Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy így is nagyon...

Normális, hogy így is nagyon szeretnék a szüleim, hogy elköltözzek, hogy “nincs hova”? N24

Figyelt kérdés

Elváltak a szüleim, egyke vagyok.

Válásnál még több milliós hitel volt a lakáson, ahol 3-an laktunk.

Eladtuk, visszafizettük a hitelt, a maradék pénzből anyummal ketten egy kis lakásba költöztünk, apum albérletbe ment. Úgy állapodtunk meg, -nekem semmi beleszólásom nem volt- hogy ezért cserébe apum nem támogat (16 éves voltam) és ez ideiglenes, “amig fel nem növök”, utána a mostani lakásunkat eladjuk, 2 nagyon kicsit veszünk belőle a 2 szülőmnek.


Múlt nyáron végeztem főiskolán, van munkahelyem, átlagos pályakezdő (szóval alacsony...) ffizetéssel, ebből csak egy társalbérletet tudnék fenntartani... Pestiek vagyunk.

Nagyon félek összeköltözni egy idegennel.

Apum egyre többször célozgat rá, hogy költözzek külön és adjuk el a lakást, hogy legyen belőle 2 kicsi nekik, anyum is egyre többször mondja, hogy költözzek külön albérletbe, mert “itt az ideje, ez az élet rendje”...


Van párkapcsolatom, de se nem stabil, se nem hosszútávú, nem is vagyok szerelmes.... ő egyedül él, kövezzetek meg, de egyre többször jut eszembe, hogy vagy hozzá, vagy egy másik férfihez “be kéne költöznöm.” Nyilván beszállnék a költségekbe (rezsi, kaja), de sokkal könnyebb lenne anyagilag is és érzelmileg is, mint egy vadidegennel társalbérletbe menni.

Természetesen a legjobb baràtnőim, akik pesten tanultak és pesten is dolgoznak, otthon laknak, semmi tervük az elköltözésre és nekik a szüleik sem céloznak rá soha.


Mit gondoltok a szüleim döntéséről, amit váláskor lakáskérdésben hoztak? Mi lett volna az övéiknél jobb döntés?


Helyén van, hogy mindketten rendszeresen céloznak rá, hogy albérletbe költözzek?


Én mit tegyek, hogyan tovább? Elköltöznék, de még nem is most és nem is társalbérletbe....



2019. febr. 1. 08:26
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
62%

Elegge a sajat kenyelmedet tartod szem elott. A valasnal mi mast tehettek volna szerinted? A leglogikusabb dontes volt, nem ertem miert hibaztatod oket. Komolyan erdekel, hogy szerinted akkor mi lett volna fair?

A tarsberlet meg semmivel se rosszabb, mint anyukaddal lakni, vagy egy ferfival, akit nem szeretsz. Velemenyem szerint mindketto sokkal rosszabb. En 26 vagyok, hulye dontest hoztam, elvegeztem egy egyetemet, amiben nem dolgozom, mert nem szeretem, ezert most munka mellett vegzem azt, amit szeretek. Tudom, hogy milyen nehez! De, vannak csaladok, akik megtehetik, hogy 30 eves koraig eltartjak a gyerekuket, vannak, akik lakast is vesznek nekik, de sokan vannak, akik ezt nem tehetik meg. Nem gondolom, hogy kotelesseguk alkalmazkodni hozzad, mig onerod lesz. Hiszen te sem tudsz mar anyukadhoz, azert nem akarsz meg kisebb lakasba vele menni. Ez tok ertheto ennyi idosen. Sajnalom a helyzeted, sokan vannak, akiknek konnyebb, de legalabb annyian, akik annyit sem kaptak, mint te. Ideiglenesen le kell mondanod a kenyelmedrol, de nem fog ez orokke tartani. Idovel lesz nem palyakezdo fizud, meg egy fiu, akivel szeretitek egymast es konnyebb lesz.

2019. febr. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
17%

Innen is 25 perc a Déli. Kevesebb idő, mint a XVII-ből átjutni Budára, vagy Budáról Pestre

[link]

2019. febr. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 A kérdező kommentje:
Váláskor, véleményem szerint nem anyummal kettőnknek egy szebb 2 fős lakás (aminek az árából kijön 2 tényleg kicsi), apumnak albérlettel, hanem apumnak 1 tényleg kicsi lakás ami 1-2 éven belül a jelenlegi eladásával a jövőben lesz, nekünk anyumnak egy olyan 2 fős ami négyzetméterben akkora mint a jelenlegi, de külvàrosi és kicsit régebbi. A gyerektartást pedig apumtól nekem, amit félretettem volna, hogy könnyebben menjen a külön költözésem fősuli utàn. költözésem után pedig ha anyumnak nem jó a régebbi építésű/külkerületi lakás akkor az árából belvárosi 1 személyes tényleg kicsi lakás neki is, ahogy 1-2 éven belül lesz
2019. febr. 1. 11:05
 34/54 A kérdező kommentje:
De azt mindenképp elkerülni, hogy apum albérletbe menjen, azzal a feltétellel, hogy évek múlva 2 kicsi lesz a megmaradt lakásból, ami a 2 szülőmé.
2019. febr. 1. 11:12
 35/54 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom milyen elethelyzetben voltak akkor, de en mondjuk a 17 kerbol nem szivesen jarnek dolgozni mondjuk budara. Cirka masfel ora oda es meg annyi vissza. Ezt ti latjatok at, de igazabol teljesen felesleges ezen melazni. Ha rossz dontest is hoztak, teged normalisan felnevelt anyukad 1 fizetesbol, ami ertekelendo, nem lehetett konnyu.
2019. febr. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
85%
32-es, Tárnokról maxiumum holtidőben, autóval 25 perc a Déli. Csúcsforgalomban egy óra út, és tömegközelekedve sem kevesebb.
2019. febr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
83%

