Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 24 éves vagyok és terhes. A...

24 éves vagyok és terhes. A szüleim konkrétan nem szólnak hozzám amióta kiderült. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A párom 27 éves. A szüleimnél lakunk, hogy félre tudjunk rakni és tudjunk venni egy házat. Kb 1-2 évet szerettünk volna ott lakni de közben jött a baba. Elmondtuk nekik de ellenzik és nem nagyon szólnak hozzánk. Engem eléggé megaláztak olyanokkal, hogy semmire nem vagyok képes mert még az egyetemet sem végeztem el. Tegnap voltam orvosnál. Meg sem kérdezték, hogy mi volt magamtól pedig nem mondom azok után amiket a fejemhez vágtak. Most úgy döntöttünk elköltözünk inkább albérletbe. Nem értem egyszerűen. Ha nekik nem tetszik attól még miért nem tudnak velünk normalisan viselkedni? Úgy érzem kiutáltak minket. Anyám egyetlen lánya vagyok és amikor a legnagyobb szükségem lenne nem áll mellettem. Ki vagyok készülve idegileg és nem érzem úgy, hogy ez a helyzet változna. Addig jó amíg dolgozom és nem vagyok otthon. Ha hazaérek gyomoridegem van és tiszta stressz vagyok. Folyton sírni tudnék. A párom mellettem áll és segít mindenben de nem tudom mit tegyek. :(
2019. márc. 5. 07:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
20%

30, te ugyanazt a kerdest olvasod? attol, hogy egyetem nincs, biztosan van mas szakmaja, dolgozik, sporolnak sajat hazra, amit 1-2 ev mulva terveztek volna, szoval 26 evesen sajat hazat tervezett a kerdezo. Nagyon keves fiatal van, aki ezt megtudja maganak teremteni a mai vilagban, szerintem a szuleinek inkabb buszkenek kellene lennie ra.

Ha neked ez nem a tervezes resze, akkor nem tudok mit mondani :D

2019. márc. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
51%

A szülő nyakán könnyű spórolni, ez volt az üzenet. Mindig van ok, hogy miért ne repüljön ki a gyerek. Itt a példa, amikor a szülőnek ez nem tetszik és rögtön elkezdtetek hisztizni, hogy szakítsa meg a kapcsolatot, rossz szülő és mocsok az aki ezzel egyetért ezen a pocsék oldalon.

50 év múlva majd a negyvenesek ágálnak azon, hogy miért kell olyan korán elköltözni a szülőktől, mikor még nem gyűlt össze a saját házra való.

2019. márc. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 anonim ***** válasza:
52%
Azért akinek a 24 éves gyermeke már a "nyakán" van, az ne is csodálkozzon, hogy nem akart egyetemet végezni a gyerek :D
2019. márc. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
50%

Persze, hogy könnyebb a szülőnél lakva spórolni, pont azért laknak ott. Egy normális szülőt(akinek a házában van hely) ez nem zavarja. Engem nem zavarna. Egy szülőnek nem célja, hogy kitegye a gyerekét. Önállóságra akarja nevelni, és arra, hogy el tudja tartani magát/fel tudja nevelni a gyerekét. Erre akkor is képes lehet, ha egy fedél alatt él a szüleivel.


Én nem akarnám, hogy a gyerekem súlyos pénzeket dobjon ki albira, ami mellett még spórol is rendesen 20 évig saját lakásra.


Inkább lakjon velem egy háztartásban, éljen normál színvonalon, az albiösszeget pedig tegye félre magának, amíg neki kényelmes. Kiszolgálni nyilván nem fogom, mert felnőtt, de a lakhatással segítem a jövőjét.


30x évesen is a gyerekem marad, a felnőtt gyerekem.

2019. márc. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:
44%
Ezt tényleg nem Itt kellett volna megkérdezni, itt mindenki szerint már a csecsemőnek is dolgozni kellene, mert már az is ingyenélő.
2019. márc. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:
36%

Ne törődj a rosszindulatú projektív frusztrált önjelölt ítészekkel!


A ti korotokban teljesen rendben van a családalapítás és anyud helyében én nem ellenségemnek tekinteném a gyerekemet, hanem összetenném a két kezemet, hogy van párod, hogy lesz apja a gyereknek és nem két kuka meg három kupac kutyaszar között rakták meg egyetlen leányomat a diszkó mögött és fingja sincs ki lesz a fater. Bár még ebben az esetben sem alkalmaznék pszichikai hadviselést, de így pláne nagyon korlátoltnak tűnik a kérdező szülői gárdája. Ahogy korábban is írtam, hiába alázzátok porba a kérdezőt, attól nem lesz előrébb. Inkább azt kellene nézni a családban is, hogy ki mivel hogyan tud segíteni az ifjú családnak. Már ha nem antiszociálisak a kedves szülők.

2019. márc. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:
53%

# 30/30

egyetértek a 31essel. te biztos, hogy erre a kérdésre akartál válaszolni? vagy nem érted, amit olvasol?


„pedig se iskola, se saját hely, se tervezés.”



a kérdező félretett pénz, házat akarnak venni stb. pont hogy előreterveznek. nem azt írta, h nincs iskolája, hanem h felsőfokú végzettsége nincs, de jól keres.


„A tanácsok inkább azt tükrözik, hogy mindegy milyen az anyagi helyzeted, mit gondolnak a szülők, hisztizz, durcizz, szakítsd meg a kapcsolatot és ne törődj semmivel, majd lesz valahogy. Mondjuk nem az ő életük...”


ilyeneket senki nem írt, gyakorold a szövegértést.


„A szülő nyakán könnyű spórolni, ez volt az üzenet. Mindig van ok, hogy miért ne repüljön ki a gyerek”


te miről beszélsz?


a kérdező leírta az első oldalon, hogy a szülei akarták, h náluk maradjanak + jól keresnek.


nem, az üzenet az volt, hogy ha esetleg a szülőknek gondot okoz az új helyzet, akkor nyissák ki a szájukat és szavakat formálva kulturáltan adják a kérdező tudtára, és ne úgy viselkedjenek, mint egy sértődött 8 éves.

2019. márc. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem sokkolta, meglepte őket a hír, ezért viselkednek így. A szülők jóindulatúak, azért is lakhattak ott eddig is. Nézd, most a külön költözés kell hogy jöjjön, ennek ez a sorja, külön család lesztek. Vélhetőleg megoldódik majd a viszony így. Majd ha közelednek és érdeklődnek később, akkor nem az lesz a megoldás majd hogy ellököd őket magatoktól, ahogy itt valaki írta is, hogy nem engedte őket aztán unokázni...
2019. márc. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 anonim ***** válasza:
14%
Idegre tapintottam, ennyi. Mamahoteles klub.
2019. márc. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 anonim ***** válasza:
53%
igen, mi a szemét mamahotelesek tehetünk arról is, hogy gondod van az olvasással. :) Neked sem ártott volna, ha nem első osztálytól dolgozol, hanem jut időd valamennyi a tanulásra is.
2019. márc. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!