Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 24 éves vagyok és terhes. A...

24 éves vagyok és terhes. A szüleim konkrétan nem szólnak hozzám amióta kiderült. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A párom 27 éves. A szüleimnél lakunk, hogy félre tudjunk rakni és tudjunk venni egy házat. Kb 1-2 évet szerettünk volna ott lakni de közben jött a baba. Elmondtuk nekik de ellenzik és nem nagyon szólnak hozzánk. Engem eléggé megaláztak olyanokkal, hogy semmire nem vagyok képes mert még az egyetemet sem végeztem el. Tegnap voltam orvosnál. Meg sem kérdezték, hogy mi volt magamtól pedig nem mondom azok után amiket a fejemhez vágtak. Most úgy döntöttünk elköltözünk inkább albérletbe. Nem értem egyszerűen. Ha nekik nem tetszik attól még miért nem tudnak velünk normalisan viselkedni? Úgy érzem kiutáltak minket. Anyám egyetlen lánya vagyok és amikor a legnagyobb szükségem lenne nem áll mellettem. Ki vagyok készülve idegileg és nem érzem úgy, hogy ez a helyzet változna. Addig jó amíg dolgozom és nem vagyok otthon. Ha hazaérek gyomoridegem van és tiszta stressz vagyok. Folyton sírni tudnék. A párom mellettem áll és segít mindenben de nem tudom mit tegyek. :(
2019. márc. 5. 07:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
70%
Azért költöztette oda a pasiját a szülőkhöz, mert a ház önrészre gyűjtöttek. Ez nem mindenkinél jön ki szülőkhöz költözés nélkül,és ebben elvileg megegyeztek a szülőkkel. De lehet hogy a szülők is eleve azért olyan negatívak, mert hallják mindenhonnan ezt a kórust hogy szégyen a szülőkhöz költözni bármennyi időre, és így már ők is befolyásolva vannak. Ha nem kiabálnátok erre szégyent anélkül hogy ismeritek a konkrétumokat (amit persze miért is kellene teljesen megismernetek), akkor a szülők is lehet hogy toleránsabbak lennének, csak már mindenhonnan azt hallják ők is hogy bezzeg a kolléganő bezzeggyereke és stb.
2019. márc. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 A kérdező kommentje:
A szüleim mondták, hogy koltozzunk ide es inkabb tegyuk felre azt a penzt amit alberletre koltenenk. Nem mi kertuk. Es nem koltoztettem ide a baratomat. Mivel nagy a haz elferunk es nem kell szukolkodnom. Nem voltak feltetelei az idekoltozesunknek. De magunktol ugy gondoltuk attol meg hogy itt elunk magunkat fogjuk ellatni. Kivesszuk a reszunket a hazimunkabol, anyuval felvaltva fozunk. Szoval nem lebecolunk itt. Az egyetemet egyertelmuen be fogom fejezni. Es most, hogy elkoltozunk kulon eletet fogunk elni. Eszunkbe sem jutott a nyakukon maradni. Nem az a baj hogy nekik mas a velemenyek hanem az hogy ezt szerintem nem megfeleloen adjak a tudtunkra. Nem megoldas az ha nem beszelunk a babarol es a helyzetrol szerintem es foleg nem az hogy a szemelyemet bantjak. Igen sok dologban igazuk van de ettol fuggetlenul a szuleim es szuksegem lenne a lelki tamogatasra de nem kalom meg toluk. Hozzateszem anyukam 20 eves volt mikor szulettem. 1 eve ismertek egymast nem voltak osszehazasodva es a nagyszuleimnel laktak. Oda szult meg engem es ott laktak meg utana 1-1,5 evig. Anyukam ugyanigy egyetemre jart munka mellett. A nagyszuleim viszont orultek es segitettek nekik. Mi segitseget nem is kertunk toluk sem anyagilag sem lakhatasi szempontbol. Es lehet hogy sokan akkor vallalnak gyereket amikor van haz. De en nem akarok 30 evesen gyereket szulni mert a mai ingatlan arak mellett nem tudom nikor fogunk tudni hazat venni legelobb.
2019. márc. 5. 19:42
 63/76 A kérdező kommentje:
Bocsi az elirasokert es az ekezet nelkuli irasert :)
2019. márc. 5. 19:45
 64/76 anonim ***** válasza:
93%

Ezek alapján normálisnak tűnő szüleid vannak és te is annak tűnsz (gondolom, a párod is az). Adj nekik időt és megbarátkoznak a gondolattal. Valami mégis csak lehet, ami bántja a csőrüket (és nem hiszem, hogy az irigység). Tényleg beszélnetek kell és ha ők nem hajlandók a kezdeményezésre, akkor nektek kell elkezdeni a konfliktuskezelést (ehhez persze kell egy hajlandóság, hogy félretegyétek a büszkeségeiteket).

#60-as voltam. Nem mellesleg pedig köszönöm a lepontozást.

2019. márc. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
34%

"Es lehet hogy sokan akkor vallalnak gyereket amikor van haz. De en nem akarok 30 evesen gyereket szulni mert a mai ingatlan arak mellett nem tudom nikor fogunk tudni hazat venni legelobb."


Nem azt írtad, hogy 1-2 év múlva tudtatok volna házat venni, ha ott maradtok? Akkor 25-26 éves lettél volna, nem 30.

A szüleidnek ez most sokk, csalódás, többet vártak tőled, hogy többre viszed. Lediplomázol, dolgozol teljes állásban, lakást/házat vesztek, esküvő...stb. Valószínűleg pont emlekeznek arra is, hogy esetleg milyen pocsék volt a szülőkhöz szülni. Nem szép, ahogy viselkednek, de én őket is megértem. Ha kicsit magukhoz térnek a sokkból, meg látják, hogy így is haladsz a céljaid felé, biztos kedvesebbek lesznek.

2019. márc. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
67%
Ez pontosan azért van, mert te vagy anyudnak az egyetlen lánya és nem ilyen jövőt szánt neked. Ezzel az a baj, hogy nem tisztel téged felnőttként, nem tiszteli az egyedi személyiségedet. Gyakorlatilag gyereknek néz. A másik amiért így videlkedik veled, az az hogy ez az egész nem rólad szól, hanem róla. Az ő életét éli benned! Az egyetlen megoldás a leválás! Onnantól kezdve minden anyud felelőssége, ahogy majd érzi magát stb, de most is...
2019. márc. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 A kérdező kommentje:
Gratulalok kedves utolso hozzaszolo 😀 kepzeld azota osszehazasodtunk, jovohetre vagyok kiirva, elkoltoztunk sajat lakasba, boldogok vagyunk es a szuleimmel leultunk megbeszelni a dolgokat. Nagyon varjak az unokat es buszkek rank mivel lattak/latjak, hogy meg tudjuk oldani es nem mellesleg nagyon jol elboldogulunk, semmiben nem szenvedunk hianyt, a babanak mindene megvan es meg is lesz. Kimeljen meg az elet az ilyen buta emberektol mint te aki nem kerdez hanem egybol tamad. Remelem boldog vagy, neked biztos nyomorult az eleted!!
2019. okt. 19. 17:32
 68/76 A kérdező kommentje:
Ja es hozzateszem, hogy majusban voltam allamvizsgazni igy a diplomat is megszereztem :)
2019. okt. 19. 17:34
 69/76 anonim ***** válasza:
Eltelt fél év, sikerült rendezni a családi békét?
2019. okt. 24. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 A kérdező kommentje:
Igen, teljes mertekben. Ma reggel szuletett meg a kislanyunk♥️
2019. okt. 24. 13:13
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!