Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondanál arra, ha a 16...

Mit mondanál arra, ha a 16 éves lányod fogamzásgátlót szeretne szedni?

Figyelt kérdés

Eléd állna azzal, hogy habár még nem feküdt le a barátjával, de várhatóan úgyis meg fog történni legkésőbb 1-2 éven belül (tervezés nélkül) és jobban bíznának ebben a módszerben, illetve hosszú távon olcsóbb is lenne (gondoljunk bele, 4 db óvszer is 900 Ft körül van és ehhez is jöhet latexérzékenység, kiszakadhat stb.). Nem következne ebből feltétlenül az, hogy az ágyban kötnének ki, de amikor egyszer mégis úgy alakulna, nem kellene azon aggódni, hogy jaj kiszakad meg hasonlók.

Manapság a tabik már nem tartalmaznak olyan sok hormont, sőőt. A barátja is vele egyidős és egy éve vannak együtt, srác is nyilván ugyanolyan tapasztalatlan.



2019. jan. 7. 19:14
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
58%

Én teljes mértékben megbízom az orvostudományban, abortuszpárti mocskos ateista, feminista liberális vagyok, de ezek szerintem akkor is felesleges hormonok.


(Most a 16 évesek hirtelen érettek és bölcsek lettek, más kérdéseknél le vannak ugatva. Az meg elképzelhetetlen, hogy egy tinédzsernek a kanos pasija duruzsol a fülébe, hogy naaa, hadd engedje bele az áldást, csak az az igazi szex.)


Szerintem minden ember ismer legalább egy valakit, akinek rossz tapasztalata van a tablettával. Több olyan nőt ismerek, aki most is szenved a mellék -és utóhatásokkal, mint olyan embert, akit kiraboltak.


A kérdés az volt, ÉN mit mondanék a lányomnak. Örülnék, hogy védekezik, de szólnék neki, hogy olvasson utána, megéri-e.

2019. jan. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
48%

" Az meg elképzelhetetlen, hogy egy tinédzsernek a kanos pasija duruzsol a fülébe, hogy naaa, hadd engedje bele az áldást, csak az az igazi szex." - igen ez egy ilyen divatos feminista-alapvetésű teória...

Ezzel szemben a valóság meg az, hogy a nők többségének is ugyanez a véleménye valami rejtélyes okból kifolyólag. Legalábbis a statisztika is ezt mondja... meg a privát tapasztalataim is. Nem lehetséges, hogy van benne valami?

2019. jan. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
36%
Nézz fel más fórumokra, ahol 10-15 éve szednek fogamzásgátlót a nők és leírják, mennyi bajuk lett tőle... Ez sajnos a valóság. És épp elég, ha pont neked lesz vmi bajod tőle, hiába írjak, hogy ritka mellékhatás. Kedves rokonom nincs még 30 éves és rákos, haldoklik, mert a hülye anyja nem szólt rá, hogy nem kéne 14 éves korától kezdve hormonokkal tömni magát. Ritka mellékhatás? Igen. Vigasztja ez őt és a családját. Nem hiszem...
2019. jan. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
80%

" És épp elég, ha pont neked lesz vmi bajod tőle, hiába írjak, hogy ritka mellékhatás" - igen, ez is egy gondolatmenet... az analógja az, hogy igaz, hogy igen ritka, ha valakit halálra gázolnak (bár kétségtelenül sokkal gyakoribb, mint a fogamzásgátlás bármely módjába belehalni, de összességében ritka) de mi lesz, ha pont én leszek az??? Ergo nem megyek ki az utcára, és akkor nem érhet ilyesmi...

Tudod, az élet úgy működik, hogy az ember kénytelen elfogadni, hogy minden dolog bizonyos kockázattal jár. Persze lehet kockázatkerülő életmódot folytatni, csak akkor az az élet sokkal-sokkal unalmasabb lesz. Ha valakinek megéri, lehet csak a házastársával, csak gyermeknemzési célból csinálni, és akkor nullázódik a fogamzásgátlás és az STD kockázata... akinek pont ez kell, annak melegen ajánlható (Karinthy után szabadon)

Bár, mivel a terhesség + szülésnek nagyságrenddel nagyobb a halálozási aránya, mint a fogamzásgátlásnak, a legbiztonságosabb szűzen elpatkolni...

2019. jan. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
15%

Aki nem akar gyógyszert szedni, az nem is akarhat szexelni? Ez hogy jött össze?


Neked miért fáj az, ha a szomszéd nőbe nem élveznek bele, hanem óvszerben csinálják?

2019. jan. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:
13%
Azért vannak fokozatai a kockázatkerülésnek. Én spec azért kimegyek az utcára és tökéletesen kielégítő a szexuális életem hormonok nélkül is immáron 10 éve :D Mindig van választás
2019. jan. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 anonim ***** válasza:
82%
#55, nem tudom, felétek mi a szokás, mifelénk a szomszéd nő a saját párjával (meg a nőgyógyásszal esetleg) beszéli meg a szexuális életét, nem s szomszéddal. Ergo fogalmam sincs róla, hogy a szomszéd nő mivel védekezik, és őszintén szólva nem is érdekel.
2019. jan. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 anonim ***** válasza:
81%
#56, tény. Azt, hogy kinek mi éri meg és mi nem, azt egy ember tudja eldönteni: az illető maga.
2019. jan. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 anonim ***** válasza:
88%
Régen nem volt ilyen gond,mert akkor volt csak közüsülés, aktus mikor gyereket akartak,vagy amennyi lett anyi lett,na ma már ez nincs igy lehet macerázni de inkább védekezés mint 8 10 abortusz..
2019. jan. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó dolog a fogamzásgátló, de jelenleg a legbiztosabb módszer ez. Ne tegye tönkre az életét egy nem kívánt terhesség idő előtt. Ne kelljen abortuszon sem atesnie, ha nem muszáj.

Úgyhogy én megengednèm, alapos kivizsgálás után. Biztosabb és olcsóbb módszer, mint az óvszer. Ha meg a gumi kiszakad, a sürgősségi fogamzásgátló óriási hormon adag, rosszabb, mintha simán fogamzásgátlót szedne.

Jó dolog egyébként, ha az ember meg tudja ezt beszélni a szüleivel. Én büszke lennék rá, hogy előre gondolkodik

2019. márc. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!