Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 38 éves férfi vagyok. A...

Kopaszpali kérdése:

38 éves férfi vagyok. A szüleim nem engednek elköltözni. Kényszerítenek. Hogy lehetne a legkisebb sérelemmel megoldani a helyzetet?

Figyelt kérdés

Gyenge a szívük, kerülném a drámát. A szavam semmit nem ér apu egójával szemben, legfeljebb megreped az ablak, és kapok egy önbizalomelvonó okosító kúrát, ő meg infarktust.

Külön háztartásban élek egy kétlakásos családi házban, ami apámé. Nagyszüleim laktak itt előttem, de ők már 20 éve nem élnek. Rendbe hoztam, kicseréltem a padlót, stb. Ígérték, hogy teljesen szabad lehetek, nem kell elmennem. De nem így lett. A volt barátnőm ellen egy évig oltott anyám minden reggel. Ott várt a kapuban. Hogy bírsz ilyet szeretni, kevés az iskolája, a bőre nem teljesen fehér. Mit szeretsz benne? Nem bámulnak meg az emberek, hogy ilyennel mutatkozol? Apám: Meglátod, a hóna alá vesz valamit, és lelép. Csak idő kérdése. Mikor teszed már ki? A haverjaimra is tesznek megjegyzést. Elront, bűnöző. Nem akart közeledni hozzád "úgy"? Szóval még melegnek is hisznek. Apám zsarol, hogy ha elmegyek, anyámat is vihetem, vagy az utcára teszi. Eladni nem akarja a házat, kifűteni nem tudják a 200nm-t, idegennek nem akarja kiadni, mert mindketten betegek lesznek attól, ha csak egy szerelmespár szolid puszit ad egymásnak az utca szeme láttára a kapuban, vagy este 8 után kinti lámpát, ne adj Isten gyertyát égetnek, és diszkréten ücsörögnek a teraszon. Próbálták ismerősnek kiadni, amíg náluk laktam, nem bírta anyám, szerinte ez kupleráj így. 2 lakásra még nincs pénzem, magánéletet akarok. (És az utcafronton szexelni, ha úgy tetszik). A legutóbbi barátnőmet be sem mutattam, de 3 hónap után szakítottunk, mikor megtudta, mi a helyzet otthon. Mit kéne csinálnom, hogy ne legyen belőle kórház? El akarok menni.



2018. okt. 27. 16:22
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
89%
Nem értelek, sem téged, sem a szüleidet, akinél jó néhány évvel idősebb vagyok. Én is egyke voltam, engem sem akartak a szüleim "elengedni", de megoldottam. Nekem két felnőtt gyerekem van, idősebbek nálad. Mindent megkaptak, igyekeztem mindenről tudni, ami velük történik, sok mindenbe bele is szóltam. De: tini koruk óta az önállóságra neveltem őket és magam is arra készültem, hogy megálljanak a saját lábukon. Támogattuk őket abban, hogy saját otthonuk legyen (nem csupán anyagiakban, hanem ötletekkel is), saját családjuk. A szüleid ezzel a módszerrel nemcsak a te életedet teszik tönkre, hanem a sajátjukat is. Te 38 éves vagy és nincs saját családod. Ők 60+ évesek és lelkileg, idegileg tönkre teszik saját magukat. Jó ez nekik? És arra nem gondolnak, hogy a környezetükben a velük egykorúak már unokát dédelgetnek? Ők nem vágynak unokára? Nagyon furcsa szemlélet, hiszen a gyerekeinkben, unokáinkban élünk tovább! Ne legyen lelkiismeret-furdalásod, igenis, indulj el VÉGRE a saját utadon. Ez a te ÉLETED.
2018. okt. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, ember vagyok, az a baj. Valami nem engedi, hogy csak úgy ártsak nekik annak ellenére, hogy lek-vázták a páromat. Nem férfihoz méltó, amit érzek. A rohadt lelkemet úgy látszik, még nem vették el, mert a munkahelyem is emberbarát. De kihúzatnám, mint a fájó fogamat, mert csak akadályoz az elhatározásban. Pszichológus lesz az A terv. Ha nem hajlandók elfogadni a segítséget, akkor költözés a B terv. Hitel nem játszik, albi nem játszik, van pénzem öröklakásra, még házra is, az egész kib-szott gyerekkoromat áttanultam, miért ne lenne? Ha anyámat kiköltözteti, neki bérelek lakást. Házasságuk előtt épült, csak fateromé az ingatlan. Tervezgette, hogy eladja, és vesz pl a Tiszánál egy horgászházat, a maradékot meg föléli és k-rvázik is. 70 évesen.
2018. okt. 27. 18:36
 23/46 anonim ***** válasza:
93%

Naneeee!

