Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 24 éves vagyok és terhes. A...

24 éves vagyok és terhes. A szüleim konkrétan nem szólnak hozzám amióta kiderült. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A párom 27 éves. A szüleimnél lakunk, hogy félre tudjunk rakni és tudjunk venni egy házat. Kb 1-2 évet szerettünk volna ott lakni de közben jött a baba. Elmondtuk nekik de ellenzik és nem nagyon szólnak hozzánk. Engem eléggé megaláztak olyanokkal, hogy semmire nem vagyok képes mert még az egyetemet sem végeztem el. Tegnap voltam orvosnál. Meg sem kérdezték, hogy mi volt magamtól pedig nem mondom azok után amiket a fejemhez vágtak. Most úgy döntöttünk elköltözünk inkább albérletbe. Nem értem egyszerűen. Ha nekik nem tetszik attól még miért nem tudnak velünk normalisan viselkedni? Úgy érzem kiutáltak minket. Anyám egyetlen lánya vagyok és amikor a legnagyobb szükségem lenne nem áll mellettem. Ki vagyok készülve idegileg és nem érzem úgy, hogy ez a helyzet változna. Addig jó amíg dolgozom és nem vagyok otthon. Ha hazaérek gyomoridegem van és tiszta stressz vagyok. Folyton sírni tudnék. A párom mellettem áll és segít mindenben de nem tudom mit tegyek. :(
2019. márc. 5. 07:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
49%

Nem egy jó dolog az albérlet, de igen, el kell húzni és vissza sem nézni. Nehéz lesz és kidobott pénz az albérlet, de beláthatod, már nincs anyukád. Kb hasonló volt nálunk is a szülőkkel. Nekünk kellett megoldani mindent. Később már akartak a nagy szülők unokázni, de hess volt számukra.

Mikor tényleg kéne pár jó szó, akkor nincs, ne akarjon később jó pofizni.

2019. márc. 5. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 A kérdező kommentje:
Az előző kommentem a 8-as hozzászólónak ment...
2019. márc. 5. 08:16
 13/76 A kérdező kommentje:
11-es én is ezt mondtam hogy ha most nem később se jöjjenek. Én sem kérek segítséget ezutàn tőlük!
2019. márc. 5. 08:18
 14/76 anonim ***** válasza:
45%
Kapkodni fognak utánatok a bérbeadók... Ugye tudod hogy gyakorlatilag senki nem ad ki gyerekeseknek lakást? Ha meg egyik hónaptól a másikra kitesznek mész vissza anyuékhoz?
2019. márc. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 anonim ***** válasza:
61%
Miért olyan nehéz őket megérteni? Jószívűek voltak veletek, engedték, hogy náluk lakhassatok, így tudtok spórolni saját lakásra és akkor te meg lebabázol. Nem erről volt szó. Pénzetek saját lakásra nincs, szülők ajándékát kihasználtátok és még neked áll feljebb? Ha a szüleimnél laknánk a párommal spórolás címszó alatt én meg teherbe esnék, hát a bőr sülne le a pofámról. Ők segítenek nektek talpra állni, ti meg egy lépéssel még vissza is estek, egy gyerek az nem éppen olcsó mulatság. Még szép, hogy ki vannak akadva.
2019. márc. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
52%
Nálam hasonló helyzet volt. Igaz nekünk már megvolt a lakás, de belevágtunk a felújításba, mivel 2 éve nem jött a baba. A felújítás idejére anyumhoz költöztünk (költségeket vállalva stb.). És hát nem pont akkor döntött úgy a pici, hogy jönni akar? :) persze nem a legideálisabbak voltak a körülmények, de kérdés nem volt, hogy megtartjuk-e. Na az én anyukám is ugyanígy reagált. Hetekig nem beszéltünk. Aztán ahogy egyre jobban kitudódott, gondolom beszéltek vele az ismerősei, hogy ez így nem jó és aztán szép lassan megenyhült, ma meg már imádja az unokáját.
2019. márc. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
24%

Nem tudnátok esetleg hitelt felvenni a saját házhoz, albérlet helyett?


Anyádékat meg örökre felejtsd el, legtöbbször nem az a baj, amiket itt a sok rosszindulatú ír, aki egy szelet kenyeret nem adna a gyerekének miután 18 lett, hanem, hogy anyád azt hiszi te vagy a kis icipici lánya és ezzel most ő öregebb lesz, hogy nagymamát csinálsz belőle. Undorító.Az ilyen nem anya. Költözzetek és soha ne lássa az unokát, mert nem érdemli meg.

2019. márc. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
50%

Nem biztos, hogy az albérlet a legcélszerűbb megoldás!

Menjetek be egy nagyobb ingatlanirodába, ahol van hitelügyintézés is. Elmondod, hogy mennyi az önerő, mit és mekkorát akartok, van-e lehetőség CSOK-ra, most ott az 10M "asszonyhitel" is, és használjátok ki az összes lehetséges állami támogatást!

Hátha...

Nem mindegy, hogy bérleti díjat fizetsz, vagy törlesztőt, és az egyszer a tiéd lesz.

Kezdetnek elég egy kisebb kisebb lakás, de ha CSOK-ot tudtok felvenni, akkor azt 10 évig nem, vagy csak nehezen tudjátok eladni. Ezt is kérdezd meg az ingatlanostól. Láttak azok már mindent.

Ha a szüleid látják, hogy nincs vége a világnak, akkor megenyhülnek. Most azért ilyenek, mert attól félnek, hogy a nyakukon ragadtok.

2019. márc. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
50%

Mennyi paraszt van itt.Normális családban örülnek es segítenek.Még azt se lehet mondani,hogy fiatalon szülne.Remélem azok nem szaporodnak,akik ennyire rosszindulatuak,szerencsétlen gyerekeiket cdak sajnálni tudom.

Gratulálok a babához,sok boldogságot és kitartást.

2019. márc. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
74%
Hibáztál, de a szüleid sem kezelik jól a szituációt. Erről csak annyit, hogy nem csak a te szüleid ilyenek. És valahol igazuk van. Előbb egszisztenciát kellene teremteni és utána családot alapítani, nem a kettőt egyszerre. A tesómék is ugyanúgy csinálták, mint ti. 2 évig a szüleinknél laktak, aztán amikor jött baba, gyorsan összeházasodtak és elmentek albérletbe. Pedig ők köztudottan tervezték is a babát, szóval lényegében addig akarták kihúzni magukat nálunk, amíg lehet. (Megjegyzem, ezen a ponton 28 évesek voltak mindketten és évek óta dolgoztak, emellett 6 éve együtt voltak, szóval náluk időszerűbb volt). Én nem voltam ilyen helyzetben (és nem is valószínű, hogy leszek), de az én szemszögemből én ezt nem találom helyesnek. 1. a tanulás, utána munka, aztán elköltözni, majd házasság és gyerek. Feltehetőleg a szüleidnek is hasonló nézete lehet az ügyben. Mindenesetre ha már így alakult, most az lenne a legjobb, ha minél hamarabb elköktöznétek. Ha amúgy jófejek a szüleid, rendeződni fog a kapcsolatotok. Ez elsősorban rajtuk múlik, hogy akarnak-e az unokájuk életének részévé válni. Ha nem, akkor ne érezd magad rosszul emiatt, mert akkor ők a tahók.
2019. márc. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!