Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondanál arra, ha a 16...

Mit mondanál arra, ha a 16 éves lányod fogamzásgátlót szeretne szedni?

Figyelt kérdés

Eléd állna azzal, hogy habár még nem feküdt le a barátjával, de várhatóan úgyis meg fog történni legkésőbb 1-2 éven belül (tervezés nélkül) és jobban bíznának ebben a módszerben, illetve hosszú távon olcsóbb is lenne (gondoljunk bele, 4 db óvszer is 900 Ft körül van és ehhez is jöhet latexérzékenység, kiszakadhat stb.). Nem következne ebből feltétlenül az, hogy az ágyban kötnének ki, de amikor egyszer mégis úgy alakulna, nem kellene azon aggódni, hogy jaj kiszakad meg hasonlók.

Manapság a tabik már nem tartalmaznak olyan sok hormont, sőőt. A barátja is vele egyidős és egy éve vannak együtt, srác is nyilván ugyanolyan tapasztalatlan.



2019. jan. 7. 19:14
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:
23%
Gyakorlatilag első szerelem, elsö kapcsolat.Ha még nem történt meg, de már tervezitek, szerintem nem kellene még gyógyszer.Legalább legyen 18 éves.Még fejlődik a szervezete.Örülnék ha ilyen bizalommal állna hozzám a lányom.Nagyon ritka a mai világban, hogy 1 év együttjárás után még nem történt meg a dolog.Azért gondolom nem 1-2 évet akarnak még várni, ( a leírásban írta a kérdező)mire megtörténik, másképp nem jött volna szóba a gyógyszer téma már most.Tulajdonképpen azt nem értem, hogy ugye még mindkét fél szűz, hogy már az első alkalomnál minek még a gyógyszer? Persze az óvszerre is figyelni kell azért.Tuti nem történt meg még a dolog? Vagy inkább csak biztosra mennétek a gyógyszerrel?
2019. márc. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
14%
Megmondanám neki kiskorúként ne szexeljen. Amíg nálam lakik én tartom el és olyan helyzetben van, hogy az esetlegesen becsúszó gyereket nem tudná tisztességesen felnevelni, fogja vissza magát. Ha meg annyira viszket neki a feneke, hogy képtelen türtőztetni magát, keressen magának mást aki eltartja. Nagyon jó a tiniknek, hogy nincs más dolguk mint ilyeneken jártatni az agyukat. Még, hogy le vannak terhelve...
2019. márc. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 anonim ***** válasza:
89%
#62, az a szerencsétlen gyerek nem tehet róla, hogy csak ilyen avittas felfogású szülő jut neki... de szerencsére nemigen lenne beleszólásod a dologba...
2019. márc. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
61 vagyok.A 62 akkora baromságot írt, de én míért lettem annyira pontozva mint Ő?
2019. márc. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 anonim ***** válasza:
20%
Felvilágosítanám hogy a fogamzásgátló nem véd a nemi betegségektől. Utána mennénk a nőgyógyászhoz.
2019. márc. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 anonim ***** válasza:
81%
"Utána mennénk a nőgyógyászhoz." - másként meglehetősen nehéz a fogamzásgátló első felíratása... bár ilyen szituban én zicher, hogy a párommal mennék az orvoshoz (vagy egyedül), de nem a szülővel.
2019. márc. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:
15%
Értsd jól: attól, hogy a pasikája sajnálja a pénzt a biztonságos szexre, a lánynak még nem kell hülyének ellnie. Felfogatnám vele, hogy az ő kontójára, egészségére meg az "alacsony hormontartalmú" cucc is, trombózist kaphat csak mert a csávója smucig.
2019. márc. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 anonim ***** válasza:
100%
#67, még jó, hogy ez az adott pár (meg vényköteles gyógyszer felírásához az orvos) döntése és nem a tiéd adott esetben. Nyilván van olyan szülő, akivel meg lehet beszélni - mert nem vitatja el a lánya és annak párja döntési jogát - és hát van, akivel nem, mert rögvest elkezd erőszakosan "csak jót akarni"... na ezért írtam azt, hogy még véletlenül se a szülőmmel mennék...
2019. márc. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:
0%

Nem olvastam végig a hozzászólásokat.

Nem íratnám fel neki, és nem azért, hogy ne szexeljen. Nem vagyok naiv úgy is fog.

Saját példámból kiindulva. 17 évesen kezdtem el szedni a gyógyszert és most 30 felett a menstruációm egy káosz. Volt hogy fél évig semmi. A doki annyit mondott, hogy szedjem tovább a fogamzásgátlót vagy majd menjek meddőségi központba, ha babát szeretnék. Szóval egy babaprojektnél is bezavarhat majd hamarosan.

Én javasolnám a gumit, nem szakad az ki olyan könnyen ha nem vadállat módjára csinálják. És előfordul, hogy kiszakad, de gyógyszer mellett is estek már teherbe...

2019. márc. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 anonim ***** válasza:
100%
"Nem íratnám fel neki" - még jó hogy nem... abszolút rossz az a gyakorlat, amikor másnak íratunk fel gyógyszert (a rendszeresen szedettek kivételével)... az orvosnak azzal kell beszélnie, azt kell megvizsgálnia, aki a gyógyszert szedni fogja... tehát a lányod fogamzásgátlóját a lányodnak kell felíratni, nem neked...
2019. márc. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!