értelmezni :-D


Bocs kérdező, de ez az ostoba luvnya a stílusával...

2018. okt. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:
Nem egyszerű a dolog, ezért is jöttem ide. Igen, nem vagyok ehhez a helyzethez tökös. Úgy neveltek, hogy empatikus és igazságos legyek ebben a 9-esekből álló világban, és tudjak élni 10-esek között is irigykedés nélkül. Sok tanulással és becsületes munkával negyede annyiból, mint 10-es. Kitartó példamutatással tették ezt. Talán direkt így programoztak maguknak, nem tudom, de ők is élhettek volna lazábban, hanyagabban. Ha nem szólnának a párkapcsolatomba a szüleim, el sem akarnék menni tőlük, nem lett volna zsarolás sem. Vegyek két panellakást, egyikbe anyám egyedül, másikba én nyomorogjak, azt várjam a halálát, aztán eladnám a kettőt, és vennék egy házat? Ez nekem nem OK. Ha elérném, hogy pszichológus segíthessen nekik, talán el se kéne mennem. De túl nagy faterom egója ahhoz, hogy orvoshoz menjen.
2018. okt. 27. 17:30
 16/46 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem ebben az esetben csak a leugrok gyufaert cimu musor mukodhet.

Kiveszel valahol egy alberletet, szepen feltoltod az uj dolgaiddal, es egy napon nem mesz haza.

Bejelentik majd a rendorsegen az eltunesedet, teged megtalal a rendorseg es nyilatkozol, hogy koszonod jol vagy de nem jarulsz hozza a lakcimed kiadasahoz. Ok megtudjak, hogy elsz es jol vagy, tehat aggodniuk nem kell, viszont a hamutalca csapkodos mutatvanyt mar nem lesz kinek bemutatni. Nem fognak szivinfarktust kapni ezen ne aggodj. Te csaladot alapitasz szepen, aztan egyszer felhivod oket, hogy ohajtjak e megismerni a csaladodat. Ha igen jo, ha nem, ugyis jo. Ennyi.

2018. okt. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
86%

apad csak zsarol nem fogja kitenni anyád mert valszeg az ö tulajdona is a ház

am meg kivel kiabálna ha nem lenne ott ???


Szedd össze magad

keress egy albit és vedd ki majd költözz el

amit csinálnak az zsarolás játszma te meg belesétáltál...

rajtad áll h kilépsz e belőle

2018. okt. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
82%
38 vagy... hívj fel egy ügyvédet ember ne itt kérj már jogi tanácsot. ez viccnek is rossz.
2018. okt. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
88%

Kutya legyek, ha értelek. Ha el akarsz menni, elmész. Tényleg 38 éves vagy? És tényleg férfi?


És mi köze az apád cukorbetegségének ahhoz, hogy el akarsz költözni? Nem lesz attól cukorbetegebb, ha elmész.


Én 38 évesen a 15 éves házassági évfordulómat ünnepeltem, és a lányom ballagását. Pedig mégcsak férfi sem vagyok.

2018. okt. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem akarod itt mindenki előtt, akkor legalább privátban írd meg légyszi, hogy ez egy kamukérdés. Ekkora papucs nincs a világon...
2018. okt. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!