Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 38 éves férfi vagyok. A...

Kopaszpali kérdése:

38 éves férfi vagyok. A szüleim nem engednek elköltözni. Kényszerítenek. Hogy lehetne a legkisebb sérelemmel megoldani a helyzetet?

Figyelt kérdés

Gyenge a szívük, kerülném a drámát. A szavam semmit nem ér apu egójával szemben, legfeljebb megreped az ablak, és kapok egy önbizalomelvonó okosító kúrát, ő meg infarktust.

Külön háztartásban élek egy kétlakásos családi házban, ami apámé. Nagyszüleim laktak itt előttem, de ők már 20 éve nem élnek. Rendbe hoztam, kicseréltem a padlót, stb. Ígérték, hogy teljesen szabad lehetek, nem kell elmennem. De nem így lett. A volt barátnőm ellen egy évig oltott anyám minden reggel. Ott várt a kapuban. Hogy bírsz ilyet szeretni, kevés az iskolája, a bőre nem teljesen fehér. Mit szeretsz benne? Nem bámulnak meg az emberek, hogy ilyennel mutatkozol? Apám: Meglátod, a hóna alá vesz valamit, és lelép. Csak idő kérdése. Mikor teszed már ki? A haverjaimra is tesznek megjegyzést. Elront, bűnöző. Nem akart közeledni hozzád "úgy"? Szóval még melegnek is hisznek. Apám zsarol, hogy ha elmegyek, anyámat is vihetem, vagy az utcára teszi. Eladni nem akarja a házat, kifűteni nem tudják a 200nm-t, idegennek nem akarja kiadni, mert mindketten betegek lesznek attól, ha csak egy szerelmespár szolid puszit ad egymásnak az utca szeme láttára a kapuban, vagy este 8 után kinti lámpát, ne adj Isten gyertyát égetnek, és diszkréten ücsörögnek a teraszon. Próbálták ismerősnek kiadni, amíg náluk laktam, nem bírta anyám, szerinte ez kupleráj így. 2 lakásra még nincs pénzem, magánéletet akarok. (És az utcafronton szexelni, ha úgy tetszik). A legutóbbi barátnőmet be sem mutattam, de 3 hónap után szakítottunk, mikor megtudta, mi a helyzet otthon. Mit kéne csinálnom, hogy ne legyen belőle kórház? El akarok menni.



2018. okt. 27. 16:22
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagy egyedül a gondjaiddal, ismerek hozzád hasonlót, aki most 50 felé közeledve is még mindig az anyjával él, képtelen tőle elszakadni. Számos nőismerőse volt, sőt egyikkel együtt is élt évekig (nem anyja lakásában), de nem tudta családilag megvalósítani a külön élést (nem anyagiak miatt !), valószínűleg gyerektelenül hal meg.

Én a 74.-ben vagyok, nekem is van enyhe cukorbetegségem, de azért 10 m-nél jóval többet tudok menni és igyekszem aktív életet élni. A fiam elmúlt 45 (elvált, 1 gyerekkel) és boldog voltam, amikor talált magának (több nő után) egy 3 gyerekes elvált nőt, akivel már vagy 5 éve együtt élnek és nevelik az összesen 4 kamaszodó fiút. Képzelem, mint mondana anyád egy ilyen élethelyzetre !

Láthatóan sem te, sem a szüleid nem ismerik azt az alapvető igazságot, hogy az embernek elsősorban önmagával szemben vannak kötelezettségei az életben, önmaga életét kell elrendezni.

2018. okt. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 Metionin ***** válasza:
88%
Pedig itt az lesz a megoldás ha lelépsz. Majd ha ott maradnak, meglátod gondoskodni fognak magukról meg a házról is. Max eladják és vesznek egy kisebbet.
2018. okt. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
82%

Én még ilyet nem olvastam! :O


Választásokra jársz? :) Remélem nem.

2018. okt. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
78%
Ha van jól fizető állásod, akkor kiveszel egy szerény, de normális albérletet, ahol boldogan élsz a pároddal, majd rájuk csapod az ajtót, a kulcsot a postaládába dobod, és úgy ahogy van, elfelejted őket.
2018. okt. 28. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyenge ezeknek a szívük, hanem fárasztó nekik egész nap ennyire gonosznak lenni. Részvétem,az életednek lőttek. Nem fogsz lépni, mert nem mersz, sose lesz se feleséged, se gyereked, ez a két aljas, istentelen ember mellett fogsz megöregedni.
2018. okt. 28. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
56%

Menj. Egy életed van, ne cseszd el. Ha bajuk lesz nem a te hibád, hanem az ő hibás hozzáállásuk.

Egy fiam van, nem is lesz több gyerekem. Ő a világom közepe de ha odajut azt szeretném, ha megtalálná a boldogságát valaki másban és önálló életet élne. Lehet hogy lesz olyan párja aki nem szimpi de max 1x elmondom majd ezt neki és nem fogom állandóan cseszegetni, mindenkinek a saját hibáiból kell tanulnia. A te szüleid ilyen téren nem gondolkodnak normálisan.

2018. okt. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, nem arról van szó, hogy te túl jó ember vagy meg empatikus stb. Te mentálisan gyerek maradtál, aki szorong. Hiába rossz a mostani szituáció, mégis jobb volt vegetálni évtizedekig a langymelegben, mint felnőni, vállalni a konfliktusokat és önálló életet élni.


Szóval érthetetlen, hogy mit habozol még egyáltalán, vegyél egy lakást magadnak, költözz el, a szülők nem tudnak csinálni semmit. Havonta felhívod őket, hogy mizu, aztán ahogy enyhül a harag, meg is látogathatod őket. A pszichológust mint "A" tervet felejtsd el, mert ha ők nem érzik magukat betegnek, nem fognak pszichológushoz menni. De amúgy konkrétan mitől félsz, hogyan "kényszerítenek"a maradásra? Hogy ha meglátják a költöztető kocsit, akkor megdobálják hamutartóval?

2018. okt. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
44%
Azon gondolkodom, ki a betegebb. Aki poénból kamukérdéseket ír, vagy akiben annyi feszültség van, hogy 40-jére is megírja hogy költözz el
2018. okt. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
80%
Ha azt írod 22 vagy akkor megértem. De így? 38évesen döntésképtelen vagy? Apucinak meg ancinak nem tetszik a lány és szakítotok? Érzelmi zsarolásnak hagyod magad kitenni mert "hú ha apu kiabálni kedz.." igen? Akkor mi lesz? Neki lesz egyből igaza?? Fel kéne nőni!
2018. okt. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

Te ezek túlélnek téged, de addig is szívják a véred.

Ott fogsz megdögleni előttük, gyerektelenül, magányosan, boldogtalanul, leigázva...

2018. okt. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!