Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondanál arra, ha a 16...

Mit mondanál arra, ha a 16 éves lányod fogamzásgátlót szeretne szedni?

Figyelt kérdés

Eléd állna azzal, hogy habár még nem feküdt le a barátjával, de várhatóan úgyis meg fog történni legkésőbb 1-2 éven belül (tervezés nélkül) és jobban bíznának ebben a módszerben, illetve hosszú távon olcsóbb is lenne (gondoljunk bele, 4 db óvszer is 900 Ft körül van és ehhez is jöhet latexérzékenység, kiszakadhat stb.). Nem következne ebből feltétlenül az, hogy az ágyban kötnének ki, de amikor egyszer mégis úgy alakulna, nem kellene azon aggódni, hogy jaj kiszakad meg hasonlók.

Manapság a tabik már nem tartalmaznak olyan sok hormont, sőőt. A barátja is vele egyidős és egy éve vannak együtt, srác is nyilván ugyanolyan tapasztalatlan.



2019. jan. 7. 19:14
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 A kérdező kommentje:
Ne az anyagi részt firtassátok, kérlek, ha felesben van fizetve a sráccal, még zsebpénzből is kijön.
2019. jan. 7. 19:52
 12/70 anonim ***** válasza:
82%
Örülnék neki, hogy ilyen felelősségteljesek. Meg, hogy ilyen jó a kapcsolatunk hogy ezzel is ide "mer" hozzám jönni mivel a tiniknek ez általában elég kellemetlen. Irány a nőgyógyászhoz!
2019. jan. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:
80%
Legalább gondol a védekezésre. Engedném hogy felirassa, vagy ha szeretné elkísérném a dokihoz is.
2019. jan. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:
36%

Nem örülnék, na nem azért, mert szexel, de az óvszert jobban pártolom úgy általánosságban. Heti szinten hallgatom két barátnőmtől is, akik babával próbálkoznak, hogy ha újrakezdhetnék, soha nem szednék.


Nekem meg az a bajom, hogy hipochonder vagyok, ha nincs is trombózis hajlamom, tuti begerjeszteném magamnak. :D

2019. jan. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
64%

Azt hogy ne tegye, mert sajnos örökletes trombózis hajlamom van és így valószínűleg neki is (Leiden mutáció, heterozigóta DNS).

Az óvszert viszont szívesen megveszem neki, az ráadásul a nemi betegségek ellen is véd.

2019. jan. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:
70%

Azt, hogy gondolja át még legalább ezerszer és jobban tájékozódjon.

16 évesen még nem a legjobb gyógyszert szedni. Fejlődő szervezetnek árt még az a "kis" hormon is. A "kis" hormonról pedig elmondható, hogy ugyanezek a tabletták voltak forgalomban már az ő születése előtt is, ugyanolyan hormontartalommal. Nem csökkent tovább azóta.

1-2 évre előre szedni a semmiért egyébként biztosan drágább, mint egy csomag gumi a táskába vész esetére.

A tabletta egyébként befolyásol(hat)ja a libidót is, ezért is jobb gumival kezdeni.

Ami nem, nem szakad rendes használat mellett. Tablettával gyakrabban hibáznak.

Ha mégis a tabletta mellett dönt, gondoskodnék róla, hogy APC-rezisztencia vizsgálat nélkül fel ne írassa, mert még nagyi is inkább leszek, mint hogy eltemessem a gyerekem.

2019. jan. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:
55%
16, nekem is. Én is Leidenes vagyok. Gyakoribb mint hinnék. (17-es voltam)
2019. jan. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 anonim ***** válasza:
72%

Vegyes érzéseim lennének. Egyrészt örülnék neki, hogy ennyire felelősségteljes, és emellett még bennem is megbízik annyira, hogy nem titokban a hátam mögött szervezze le magának, hanem az én tanácsomat kéri.


Másrészt viszont nekem volt már tapasztalatom fogamzásgátló tablettával, és nagyon nem örülnék neki, hogy épp emellett döntött. Hiába írták itt páran, hogy kevés hormon van benne, az a kevés hormon is épp elég kellemetlen mellékhatást tud okozni, főleg egy 16 éves kamaszban, aki még fejlődésben van.

2019. jan. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/70 anonim ***** válasza:
70%
Örülnék neki,ahogy már sokan írták felelősség tudat van benne bőven.Természetesen felíratnám neki,mert ha felötlött benne az ötlet akkor nem 1-2évet fognak Ők várni,csak nem akarta kerek-perec kimondani.
2019. jan. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/70 anonim ***** válasza:
71%
En 17 voltam amikor anyukam mondta hogy ha szeretnem elkiser irstni gyogyszert. A baratommal megbeszeltuk es ezt tartottuk jo megoldasnak mert addig ovszerrel vedekeztunk ami kiszamolva koltsegesebb volt mint 3 havonta kifizetni azt a gyogyszert. Elmentunk en mondtam a dokimnak hogy szeretnek feliratni es meg az orvos is mondta hogy helyes. Az osztondijambol finansziroztam es a barstom is adott bele hogy mindig ki tudjam valtani, pedig anyukam segitett volna de ez a mi felelossegunk volt en igy tartottam helyesnek. Amikor a haziorvos mar nem tudta felirni akkor elmentem ujra a nogyogyaszomhoz. Aztan hosszabb ido utan tartottam egy kis szunetet hogy kiuruljon a szervezetembol es ne csak a sok hormont nyomjam befele. Addig is ovszer. Olcsobb mint egy gyermeket felnevelni es azota is becsuletesen szedem ujra. Aki mar szexualis eletet el annak legyen esze vedekezni.
2019. jan. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!