Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondanál arra, ha a 16...

Mit mondanál arra, ha a 16 éves lányod fogamzásgátlót szeretne szedni?

Figyelt kérdés

Eléd állna azzal, hogy habár még nem feküdt le a barátjával, de várhatóan úgyis meg fog történni legkésőbb 1-2 éven belül (tervezés nélkül) és jobban bíznának ebben a módszerben, illetve hosszú távon olcsóbb is lenne (gondoljunk bele, 4 db óvszer is 900 Ft körül van és ehhez is jöhet latexérzékenység, kiszakadhat stb.). Nem következne ebből feltétlenül az, hogy az ágyban kötnének ki, de amikor egyszer mégis úgy alakulna, nem kellene azon aggódni, hogy jaj kiszakad meg hasonlók.

Manapság a tabik már nem tartalmaznak olyan sok hormont, sőőt. A barátja is vele egyidős és egy éve vannak együtt, srác is nyilván ugyanolyan tapasztalatlan.



2019. jan. 7. 19:14
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
55%
Utolso, az h beavat a bizalmaba nem jelenti azt h egy 16eves jobban tudja nulla tapasztalattal h mire van szuksege a szervezetenek mint a 36eves anyjanak. Nyugodtan le lehet pontozni,de en nem kivanom a gyerekemnek azokat az almatlan ejszakakat amiket en ateltem 20evesen amikor 2honap alatt a fogamzasgatlotol 3cm-es daganat nott a mellemben es vartunka t eredmenyre h rak v sem. Es ezutan meg jott 2mutet amivel kioperaltak. Ha szexelni tud, nyugodtan fel lehet kesziteni arra is h mivel jarnak az eges vedekezesi formak
2019. jan. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 anonim ***** válasza:
53%
#39nek irtam.
2019. jan. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/70 anonim ***** válasza:
92%
Mit mondanál arra, ha a 16 éves lányod abortuszt kérne???
2019. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
95%

" nem jelenti azt h egy 16eves jobban tudja nulla tapasztalattal h mire van szuksege a szervezetenek mint a 36eves anyjanak. " - látod, pont ezért írtam azt a Kérdezőnek, amit... ha én valakit a bizalmamba avatok, az még véletlenül se azt jelenti, hogy át akarom adni a döntést neki.

"Ha szexelni tud, nyugodtan fel lehet kesziteni arra is h mivel jarnak az eges vedekezesi formak" - persze, sőt ezt kötelességnek mondanám. De ugye alapvető elvárás, hogy a felkészítés objektív és pártatlan legyen. Tisztesség ne essék szólván, erre a szülők nagy része egyszerűen alkalmatlan. Szóval a fiatal jobban jár, ha valami tisztességesebb egészségügyi vagy felvilágosító portált olvasgat, mint a kamaszpanasz, hazipatika.com, webbeteg, és társai. Vagy/és természetesen megbeszéli a saját nőgyógyászával.

2019. jan. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 anonim ***** válasza:
94%
#43, mondjuk azt mondanám, hogy "OK, hogyan és miben kérsz hozzá segítséget?"
2019. jan. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/70 anonim ***** válasza:
59%

"alapvető elvárás, hogy a felkészítés objektív és pártatlan legyen"


Az, hogy van tapasztalatod és véleményed valamiről, nem azt jelenti, hogy nem tudnál objektív lenni. Én legalábbis szívesen meghallgatom minden körülöttem lévő nő pozitív és negatív tapasztalatait is.


Ráadásul az orvos is lehet elfogult, az enyém egy nagyon aranyos bácsi, neki is megvan a véleménye a tabiról meg minden egyébről, de soha nem éreztem lenézést tőle. Tud objektív maradni.

2019. jan. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/70 anonim ***** válasza:
83%

"Az, hogy van tapasztalatod és véleményed valamiről, nem azt jelenti, hogy nem tudnál objektív lenni." - ez elméletileg igaz. A gyakorlatban meg eleve ritka, hogy a szülő a saját gyerekével szemben objektív tudjon maradni. Van ilyen is, de nem ez az átlag. Az orvosnak is megvan a saját véleménye nyilván a szakmáját érintő dolgokról, de teljesen más a poziciója a betegével kapcsolatban, mint egy szülő-gyermek viszony.


