Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak a mostoha...

Mit csináljak a mostoha lányommal?

Figyelt kérdés
Nem kedvelem a mostohalányomat.15 éves,1 éve a barátjával alszik aki 17 éves. Iskola időben is gyakran a fiú ott alszik, együtt tusolnak órákig vagy habfürdőznek. A lány konkétan semmit nem csinál. A véres bugyijait én mosom, amit veszünk kaját hétvégén az egész családnak azt a fiúval közösen elkészítik és be falják, senki másnak nem hagynak belőle. A 3 éves feltestverevel kiabál ha az vele szeretne lenni. Az anyja mondja neki, hogy rám nem kell hallgatnia, én semmije sem vagyok és segítenie sem kell a házimunkában sem. Apukája nem szól neki, hogy parkoljon el maga után, mert hogy kamasz, a hormonjai miatt ilyen. A párommal csak a lány miatt veszekszünk, egyébként harmonikus a kapcsolatunk.
2019. jan. 29. 11:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/86 anonim ***** válasza:
67%

Komolyan ennyire igenytelenek a mai tinik raadasul ugy hogy van egy "pasija" akivel mar szexel is? En 15 evesen siman kivittem es beaztattam a bugyimat, nekem is nevelo anyam volt akinek nem volt kotelessege kimosni raadasul a bor is leegett volna az arcomrol ha neki kell. En kitudtam mosni, nagyon undorito es igenytelen ugy hagyni.

Ha egy senki vagy az anyja szemeben akkor maskor egy zacsiba tedd a veres bugyikajat es az anyjanak kuldd el hogy majd o sikalja ki.

Az mar regen rossz ha a paroddal a kis csitri miatt veszekedtek mert sajnos ha valasztania kell biztosan ot fogja es nyilvan nem lesz ennek jo vege. Ha a te hazad akkor a sracot ne engedd oda, vagy mond meg a kisasszonynak hogy ha normalisan viselkedik majd akkor mehet oda aludni.Sajnos abba tenyleg nem szolhatsz bele hogy egyutt furdenek es egyutt alszanak egy eve, szuleik ha engedik akkor nem tehetsz semmit.

2019. jan. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/86 anonim ***** válasza:
72%

"Mit zavar téged, hogy lekiabálja a 3 éves gyerekedet? A kicsikéd körül forog a világ, egy rossz szót nem lehet hozzá szólni,vagy mi a f...sz? :DDD A többivel egyetértek, gusztustalan, de te komolyan azt hiszed egy 15 éves tini álma egy 3 éves kisgyereket pesztrálni."


Először is, nem "kiabálunk le" senkit a családban: Se kisgyereket, se nagy gyereket, se felnőttet. Másodszor, a pesztrálás között, és aközött, hogy megszólítja a 3 éves a 15 évest, és a 15 éves normálisan válaszol rá, azért van különbség, ez még messze nem a "pesztrálás" kategória.

Te nagyon proli családból jöhettél:(

2019. jan. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/86 anonim ***** válasza:
15%
Látom hölgyeim, szülni van eszetek már gyerekes férfinak, de az ezzel járó dolgokat már nehezen viselitek.
2019. jan. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/86 anonim ***** válasza:
25%

Gondolom a kérdező otthon van, nem dolgozik. Vagy talán a gyesből vásárol be kaját? 😀

Szerintem apuka adja a pénzt, nem hinném, hogy a kérdező vagyonát enné a lány a pasijával, ezért nem szól érte az apuka.

2019. jan. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/86 anonim ***** válasza:
74%

Már megbocsáss, de nem értelek.

A lánynak te egy senki vagy, míg te a lánynak a szolgája?

Ez azért nem így megy...

És apuka eltűri ahogy bánik veled a lánya?


Nem akarlak elszomoritani, nekem is nevelőapám van, de egyszer nem használtam ki, és az már gondolom csak bónusz, hogy apaként tekintek rá, hisz rászolgált.

Szóval valószínűleg én azért nem vagyok ilyen tini, mert a szüleim úgy neveltek, hogy nem lettem család robbantó terrormadárka, szóval itt az igazi probléma az apukával van.

Nem tudja megnevelni a lányát+ nem becsül téged annyira, hogy nevelhesd azt.


És az öccsevel orditozik? Mar megbocsáss, de ha már a 15 éves lánnyal nem alakult ki jó kapcsolat, a vérszerinti gyerekeddel legalább ne rontsd el, és kérlek védd meg. Ez egy trauma lesz a gyerek számára, ha nem teszed meg. Vagyis ő is ezt fogja eltanulni.

Nekem is van egy ilyen korú "fél"ocsem, aki rendszeresen van rám bízva, ha szüleim elutaznak pl.


A szabadságot nem abban kell megadni egy tininek, amit később muszáj lesz kamatoztatnia az életben, ergo takarítás, emberi bánásmód stb... Hanem abban, ami előregordíti őt, ergo tanulás, párkapcsolat stb...