Ez akkora kamu! De ha nem is, ezek mérgező szülők, ott kell őket hagyni a francba. Úgyis csak túloznak a betegségeikkel, ezzel is sakkban tartanak.

2018. okt. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
95%

Azt felejtsd el nagyon gyorsan, hogy az igazság meg az empátia miatt vagy ilyen. Ez csak elindít a lejtőn, hogy te túl jó vagy, a világ meg romlott, mikor itt egyedül a szüleiddel van probléma.


És az igazságosság, empatikusság nem zárja ki a határozottságot. És szerinted a szüleid empatikusak? A leírtak alapján nem, de akkor erre nem is tudtak tanítani. Igazságosak? Mert megint csak, a történeted egy nagy igazságtalanság.


Tetszik vagy nem, ők csicskának neveltek. Te ezt próbálod valahogy idealizálni, hogy ez empátia. Nem, ez nem az. Te kőkeményen el vagy nyomva. Azért ragadtál meg. Mert ha tényleg jól neveltek, akkor azt tennéd, amit a többség ír, és elmennél. De beléd nevelték ezt a gátat, kb mint egy Stockholm szindróma, hogy őket véded, mert értük aggódsz, mikor kutyamód bánnak veled.


Igen, nagyon rossz lesz eleinte. Zsarolni fognak, fröcsögni, betegséget produkálni. De el kell kezdened élni, basszus. Lassan középkorú emberként ideje lenne.


Mikor mindig mindenki miatt aggódtam a családban, hogy nem leszek ott, és nem tudok nekik segíteni, vagy egyedül lesznek, vagy hogy megbántottak valakit, és nekem volt lelkiismeret furdalásom helyettük (aha, ilyen is volt), akkor a pszichológusom azt mondta, hogy hagyjam. Ők felnőtt emberek, ugyanannyi joguk van a maguk által választott életüket élni, mint nekem. És ők kire gondolnak, mikor zsarolnak? Önmagukra. Te kire gondolsz? Rájuk. Rád ki gondol?

2018. okt. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

Na ne!

Költözz el, ennyi!

2018. okt. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
79%

"Vegyek két panellakást, egyikbe anyám egyedül, másikba én nyomorogjak, azt várjam a halálát, aztán eladnám a kettőt, és vennék egy házat? Ez nekem nem OK."


"Hitel nem játszik, albi nem játszik, van pénzem öröklakásra, még házra is"


Na, most elszóltad magad. Akkor telik vagy nem telik lakásra? Kezdő kamuzó vagy, nem vagy elég átgondolt.

2018. okt. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
100%

Ja, van pénzed lakásra?

Akkor ez csak navalygás.

2018. okt. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
100%
Te is nagyon jol tudod hogy mit kell tenned , felesleges meghallgatnod 5000x hogy fogd magad és menj.Erre nem lehet mast mondani
2018. okt. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, én elég logikusan gondolkodom (bár matekból pocsék voltam😊),

Szóval: el akarok menni+van pénzem+ rossz a szüleimnél=veszek egy lakást és elmegyek.

Ennyit ne agyalj mindenen, mert komolyan, de bekattansz.

Én a saját példámat mondom most: volt oka sok, nem fejeztem be az egyetemet -> mindenki azonnal rámrepült, hogy "Akkor vár a gyár/Tesco/WC pucolás/utcaseprés".

Mit kellett tennem?

1. Amíg nincs egyetem, szakmát szerezni

2. Nyelvvizsgázni

3. Kibírni a sz.ar munkát addig

4. Kapcsolatokat kötni (igen, érdekből is)

5. Visszamenni egyetemre+dolgozni, hogy legyen mit írni az önéletrajzba.

Így bonstd fel, kis lépésekre.

Hétfőn el is kezheted egy ingatlanosnál.

Szerdán a bankban.

Amint meglesz a lakás:

1. Szállítást intézel

2. Összeszeded a cuccod

3. Elmész

4. Berendezkedsz.

Én nem fogok itt lelkizni veled apádon!

Semmire nem mész vele.

Lépj, ne agyalj, na!

2018. okt. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
91%

itt a válasz miért van ennyi szingli nő, nem csoda hogy lelépett a barátnőd

mi az hogy nem engedik? tehát 38 éves vagy és parancsolnak neked. a fenekedet is anyu törli még?

miért hagyod zsarolni magad??? abba senki nem halt még bele, hogy a gyereke elköltözött. 27nő

2018. okt. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!