Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha nem akarok még gyereket az...

Ha nem akarok még gyereket az önzőség? Kivel szemben?

Figyelt kérdés

Kapcsolatban élek, de nem vagyunk házasok. Néha felmerül a gyerek téma. Barátnőm azt mondta, hogy ő 2-3 éven belül el tudná képzelni a családalapítást.


Én meg nem vagyok biztos benne. Egyszer biztos szeretnék majd. De most még csak azt érzem, hogy később.


Lehet , hogy 3 év múlva máshogy fogok gondolkodni. De most azt érzem , hogy így kiegyensúlyozottak a napjaim és sem időben , sem pénzben "nem hiányzik" az , hogy ez az állapot felboruljon.


Úgy értem, hogy örülök hogy meló után van időm elmenni edzeni egyet, aztán meg megnézni egy filmet, összefutni a haverokkal,elmenni vacsizni valaholhova a párommal. Vagy csak éppen nyugiban olvasni otthon. Anyagilag is szerencsére megengedhetjuk, hogy többször el menjünk egy egy rövidebb utazásra.


De egy gyerek mellett , mind a napi dolgok amit szeretek csinálni. (pl edzés) , mind az anyagi lehetőségek limitálva lennének.


Őszintén megmondva ez viszont úgy érzem, hogy nem hiányzik...



2019. jan. 15. 10:28
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem az alapvető probléma, hogy korban hiába vagytok egyformák, érettségben te 10 évvel le vagy maradva.

Úgy beszélsz, mint a 20-as éveik elején járó fiúcskák, akik éppen elkezdtek férfivé lenni.

A kedvesed már felnőtt nő. Mire te felnősz, és esetleg feltámad benned a családalapítás igénye, neki el fog menni a lehetőség, mert 35 felett minden hónappal hatványozottan csökken a teherbeesés valószínűsége. Van, akinek petesejtje sem marad addigra...


Szerintem ezen a ponton el kéne búcsúznotok egymástól.

2019. jan. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 anonim ***** válasza:
35%
Aki nem akar gyereket = nem felnőtt.. ahha, azért van annyi felelősségteljes, felnőtt szülő a világban, mert csak az szaporodik, aki fel van rá készülve
2019. jan. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!