Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy így is nagyon...

Normális, hogy így is nagyon szeretnék a szüleim, hogy elköltözzek, hogy “nincs hova”? N24

Figyelt kérdés

Elváltak a szüleim, egyke vagyok.

Válásnál még több milliós hitel volt a lakáson, ahol 3-an laktunk.

Eladtuk, visszafizettük a hitelt, a maradék pénzből anyummal ketten egy kis lakásba költöztünk, apum albérletbe ment. Úgy állapodtunk meg, -nekem semmi beleszólásom nem volt- hogy ezért cserébe apum nem támogat (16 éves voltam) és ez ideiglenes, “amig fel nem növök”, utána a mostani lakásunkat eladjuk, 2 nagyon kicsit veszünk belőle a 2 szülőmnek.


Múlt nyáron végeztem főiskolán, van munkahelyem, átlagos pályakezdő (szóval alacsony...) ffizetéssel, ebből csak egy társalbérletet tudnék fenntartani... Pestiek vagyunk.

Nagyon félek összeköltözni egy idegennel.

Apum egyre többször célozgat rá, hogy költözzek külön és adjuk el a lakást, hogy legyen belőle 2 kicsi nekik, anyum is egyre többször mondja, hogy költözzek külön albérletbe, mert “itt az ideje, ez az élet rendje”...


Van párkapcsolatom, de se nem stabil, se nem hosszútávú, nem is vagyok szerelmes.... ő egyedül él, kövezzetek meg, de egyre többször jut eszembe, hogy vagy hozzá, vagy egy másik férfihez “be kéne költöznöm.” Nyilván beszállnék a költségekbe (rezsi, kaja), de sokkal könnyebb lenne anyagilag is és érzelmileg is, mint egy vadidegennel társalbérletbe menni.

Természetesen a legjobb baràtnőim, akik pesten tanultak és pesten is dolgoznak, otthon laknak, semmi tervük az elköltözésre és nekik a szüleik sem céloznak rá soha.


Mit gondoltok a szüleim döntéséről, amit váláskor lakáskérdésben hoztak? Mi lett volna az övéiknél jobb döntés?


Helyén van, hogy mindketten rendszeresen céloznak rá, hogy albérletbe költözzek?


Én mit tegyek, hogyan tovább? Elköltöznék, de még nem is most és nem is társalbérletbe....



2019. febr. 1. 08:26
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
94%

Nézd, egyrészt igazuk van, felnőtt vagy, meg kell tudni oldanod a lakhatásod.


Másrészt persze furcsa a dolog, hiszen nyilván ők is tisztában vannak a mai albérletárakkal. Ráadásul -ha jól értem- apád nem fizetett gyerektartást sem, tehát ő kompenzálva lett. Szóval szerintem furcsa, persze nem ismerem a pontos körülményeket.


Esetleg olyan kompromisszumot el tudnék képzelni, hogy fizetsz x összeget a lakhatásért, ami nem egy albérlet ára, ezt kaphatja apád, ezzel ő továbbra is kompenzálva lenne. Te meg addig gyűjtesz magadnak egy kis pénzmagot, keresel jobban fizető melót illetve találhatsz normális párt is.

2019. febr. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
91%

Amikor 16 voltál arra gondolhattak, hogy 24-25 éves korod körül már lesz olyan stabil párkapcsolatod, esetleg házasságod, hogy kivitelezhető legyen a tényleges elválás.


Az éppen aktuális pasinál lakással az a gond, hogy ha beüt a szar nincs hova hazamenned. Van valamennyi megtakarításod? Sajnos nem kedvez neked a helyzet, amikor egy szoba bérlése is lassan 80-100 ezer Ft Pesten. A társbérlettől ne félj, tudom, hogy szar alkalmazkodni másokhoz, de ez egy szükséges rossz.

2019. febr. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 A kérdező kommentje:

#21.

Igen, apum az albérletét a gyerektartás helyett fizeti/fizette (múlt nyár óta nem járna nekem.)

Tetszik az ötlet amit írtál, jelenleg jobban is, mint a többi ötletem, de ez is csak átmeneti.... apum rövid időn belül mondaná, hogy már kell a sajàt lakása, még a #22. válasza előtt nekem is beugrott, hogy mi van, ha a “normális párral” szétmegyünk....


#22. Igen, akkor sincs hova mennem... :D

Van párszázezres megtakarításom, de ha ebből albérletet kell fizetnem, akkor nem lesz több. Csak úgy tudok félretenni, ha nem kell lakhatásért fizetnem. Persze, milyen jó, hogy nem vettem fel diákhitelt....

