Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy így is nagyon...

Normális, hogy így is nagyon szeretnék a szüleim, hogy elköltözzek, hogy “nincs hova”? N24

Figyelt kérdés

Elváltak a szüleim, egyke vagyok.

Válásnál még több milliós hitel volt a lakáson, ahol 3-an laktunk.

Eladtuk, visszafizettük a hitelt, a maradék pénzből anyummal ketten egy kis lakásba költöztünk, apum albérletbe ment. Úgy állapodtunk meg, -nekem semmi beleszólásom nem volt- hogy ezért cserébe apum nem támogat (16 éves voltam) és ez ideiglenes, “amig fel nem növök”, utána a mostani lakásunkat eladjuk, 2 nagyon kicsit veszünk belőle a 2 szülőmnek.


Múlt nyáron végeztem főiskolán, van munkahelyem, átlagos pályakezdő (szóval alacsony...) ffizetéssel, ebből csak egy társalbérletet tudnék fenntartani... Pestiek vagyunk.

Nagyon félek összeköltözni egy idegennel.

Apum egyre többször célozgat rá, hogy költözzek külön és adjuk el a lakást, hogy legyen belőle 2 kicsi nekik, anyum is egyre többször mondja, hogy költözzek külön albérletbe, mert “itt az ideje, ez az élet rendje”...


Van párkapcsolatom, de se nem stabil, se nem hosszútávú, nem is vagyok szerelmes.... ő egyedül él, kövezzetek meg, de egyre többször jut eszembe, hogy vagy hozzá, vagy egy másik férfihez “be kéne költöznöm.” Nyilván beszállnék a költségekbe (rezsi, kaja), de sokkal könnyebb lenne anyagilag is és érzelmileg is, mint egy vadidegennel társalbérletbe menni.

Természetesen a legjobb baràtnőim, akik pesten tanultak és pesten is dolgoznak, otthon laknak, semmi tervük az elköltözésre és nekik a szüleik sem céloznak rá soha.


Mit gondoltok a szüleim döntéséről, amit váláskor lakáskérdésben hoztak? Mi lett volna az övéiknél jobb döntés?


Helyén van, hogy mindketten rendszeresen céloznak rá, hogy albérletbe költözzek?


Én mit tegyek, hogyan tovább? Elköltöznék, de még nem is most és nem is társalbérletbe....



2019. febr. 1. 08:26
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
72%

Ne horrorizáld a társbérletet, abszolút túlélhető, főleg 24 évesen. Saját szobád van, napközben dolgozol, ahány lakótárs annyi bioritmus, lehet, hogy napokig nem látsz senkit. Lehet a lakótársak hazamennek vidékre vagy átmennek valakihez néha stb. Ha jó beosztású, elég nagy a lakás akkor nem is nagyon hallasz semmit. Felmehet a pasid vagy a barátnőd, önálló ember vagy, saját cuccokkal, mindennel.

Volt barátomnak 2 lakótársa volt, sose találkoztam egyikkel sem, mert vagy dolgoztak vagy vidéken voltak vagy a pasijukkal stb.

2019. febr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
61%
Gyerek szívjon mert szülők megállapodtak...ilyen szülőkért nem gáz!
2019. febr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 szántóvető ***** válasza:
28%

az a véleményem,hogy-népszerű gyakoris kifejezéssel élve-a szüleid életképtelenek mert az égvilágon semmit nem tudnak felmutatni külön-külön,pedig nem fiatalok már.a lakás árából futja 2 garzonra és kész,majd ott elvegetálnak amíg meg nem halnak.az ilyen haszontalan élettől rettegek,életcél nélkül csak úgy létezni ill elvegetálni nem is tudom hogy hogyan lehetséges..

na mindegy.neked valami jól jövedelmező állásra lenne szükséged amiből meg tudsz élni,akár ausztriában is.van mindenféle állás,akár szállást is tudnak biztosítani.még fiatal vagy,gyúrjál egzisztenciára,ennyit tudok tanácsolni.

2019. febr. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 A kérdező kommentje:
#43. A két pesti garzont úgy, hogy végig dolgozták ebben az országban az életüket és nem is alacsony pozícióban...
2019. febr. 1. 15:15
 45/54 szántóvető ***** válasza:
50%
pesten??ne ámítsál már engem,aki Békés-megyében lakik.itt fele-harmada a fizu mint tifelétek,évtizedekre visszamenőleg.
2019. febr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
27%

43-assal értek egyet. Azért tényleg érdekes, hogy ennyit tudtak a szüleid összehozni. De hát ez van, ez jutott.

Érdről pl (Érd Alsóról) 12 perc Kelenföld. Onnan 4-es metróval 10 perc a Belváros. Ne szakadjál bele a túlárazott Pestbe (lakás terén írom).

2019. febr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
82%

A gyerektartás az anyának jár a gyerek nevelésére. Amúgy sem lett volna köteles Neked adni, ha apád fizet.


Fiatalabb vagyok tőled, 5 éves voltam amikor a szüleim elvaltak. Anyu egyedül nevelt sokáig, soha nem jutott volna eszembe azt a keveset is elkérni, amit apám fizetett, azóta lassan 3 éve dolgozom. :)


24 éves vagy,fel kéne nőni és nem a szülőket hibáztatni, hogy nem adtak házat. Már nem a szülők pénzét kellene osztani, ne mástól várd, hogy megoldja a dolgaidat, értem ezt a párkapcsolatra is.


Az albi nem ördögtől való, egész jófej embereket ki lehet fogni. Ráadásul olcsóbb.

2019. febr. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 A kérdező kommentje:

Sosem volt bajom, hogy nem vesznek nekem házat:D

az a problémám, hogy megbeszélés nélkül, amikor csak szeretnék, eladják még azt is, ahol közösen lakunk.

2019. febr. 1. 18:24
 49/54 A kérdező kommentje:
5 éve dolgozom, nem csak főiskola után kezdtem.
2019. febr. 1. 18:31
 50/54 babyboom567 ***** válasza:
100%
A a legrosszabb dolog a pasihoz költözés,ha nem vagy szerelmes, és nem vele képzeled el a jövődet.
2019. febr. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!