Nem olvastam végig minden választ, de szerintem neked 2 problémád van:

1. A szüleid ki akarnak "dobni".

Próbálj meg anyukáddal maradni, amíg kell.

2. "Van párkapcsolatom, de se nem stabil, se nem hosszútávú, nem is vagyok szerelmes..."

Itt leírtad a másikat.

Az élet és a párkapcsolat nem egy habostorta.

Az a bajod hogy a filmek által sugallt ideális kapcsolatot keresed, ami az emberek 99%-a számára nincs!

Ezért a véleményért már párszor lepontoztak, de gondolkozz el azon hogy szedj össze egy pasit! És nem kell hozzáköltözni fél évig. Nem kell magad hozzálàncolni azonnal. De hosszú távon sok problémádat pl. lakhatást is megoldja, lássuk be.

2019. febr. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
86%

Valaki sérelmezte, hogy lepontozták a 28. hozzászólást.


Én se le, se fel nem pontoztam, de egyetlen dologban szerintem nincsen igaza:


"Erről (mármint a gyerektartásról) nem lett volna szabad lemondania az anyának, nincs ilyen hogy cserebe albérletet fizet az apa."


Ha azok után, hogy az eredeti, a szülők közös tulajdonában levő nagyobb lakás eladásából befolyt összegből nem maradt annyi pénzük a hitel törlesztése után, hogy annak az 50-50 %-ából mindkettőjüknek vegyenek egy-egy kisebb lakást, és az apa ezért vállalta, hogy ő megy albérletbe, nem pedig fordítva, akkor minden valószínűség szerint ez neki nagyobb anyagi terhet jelentett, mint fordítva jelentett volna a gyerektartás fizetése.


Ezt nyilván úgy lehetett kompenzálni, hogy ennek fejében a kérdező édesanyja lemondott a gyerektartásról.


Nyilván ő is azért ment bele ebbe a megállapodásba, mert tudta, hogy még mindig jobban jár ezzel a megoldással, mintha neki kellene albérletbe mennie úgy, hogy gyerektartást azért kap, vagy mintha a hiteltörlesztés után maradt őt illető 50 %-ból csak hitelre tud lakást venni, a törlesztőrészletekre meg jó eséllyel többet költ hosszú évekig, mint ami a gyerektartásból befolyt volna még kb. 5 évig.


Annyi erővel, ahogy kijelentette a hozzászóló, hogy "nincs ilyen hogy cserebe albérletet fizet az apa.", azt is ki lehet jelenteni, hogy nincs olyan, hogy a KÖZÖS TULAJDONUKAT képező pénzből kizárólag az anya kap lakást, az apa meg kénytelen albérletben élni - mint ahogy fordítva sem lenne igazságos és méltányos.

2019. febr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
32%

A szüleid kirakhatnak arra hivatkozva, hogy felnőtt vagy, de mint látod, a Pesti barátaid sincsenek kipaterolva. Azzal, hogy küldenek, azt sugallják, nem akarnak foglalkozni veled. Érzelmileg sem támogatnak. Ha legalább kicsit törődnének veled, akkor lenne egy nagy beszélgetés, amiben te is meg lennél kérdezve a terveidről. Elmondhatnád a félelmeidet ők meg legalább valamit reagálnának rá.


A lényeg: nem törődnek veled. Nincs értelme Pesten kidolgoznod a beled egy drága albérletért. Menj külföldre! Van ahol a minimálbérből is fen tudsz tartani egyedül egy albérletet és még félre is tehetsz. Nézz utána a lehetőségeknek. Ők meg majd sírhatnak ha évente csak egyszer látogatod meg őket.

2019. febr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
64%

36-os!

Tárnok-Budapest Déli pu. pontosan 29 perc a menetidő (bocs' tévedtem 4 percet!)

Aki nem hiszi, járjon utána!

[link]

Ezt csak a pontosság kedvéért írom, egyébként piszkosul nem érdekel, hogy ki mit gondol, nekem van hol laknom.

A Kérdező meg bocsássa meg, hogy segíteni akartam!

2019. febr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!