Egyébként ítéld meg magad: az eddigi hozzászólások között mennyi infót olvastál a tabletta előnyeiről (van neki) illetve az óvszer hátrányairól (van neki)??? Szerinted azok a mellékhatások, amelyeket leírtak itt a tabletta-ellenesek, azok szerinted az esetek hány százalékában fordulhatnak elő? (a szedés után évekre felborított ciklus, jóindulatú daganat, libidó megszűnése, visszatérő súlyos nőgyógyászati fertőzések, stb) Szerinted, ha ezek valóban általánosak vagy gyakoriak lennének, szedné még valaki? Ha meg a "ritkán ilyen is előfordulhat" kategória, akkor az miért nincs odaírva? Hogy hozzon jó döntést a fiatal, ha hallja, hogy lehet ilyen meg olyan, de azt nem, hogy 0,1% vagy 75% az esély az adott dologra? Hol az objektív tájékoztatás, ha az egyik lehetőségnek csak az előnyeiről, a másiknak csak a hátrányairól hall? Amikor teljesen mások a szülő prioritásai az adott helyzetben, mint a lányé??? (ugye a szülőnek - mint olvashattuk - még az is fontosabb, hogy 10 év múlva elsőre vagy huszadszorra esik teherbe, mint az, hogy az adott párnak jó legyen az a szex)

2019. jan. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 anonim ***** válasza:
10%
Nekem édesanyám azt mondta mikor gyermek voltam. Használj édes lányom óvszert amikor együtt vagytok, de hozd tudtára a fiúnak, hogy kelen földön ki kell szállni. Ugyanis inkább egy lepedő mosás egyszer, mint pár éven keresztül pelenkázni... És tulajdonképpen igaza volt abban is mikor azt mondta, hogy amelyik pasi nem tudja időben kivenni (nem akarja), azzal jobb be is fejezni a kapcsolatot... Felnőtt fejjel azt mondom igaza volt.. A hormonok bezavarnak, én például hormon tartalmú gyógyszertől allergiás lettem. Mert amikor a doki előállt, hogy fel írná nekem, gondoltam kipróbálom. Anyám belement. Rengeteg bajt okozott. De mindemellett, hogy anyám őszinte volt velem, mikor megtörtént a baj, mert az utolsó pillanatban csúszott le a gumi. Mi sem voltunk restek szólni időben. Balesetek mindig vannak. Az a kérdés, hogy cselekszünk.. Megijedünk vagy tudjuk mit kell tennünk. Ez a fontos. Nem az, hogy milyen védekezési módot használ. És az, mint például az exem, hogy ő konkrétan fogamzásgátló mellett született. De az anyja tisztességesen felnevelte. Szexeljen ha jól esik neki, csak legyen tisztában azzal is, mi történik ha beüt a krakk...
2019. jan. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/70 anonim ***** válasza:
31%

Azert itt a 48bol nem egy ketto negativ tapasztalat volt a tablettaval szemben, plusz adjuk hozza h minden harmadik valasz ugyanazon harcos tabiparti valaszolo reakcioja.

Mondok en is egyet: 19eves lany elso szex elott elment felelossegteljesen gyogyszert iratni, trombozist kapott mert verrogok keletkztek a testeben, baratnom volt a gyogytornasza, elso kezbol tudom.

Az orvos meg annyira partatlan h funek fanak felirja vizsgalat nelkul a receptet hiszen az utan kapja a lovet, nem a boltban vett ovszer utan.

2019. jan. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
69%

Értem én, hogy mifelénk nem divat bízni az orvostudományban és virágzik mindenféle sarlatánság, de most őszintén, szerinted egy 16 éves fiatal nem tudja eldönteni, hogy az orvos megvizsgálta-e vagy nem, elküldte-e laborba, vagy nem???

És mégis, kiben-miben bízzon egy egészségügyi kérdésben, ha nem az orvosban? A "barátnőm mesélte, hogy ismer egy embert, aki..." - ban?

(tudod, ezért tetszik, hogy manapság - a téma másik felét nézve - sorozatban buknak le a "természetes potencianövelők" - amit úgy reklámoznak, hogy "ezt vedd, mert ez aztán teljesen természetes, szemben a fujjmedicinamérgekkel" - hogy ugyanazokat a gyógyszer-hatóanyagokat tartalmazzák sunyiban, mint a patikai szerek. Mert különben nem sokat érnek, és senki se venné meg őket másodszorra is... Na ennyit erről)

2019. jan. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!