Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha nem akarok még gyereket az...

Ha nem akarok még gyereket az önzőség? Kivel szemben?

Figyelt kérdés

Kapcsolatban élek, de nem vagyunk házasok. Néha felmerül a gyerek téma. Barátnőm azt mondta, hogy ő 2-3 éven belül el tudná képzelni a családalapítást.


Én meg nem vagyok biztos benne. Egyszer biztos szeretnék majd. De most még csak azt érzem, hogy később.


Lehet , hogy 3 év múlva máshogy fogok gondolkodni. De most azt érzem , hogy így kiegyensúlyozottak a napjaim és sem időben , sem pénzben "nem hiányzik" az , hogy ez az állapot felboruljon.


Úgy értem, hogy örülök hogy meló után van időm elmenni edzeni egyet, aztán meg megnézni egy filmet, összefutni a haverokkal,elmenni vacsizni valaholhova a párommal. Vagy csak éppen nyugiban olvasni otthon. Anyagilag is szerencsére megengedhetjuk, hogy többször el menjünk egy egy rövidebb utazásra.


De egy gyerek mellett , mind a napi dolgok amit szeretek csinálni. (pl edzés) , mind az anyagi lehetőségek limitálva lennének.


Őszintén megmondva ez viszont úgy érzem, hogy nem hiányzik...



2019. jan. 15. 10:28
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
75%

Alapvetően az a gond, hogy azt hiszed, egy gyerekkel megszűnik a szabadságod.Az biztos, hogy más lesz az élet,de annyi pozitívummal gazdagodik, hogy nem érzékeled úgy, hogy nincs szabadság.Gyerekkel még jobban kinyílik a világ.Amit most nem csinálsz, nem mész bizonyos helyekre, azt gyerekkel fogod csinálni, mert őt fogod vinni.Észre se veszed, nem is vágysz már azokra a dolgokra, amit addig csináltál.Egy részét meg simán lehet gyerek mellett is.

30 évesen azért már valahogy egy férfiban is működni kéne az ösztönöknek.Párod ha szeretne gyereket, vele szemben önzőség.Egy nő 30-on túl már nem várhat arra, hogy a párja valamikor esetleg akar gyereket.Mert neki már késő lesz új kapcsolatot keresni és gyereket szülni.

Egy jó párkapcsolat arról is szól, hogy a másik igényeit is szem előtt tartjuk, még akkor is, ha ez nekünk olykor nem igazán jó.

Amúgy ismeretségi körömben van több ilyen férfi.Akik ágáltak a gyerek ellen,nem akartak, de végül mert a párjuk nagyon akart, belementek, de nem örültek.

Most ők a legbüszkébb apák, imádják a picit nagyon.De amúgy ez kettőtök dolga.Ha valakiknek gyerek nélkül jó az élet, akkor legyen úgy.De párodat erre nem kényszerítheted.

2019. jan. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 A kérdező kommentje:

Két és fél éve vagyunk együtt.


Ami a legnagyobb dillemám a kérdéssel kapcsolatban, azt a Alain Delon (17.) írta.


Ki tudja, hogy fogok gondolkodni 2-3 év múlva? Lehet, hogy akkorra már én is gyereket akarok. Én csak azt tudom, hogy a mostani körülmények között kiegyensúlyozottnak mondanám az életünket. És nem hiányzik ekkora változás.


Igen lehet, hogy tényleg meg kéne beszélni...


Az utolsó válaszolónak: persze valójában nincs probléma, azzal ha fiatalabb nőt keresek. Csak nekem eddig (értsd korábban) ez nem ment ilyen tudatosan, hogy "kire " vadásszak. Hanem jöttek az érzések, ha a másik fél azt váltja ki. Kortól függetlenül.



Nektek nem fordult meg ilyen a fejetekben, szimplán kényelmességből vagy nem tudom?

Hogy az adott élethelyzet teljesen megfelel?


Pl van egy lakásunk Bp-n, amiben ketten teljesen jól elférünk. De 3 embernek kicsi lenne. Én nem érzem a motivációt, hogy a gyerekvállalás miatt. Elkezdjek ezerrel spórolni, hogy legyen pénz nagyobb lakásra pár éven belül.

Ezzel tulajdonképpen pont azokról a kis extra dolgokról kéne lemondanom, ami színessé teszik a hétköznapokat/életet. (étterem, nyaralás, stb)

Vagy pl. nagyon nem hiányzik, hogy évekig hajnalban fel kelljen kelnem , mert sír a gyerek.


Vagy csak a mindennapos anyagi vonzata a gyerekvállalásnak.( Pelenka , bébitáp, ruhák)


Tehát az önzőséget kicsit így is értem. Hogy ezt a pénzt és időt inkább magamra/magunkra költeném...

2019. jan. 15. 11:48
 23/62 anonim ***** válasza:
28%

22: Nem, nekünk ilyenek nem fordultak meg a fejünkben. Teljesen természetes volt, hogy ennyi idő után (sőt, kevesebb, mert mi egy év együtt élés után vágtunk bele) vágyunk családra, házasságra, gyerekre.

