Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat

A kérdés

Mit mondanál arra, ha a 16 éves lányod fogamzásgátlót szeretne szedni?

Eléd állna azzal, hogy habár még nem feküdt le a barátjával, de várhatóan úgyis meg fog történni legkésőbb 1-2 éven belül (tervezés nélkül) és jobban bíznának ebben a módszerben, illetve hosszú távon olcsóbb is lenne (gondoljunk bele, 4 db óvszer is 900 Ft körül van és ehhez is jöhet latexérzékenység, kiszakadhat stb.). Nem következne ebből feltétlenül az, hogy az ágyban kötnének ki, de amikor egyszer mégis úgy alakulna, nem kellene azon aggódni, hogy jaj kiszakad meg hasonlók.

Manapság a tabik már nem tartalmaznak olyan sok hormont, sőőt. A barátja is vele egyidős és egy éve vannak együtt, srác is nyilván ugyanolyan tapasztalatlan.

Keress kérdéseket hasonló témákban: fogamzásgátlás, óvszer, fogamzásgátló, védekezés, szex, szeretkezés, szerelem, anya

jan. 7. 19:14  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3 4 5 6
Azt hiszem örülnék, van felelősségérzete és előre gondolkodik.

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/59Időpont jan. 7. 19:18 Privát üzenet

Az efféle beszélgetés nálam már rég lezajlott volna a lányommal. Már barátja van...

Egyébként valószínűleg feliratnék neki. Nem rajtam fog úgysem múlni, hogy lefekszenek-e vagy sem. De legalább nyugodtabb vagyok, hogy védekeznek.

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/59Időpont jan. 7. 19:25 Privát üzenet

Ha még nincs kilátásban, hogy megtörténik a következő 2-3 hónapban, akkor azt mondanám neki, hogy még ne szedje. Majd ha már úgy érzi, hogy hamarosan megtörténik, akkor elkezdheti szedni.

Én is örülnék neki, hogy ilyen felelősen gondolkodik. Azért persze az óvszer sem árt. Sose lehet tudni, hogy nem hazudik-e az a fiú, és esetleg volt már mégis lánnyal.

Én is előre felírattam, annak idején mikor megismerkedtem az első barátommal. Igaz, én idősebb voltam, nem 16, már önálló keresettel rendelkeztem, tehát nekem nem is kellett pénzt kérnem rá. Aztán akkor kezdtem el szedni, pár hónappal később, ahogy felírattam, mikor biztos voltam benne, hogy megtörténik rövidesen.

A válasz 44%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/59Időpont jan. 7. 19:27 Privát üzenet

"Eléd állna azzal, hogy habár még nem feküdt le a barátjával, de várhatóan úgyis meg fog történni legkésőbb 1-2 éven belül (tervezés nélkül)" - elküldeném apasági vizsgálatra:)))

(tényleg tőlem származó utódnál az 1-2 hét lenne a reális terminus, pláne, ha már együtt vannak hónapok óta.)

Egyébként meg mivel nőgyógyásza nyilván lenne, nyilván szülői díszkíséretet se igényelne a gyógyszer-felíratáshoz (majd elkíséri a pasija, nyilván) nekem valójában egyetlen kérdésre szűkülne a mozgásterem: "mennyi pénzt adjak rá?".

Na, EZT mondanám, Kérdező.

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/59Időpont jan. 7. 19:27 Privát üzenet
Nagyon sok szülő magától viszi el nődokihoz és iratja fel a lányának a bogyót.Szerintem felelősségtudatos ,ennek örülni kell.

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/59Időpont jan. 7. 19:28 Privát üzenet
Elvinném a nőgyoszámhoz,vennék gumit mert az is kell,és elmondanám mire figyeljen,elmondanám h minden belefér ami örömet okoz mindkét félnek,szerelemből tegye a párjával,az alkalmi kielégülős szex mástészta ráér azzal 20 30 asként ha épp nincs senkije. De legalább őszinte és felelősség tudata van. Ja én nem vagyok valláskáoruslt hogy esküvőig szüzességre kényszerítsek egy egészséges nőt...

A válasz 54%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/59Időpont jan. 7. 19:34 Privát üzenet
Inkább, mint a pulya.

A válasz 67%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/59Időpont jan. 7. 19:34 Privát üzenet

Ha tud mondani olyat, ami a nemi betegségektől is megvédi, akkor engedném és fizetném is!

Bár nem érteném, hogy minek? Ha lányom lesz leszbikus lesz, vagy 18 éves koráig szűz!

A válasz 11%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 45%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/59Időpont jan. 7. 19:34 Privát üzenet
Kérnék egy időpontot a nőgyógyászomhoz.

A válasz 39%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/59Időpont jan. 7. 19:40 Privát üzenet
Rejtvényjáték 728x90
Azt mondanám, hogy keresd meg rá a pénzt, kislányom. Akinek van ereje kefélni, annak dolgozni is legyen 16 évesen!

A válasz 15%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/59Időpont jan. 7. 19:46 Privát üzenet
1 2 3 4 5 6

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szülők! Ti mit szólnátok, ha a fiatok egy ilyen lánnyal szeretne hosszútávon együtt lenni?
Szülők, hogy fogadnátok, ha a gyerek félbe szeretné hagyni az egyetemet?
Barátnőm most szeretné elkezdeni szedni a fogamzásgátlót, és ugye a ciklus első napjától kell szedni. A mai nap folyamán egy kevés vérzése volt, de mostanra elállt. Ez már a...
Mit reagálnátok ha 14éves lányod bejelentené hogy fogamzásgátlót szeretne szedni?
Anyukák! Ti helytelennek tartanátok 18 éves lányotoknál, ha el szeretne menni nőgyógyászhoz? És ha fogamzásgátlót szeretne íratni?
Milyen esélyekkel indul valaki, aki nem szedett fogamzásgátlót soha, ha babát szeretne?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések a Szülő-gyermek kapcsolat rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!