2019. jan. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/86 anonim ***** válasza:
24%
38-as! Fejtsd ki kérlek, miért ostobaság, amit írtam? Válás - válás, gyerek - gyerek a szenvedő alany.
2019. jan. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/86 anonim ***** válasza:
67%

Az a baj még ezzel, hogy ezt a lányt hamarosan a saját anyja is úgy megutálja, mint a szart. És akkor jön majd az, hogy összeugrott az édesanyucival, hadd lakjon az apjáéknál. Ezért is kellene elkapni a grabancát, és megmagyarázni neki a társas együtt élés szabályait.

Amúgy egyáltalán nem biztos, hogy őt választaná az apja. Van egy barátnőm, hasonló a szitu. Ott a lány 20 volt, bunkó, nagypofájú, már a saját anyja sem viselte el. Akkor odaköltözött az apjához (annak a felesége a barátnőm). Na szóval, fél évig táncolt a kiscsaj a barátnőm idegein (úgy, hogy közben a barátnőm főzött, mosott, vasalt, takarított rá, tízórait is ő csomagolt a kiscsajnak). Na szóval, amikor tarthatatlan lett a helyzet, akkor barátnőm mondta a férjének, hogy vagy ő, vagy a kiscsaj. Aznap, mire barátnőm hazaért, a kiscsaj már nem lakott ott.

Nagyon kp-re veszi mindenki, hogy a pasi a lányát választaná, de gondoljatok bele azért: Miért lenne olyan marha, hogy egy hülye kis neveletlen hisztérikát válasszon a kedves, értelmes, szerető felesége és a közös gyerekük helyett.

2019. jan. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/86 anonim ***** válasza:
91%

Az igaz, hogy a lány sérült a szülei válása alatt és már előtte is és azóta is valószínűleg. Erre sok megoldás lehet, de hagyni, hogy 15 évesen mindent a maga feje után csináljon, biztosan nem az. Hogy a házimunkába minimálisan sem segít be, az félrenevelés, aminek a lány fogja kárát látni később.


Ha jól értem, a lány az apukájával él, nem az anyukájával, az apuka pedig újranősült.


Van itt valaki, aki szerint tényleg az dönti el, hogy helyes-e felzabálni az utolsó morzsáig mindent és a család többi tagjának nem hagyni, hogy ki vette az ennivalót? Ha én vásárolok be, akkor megehetek mindent úgy, hogy a férjemnek és a gyerekeimnek ne jusson? Ha a férjem, akkor nekem nem kell hagynia? Ez egy család szerintetek?


Más: a fiam 6 éves. Ha véletlenül a WC mellé pisil, feltörli WC papírral, mert sértené a méltóságát, hogy ezt más észrevegye. Sosem kértem tőle, egyszerűen csak van benne ennyi tartás. Én sem hagyom szét a véres bugyikat, kényesen ügyelek rá, hogy folttalanra mossam szappannal, megszárítsam, és úgy kerüljön a többi fehér közé. Én nagyon szégyellném, ha bármelyik családtagom meglátná a véres bugyimat a szennyesben, amikor a sajátját teszi be.


Én egyszer megmutatnám a leányzónak, hogy hoygan kell kimosni. Utána amit véresen találok a szennyesben, az menne a kukába. Ha az apukája akar, vehet neki havonta 5-6 bugyit, nem az összeg a lényeg itt, hanem egyrészt kijelölni mostohaanyaként is a határokot, másrészt, ha már anyja-apja nem teszi, és direkt módon a mostohaanya sem teheti, akkor indirekt módon nevelni valamire ezt a kislányt.


Fiúzás: nem szólhatnék bele, de elvárnám, hogy ne zavarják a szexuális játékaikkal a mindennapjaimat. És legeleslegelsősorban elvárnám az apától, a férjemtől, hogy követelje meg a lányától a tiszteletteljes viselkedést felém. Szeretnie nem kell, ha nem tud, de semmibe nem vehet.


Sőt, megmondom őszintén, annak a férfinak, aki tisztel engem, ez alap. AZ utcán egy idegen sem tapogathat meg vagy szólogathat be a jelenlétében, és a saját lánya sem. A vita, nézeteltérés más. De a semmibevétel nem tolerálható.


Kérdező: mielőtt összeházasodtatok vagy összeköltöztetek, nem voltak jelei annak, hogy az apa nem úgy neveli a lányát, hogy az hosszútávon neked is elviselhető lenne?

2019. jan. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/86 anonim ***** válasza:
87%
Én is átestem egy váláson gyerekként, de azért ki tudom mosni a véres bugyijaimat egyedül. Sőt, a mostoha szüleimmel is tudok emberként viselkedni. Nem mentség itt semmi.
2019. jan. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/86 anonim ***** válasza:
18%

Aki, értelmes, az nem bánik így egy kamasszal, pláne nem gyakori kérdések.hu oldalon kér tanácsot :D röhej.

Azért választaná apuka a lányát, mert a kérdező leírása alapján nem szól rá. Tehát apuci kicsi lánya. A kérdező meg csak egy hisztérika. Ő is el lesz hagyva, mint az előző feleség :D

2019. jan. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!