Nyilván más a helyzet huszonéveseknél, vagy friss, komolytalan kapcsolatoknál. De mi is már 30-on felül voltunk mindketten.

Nem lehet, hogy te a barátnőd iránti érzéseidben nem vagy biztos?

Nem bántásból, csak nekem elképzelhetetlen, hogy két ember, akik igazán szeretik egymást, ennyi idősen, ennyi idő után, nem vágynak családra.

2019. jan. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
91%
Hogyxfogsz 2-3 év múlva gondolkodni? Ugyan így, ahogy most. Ezek a ' megszoktam ' dolgok a papucsosodás első jelei. Rigolyák, beidegződések, mániák. Ha eddig nem hiányzott egy gyerek, már nem is nagyon fog. Ha lesz is, halálra fog idegesíteni a sírása, nyűglődése és itt nem pár, tizenakárhány évről beszélek.
2019. jan. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
95%
Ha te így gondolsz a gyerekre hogy egy teher akkor jobb ha hagyod menni a kedvesed hogy lehessen valakivel egy szép egészséges babája.
2019. jan. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
66%
Nem akkora dráma egy gyerek mint amit itt magadnak bizonygatsz.
2019. jan. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
75%
Igy,hogy a párod is 30éves teljesen megérthető,hogy már gyereket szeretne.Valamilyen szinten megértem,hogy nem akarod feladni a szabadságodat,viszont az,hogy lesz egy gyereketek nem egyenlő azzal,hogy börtönbe fogsz élni.Szerintem tisztázzátok ezt le,mert rá mehet a kapcsolatotok,ha nem beszéltek nyíltan.
2019. jan. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
49%

Berögződés hogy nem akarsz gyereket... később se fog változni a hozzá állásod ha most sem akarsz és más a fontossági sorrended korodhoz adódóan..

Én személy szerint soha nem vártam volna 30 éves koromig hogy babát tervezzek a párommal..,nem mintha fiatal anyuka akartam lenni,hanem mert fentebb is megírták az okokat.. amit most nincs kedvem soroli, a lényeg hogy anyám is már 32 évesen klimaxolt, az ő anyja meg 35 évesen... nekem is van egy olyan érzésem hamarabb fog jönni mint kellene... így is lett,mindig is hármat akartam,hát 1 jött össze most megy még az örökbefogadási szakasz...(újra..) jó ha van gyerek,tényleg, de az is biztos más a saját,nagyon MÁS!

2019. jan. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
51%

Azért egy 30 éves férfitól már elvárható lenne, hogy legyen valami jövőképe, terve. Te totál bizonytalan vagy, egyik nyaralástól a másikig gondolkodsz, az nem egy életcél már ne is haragudj, hogy edzőterembe jársz meg éttermekbe. Rohadtul meg lehet ám unni. Annyira emlékeztetsz egy haveromra, ő mindig szórakozni járt, minden hétvégén, nem kell a gyerek, minek, aztán 40 évesen jött az újabb hullám, kell a gyerek. Csak nem jött össze. Kiderült, hogy gyenge a spermája, a nője meg már igencsak kifelé kacsintgat, mert elmúlt 34...

Nem tudom, te eddig mennyi áldozatot hoztál meg másokért életedben, de hidd el, amikor a kisfiad, vagy a kislányod rádmosolyog, annyi puszit ad, hogy elzsibbad a nyakad, amikor az oviban neked gyártja a rajzokat egész nap, vagy megtanulja leírni, hogy apa és onnantól minden rajzán apa felirat lesz szivecskékkel, amikor te leszel számára a legnagyobb hős a világon és a legerősebb, rohadtul nem fog érdekelni egy étterem sem. Az meg, hogy kicsi a lakás, amíg iskolás nem lesz, úgyis ott érzi jól magát, ahol ti vagytok.

2019. jan. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
88%

Én már tizen-huszonévesen is úgy voltam vele férfiként, hogy szeretnék gyereket. Természetesen annyi eszem volt, hogy tudjam, ehhez megfelelő pár és megfelelő körülmények kellenek, de a lényeg, hogy el tudtam képzelni. Korábban írtam, 28 évesen találtam meg azt a nőt, akivel érdemes volt belevágni, 30 évesen jön az első pici.


A gondolkodásod alapvetően nem fog változni, sőt, a kor előrehaladtával sokkal nehezebben viseled mjad a változást. Ez az, amiért nem szabad hitegetni, amivel szembe kell nézni.


Több olyan embert is ismerek a környezetemben, akik jóval 30 fölött nem túl őszinte mosollyal "meggondolták" magukat. Magányosak nem akartak lenni, a párjukkal jól megvoltak, hát megadták, amire vágyott az asszony. Aztán vagy belejönnek a szerepbe, vagy elválnak, vagy lesz valami.

2019. jan. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!