2019. febr. 1. 09:50
 24/54 anonim ***** válasza:
86%

Akkor meg nyelsz egy baromi nagyot, kedvesen megkéred anyukádat, hogy a még kisebb lakásba vele mehess, és meghúzod magad, úgy viselkedsz, hogy a lehető legkevésbé menj az agyára azzal, hogy továbbra is a nyakán laksz a garzonban azért, hogy te gyűjtögethess.

Elsőre azt írtad, hogy te ezzel nem húzod az időt, mert pár év és úgyis költöznöd kell, most meg kötöd az ebet a karóhoz, hogy márpedig neked otthon kell laknod még pár évig, hogy gyűjtögethess... most akkor döntsd már el, mit szeretnél.


Lényegében az összes alternatívát felsoroltuk itt néhány oldalban, de mindenre van valami kifogásod. Most mit vársz, valamelyik válaszoló vegyen neked egy lakást, vagy mi? :D

2019. febr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
76%

Messze nem annyira riasztó a helyzeted, mint amennyire te félsz tőle. Friss diplomásként ehhez illő fizetéssel azonnal költöztem egy olyan lakásba, ahol 3 szobában hárman voltunk, a szobákon kívül minden közös volt. Budapest szélén volt és havi 50 ezerből megvolt a lakhatásom. Enni a Sparból is lehet olcsón és néhány hónap alatt simán erőt tudsz gyűjteni akár egy jobb/központibb albérletre, akár hosszabb idő alatt, de önerőd is lehet. Nem esznek meg és sokat tanulsz, de főleg rájössz, hogy lentről kicsiben kell kezdeni, hogy saját lakásod legyen. Nem elképzelhetetlen, mert nekem is 3 albérlet váltás után (az utolsó a férjemmel volt, előtte végig egyedül) sikerült a saját házunkba költözni és rengeteg meló, de enélkül nem megy.

Végy nagy levegőt és indulj el, út közben jön a herceged, de úgy nehéz, ha lerí rólad, hogy eltartatni akarod magad. :)

2019. febr. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
54%
A szüleid megveszik a 2 kis lakást, te pedig fogod magad és beköltözöl oda amit most bérel faterod. Ugye milyen egyszerű?Persze lehet hogy "messze van...pusztulat...bla-bla-kifogás...picsulás...bla.." de mos pont nem vagy abban a helyzetben hogy válogass.
2019. febr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonymousreview60 ***** válasza:
56%

@Kérdező #12.: Nem tetszik, amit látsz. Bumm. Egy egyetemista/pályakezdő ennyit engedhet meg magának. Régi lakás? De tehermentes. Az új bérlését a hitele miatt nem tudnád megengedni magadnak.

Ha spórolni akarsz, a magánszférádat kell visszavágni anyunál, pasinál, lakótárssal.

Kicsit magas bb polcra nézel, mint megengedheted.

Majd emelkedik a fizetésed, akkor mehetsz garzonba. Nálam is így volt.

2019. febr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
56%

Micsoda szülők vannak!!!

Először is, a hitel a szülők felelőssége volt, de emiatt a gyereket büntették mert még a jogosan járó gyerektartást sem kapta meg! Erről nem lett volna szabad lemondania az anyának, nincs ilyen hogy cserebe albérletet fizet az apa.


A Kérdező ott rontotta el, hogy olyan főiskolai szakot választott amivel normális pénzért nem tud elhelyezkedni. Ezért kéne beszüntetni az ilyen szocmunkás meg ki tudja milyen szakokat.


Kérdező menj külföldre, aztan ha a szüleid segítsegre szorulnak akkor Te sem tudsz majd segíteni, ennyi.


Soha nem küldeném el a gyerekeimet itthonról amig ők maguk jól érzik magukat velem!

2019. febr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
75%

A pesti lakás árának a feléért már lehet az agglomerációban venni egy kádárkockát, ami minimum 2 szobás. Onnan Bp. centrumában vagytok 30 perc alatt és akkor tudsz anyáddal költözni. (Kivéve, ha neked ez sem tetszik)

Engedjétek el ezt az ész nélküli Pesthez ragaszkodást és akkor megoldódik minden probléma.

Én pl. Martonvásáron lakom, innen 20 perc a Déli pu. és 10 perc a Velencei tó. Nem tudnának annyit fizetni, hogy visszamenjek Bp-re lakni, dacára annak, hogy minden bevásárlásomat, szórakozásomat ott intézem.

Ha a jelenlegi lakásotok árának a feléhez meg bevállalsz egy kis hitelt, 3+ szobás házatok lehet, nagyon jó helyen, ami bármikor jó pénzért eladható.

[link]

[link]

[link]

A kényszerkapcsolatodat meg számold fel, mert megalázó mindkettőtöknek és nem vezet sehova, csak az időtök megy feleslegesen, úgysem fogtok együtt megöregedni!

2019. febr. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
40%
Ki volt a sok hatökör, aki lepontozta a 28ast, mikor igaza van
2019. febr. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!