Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 38 éves férfi vagyok. A...

Kopaszpali kérdése:

38 éves férfi vagyok. A szüleim nem engednek elköltözni. Kényszerítenek. Hogy lehetne a legkisebb sérelemmel megoldani a helyzetet?

Figyelt kérdés

Gyenge a szívük, kerülném a drámát. A szavam semmit nem ér apu egójával szemben, legfeljebb megreped az ablak, és kapok egy önbizalomelvonó okosító kúrát, ő meg infarktust.

Külön háztartásban élek egy kétlakásos családi házban, ami apámé. Nagyszüleim laktak itt előttem, de ők már 20 éve nem élnek. Rendbe hoztam, kicseréltem a padlót, stb. Ígérték, hogy teljesen szabad lehetek, nem kell elmennem. De nem így lett. A volt barátnőm ellen egy évig oltott anyám minden reggel. Ott várt a kapuban. Hogy bírsz ilyet szeretni, kevés az iskolája, a bőre nem teljesen fehér. Mit szeretsz benne? Nem bámulnak meg az emberek, hogy ilyennel mutatkozol? Apám: Meglátod, a hóna alá vesz valamit, és lelép. Csak idő kérdése. Mikor teszed már ki? A haverjaimra is tesznek megjegyzést. Elront, bűnöző. Nem akart közeledni hozzád "úgy"? Szóval még melegnek is hisznek. Apám zsarol, hogy ha elmegyek, anyámat is vihetem, vagy az utcára teszi. Eladni nem akarja a házat, kifűteni nem tudják a 200nm-t, idegennek nem akarja kiadni, mert mindketten betegek lesznek attól, ha csak egy szerelmespár szolid puszit ad egymásnak az utca szeme láttára a kapuban, vagy este 8 után kinti lámpát, ne adj Isten gyertyát égetnek, és diszkréten ücsörögnek a teraszon. Próbálták ismerősnek kiadni, amíg náluk laktam, nem bírta anyám, szerinte ez kupleráj így. 2 lakásra még nincs pénzem, magánéletet akarok. (És az utcafronton szexelni, ha úgy tetszik). A legutóbbi barátnőmet be sem mutattam, de 3 hónap után szakítottunk, mikor megtudta, mi a helyzet otthon. Mit kéne csinálnom, hogy ne legyen belőle kórház? El akarok menni.



2018. okt. 27. 16:22
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
79%
Vágd már el a köldökzsinórt!Költözz el jó messzire.Majd állj ellen a további érzelmi zsarolásnak mert biztos,hogy lesz!Ja,és te menj pszichodokihoz a túlzott kötődésed miatt.A szüleidnek örülni kéne annak ,hogy a saját életedet ki tudod alakitani nem pedig agglegényt csinálni belőled.Kullancsok .
2018. okt. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
34%
Annyi idos vok mint te es nő 24 eves korom ota a szuleim nelkul elek A FERFI. Sztem te mar ne epits semmit k@rvara lekestel parkapcsolatra se latok nagy eselyt mert eloled en is futva menekulnek kicsi fiu.Vagy most leveszed a pelenkat s vegre FERFI leszel vagy maradsz igy ahogy vagy egy rakas szerencsetlenseg mama pici fia.Szanalmas s teged sajnallak mert nem lesz az a no aki veled szoba fog allni ilyen hatterrel s erzelmi mentalis erettseggel.Ennyi idosen mar 1 2 gyerekes csaladapak vannak.S az a baj h beloletek egyre tobb van a mai vilagban javaslom h ne szaporodj s bocs de ez nagyon durva.
2018. nov. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
68%
Egyszerűsítsük a kérdést, mert szerintem itt sok válaszoló félreérti a kérdezőt. A lényeg: Hogyan lehet ezektől a "kedves" szülőktől konfliktusmentesen elköltözni? Szerintem erre a válaszra vár a kérdező.
2018. nov. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajuk nem lesz . Valószínünek tartom,hogy az ég világon SEMMI nem fog történni,ha elmész. Se anyád nem kerül az utcára ,se apád nem kap infarktust ,majd pár nap után konstatálják az új helyzetet,és már nem lesz kinek előadni a műsort,szépen eléldegélik majd a nyugdíjas életüket .

Amúgy megdöbbentő a kérdés ,szeretném hinni,hogy csak kitaláltad az egészet . Amennyiben nem,baromira sajnállak ,nyilván mentálisan tönkretettek a szüleid,azért vagy még mindig ott. DE ha erőt veszel magadon még változtathatsz!!! Aztán utána is lehet telefonálni,látogatni,szeretni őket akármilyenek is.. de helyén kell kezelni őket , különben sosem lesz barátnőd,magánéleted ..

2019. márc. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem ennyire, de 28 éves koromig én is otthon voltam, bár ne tettem volna. Inkább csórón, önállóan a magam életét élve. Nem marasztaltak igazán, csak kb "elfelejtettem" elköltözni, meg jól jött a pénz a kiadott lakásból...


Sok minden van, hogy mit kellett volna, de most már ez van, ezen lehet változtatni, most jövő dolgokon lehet még változtatni, utólag már nem lehet.

2019. okt. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
53%

Az ilyenekből lesznek aztán a szívszorító videók a youtubeon és a facebook megosztásokban, hogy szegény drága "jóságos" nagypapira évek óta nem nyitja rá senki az ajtót még ünnepeken sem és brühühü milyen szemetek a gyerekei, akiket felnevelt.


Csakhát az ok-okozatiságot is fel kellene fogniuk még az időseknek is. Akik kedvesek és szeretetteljesek, azokat nem hagyják faképnél, még "kirepülés" után is jó marad a kapcsolat.


https://www.youtube.com/watch?v=qoIZfycTWuM


Ugye milyen szívszorító? Hát a nagy lophas-t!!!! Ez inkább érzelmi zsaroló.

2019. okt. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!