Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 24 éves vagyok és terhes. A...

24 éves vagyok és terhes. A szüleim konkrétan nem szólnak hozzám amióta kiderült. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A párom 27 éves. A szüleimnél lakunk, hogy félre tudjunk rakni és tudjunk venni egy házat. Kb 1-2 évet szerettünk volna ott lakni de közben jött a baba. Elmondtuk nekik de ellenzik és nem nagyon szólnak hozzánk. Engem eléggé megaláztak olyanokkal, hogy semmire nem vagyok képes mert még az egyetemet sem végeztem el. Tegnap voltam orvosnál. Meg sem kérdezték, hogy mi volt magamtól pedig nem mondom azok után amiket a fejemhez vágtak. Most úgy döntöttünk elköltözünk inkább albérletbe. Nem értem egyszerűen. Ha nekik nem tetszik attól még miért nem tudnak velünk normalisan viselkedni? Úgy érzem kiutáltak minket. Anyám egyetlen lánya vagyok és amikor a legnagyobb szükségem lenne nem áll mellettem. Ki vagyok készülve idegileg és nem érzem úgy, hogy ez a helyzet változna. Addig jó amíg dolgozom és nem vagyok otthon. Ha hazaérek gyomoridegem van és tiszta stressz vagyok. Folyton sírni tudnék. A párom mellettem áll és segít mindenben de nem tudom mit tegyek. :(
2019. márc. 5. 07:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
78%
Azért akik azt javasolják, hogy szakíts meg minden kapcsolatot ezután (magyarul vágd be a durcit), nagyon egyoldalúan látják a helyzetet. A problémamegoldó képességük 0.
2019. márc. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:
17%

21! Mert az ilyen szülőé milyen? Irigyli a gyerekétől a boldogságot. :D Egyértelmű, hogy nem a pénz okoz problémát.

Gondolkozz már el ezen. Ilyen féreg szülőre nem éri meg időt szánni.

2019. márc. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim válasza:
33%

Hát igen itt az emberek többsége bunkó én se tudok semmit se megkérdezni mert egyből csak a bunkóságokat mondják.

Ja és ebben a helyzetben én nem érezlek titeket hibásnak mert ha a szüleid tényleg szeretnek akkor a babát is szeretniük kell.

Amúgy is ha elköltöztök (elvileg) akkor miről beszélünk.

Itt ne is kérdezz soha semmit ink lépj ki itt úgy is alig van pár normális ember.

2019. márc. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
7%
Lakást csak a nyomorék, primitív, és átlagember vesz. Az okos és jómódú ember semmi pénzért nem venne lakást ebben az országban. Inkább a családjára költi azt a pénzt, és élményeket szerez.
2019. márc. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
65%
24, hogyne, és annyira értelmes is, hogy inkább kifizet sokkal többet albérletre, hogy a családra még annyi se jusson. Te is primitív vagy :)
2019. márc. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
53%

Anyuka vagyok, lányom van.


Ha 24 évesen nálunk lakna a párjával és házra spórolnának, kicsattannék az örömtől, hogy unokám is lesz. Akkor is, ha nem bírom annyira a srácot.


Nem vagy már tini, gyerek mellett is lehet egyetemre járni, de azzal sincs baj, ha nem akarsz, a te életed, nem az övék. Van munkád, tökjó, önálló felnőtt vagy, egy rendes szülő nem szabadulni akar a gyerekétől, hanem segíteni őt. Nem házasságba érkezett a baba(tökmindegy, hogy jött össze), de van párod, akivel távoli közös célotok volt, és mindketten örültök neki.


Szerintem a szüleidet csak sokkolta a dolog. Nem az, hogy gyereked lesz, hanem az, hogy ők nagyszülők lesznek. Az én anyám nincs 60 és nem tudott hozzászokni, hogy nagymama lett, mert annyi a "fiatalkorának". Pénzem több is van, mint neki sokkal. Ráaadásul én sem fejeztem még be az egyetemet, épp azon vagyok.


Anya anyaként sem szerepelt jól, nagymamaként sem, hát ez van. Én tudom, hogy ennek nem így kellene lennie, nem tekintem az én hibámnak, mert nem az, így kevésbé bánt a dolog.


Hagyd egy kicsit ülepedni a dolgokat, ignoráld őket, tervezzétek a dolgokat boldogan a pároddal. Aztán vagy bekapcsolódnak, vagy nem.


Pofátlanság pénz és család között a pénzt választani.


Nem a semmire szülnek, pláne nem egyedül szül. Van munkájuk, dolgoznak, spórolnak, és jó a kapcsolatuk. Én büszke lennék a gyerekemre, hogy ilyen élete van, hiszen boldog, elégedett, önálló.


Mit nem adnának egyesek egy kiegyensúlyozott kapcsolatba született babáért.. másoknak sok pénzük van, de ölik egymást, a nagyi meg erőlteti a dolgot, mert a pasi sok pénzt termel. Inkább nézi végig, hogy dulakodnak az unokák előtt, minthogy kimentené ebből a lányát és a babákat..


Nem rontottál el semmit, nem hibáztál, a gyermeked boldog, kiegyensúlyozott légkörbe fog érkezni, ahol a szülei szeretik egymást. A legfontosabbat már megkapta.

2019. márc. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
61%

Mi ezen már túl vagyunk, lassan 40 leszek. Tapasztalatból tudom, hogy a gyerekkel nem áll meg az élet. Lehet terhesen és baba mellett is tanulni, van bölcsi, ovi, tudsz menni dolgozni. Kaphat most már a párod GYED extrát, van diplomás GYED, ami tök jó. Nekünk még nem volt.

Nem kell úgy hozzá állni, hogy itt bezárt a bazár, eddig kellett volna elérni mindent, mert szülés után csak vegetálsz.

Az biztos, hogy lesz két szűk év, aztán beadhatod bölcsibe, és tudsz te is dolgozni. Addigra elvégzed a sulit.

Nagyon sokan vállalnak úgy gyereket, hogy nem tervezték, sok minden hiányzik. És 5-10 év után ugyanúgy elérik a céljaik, mint akik várnak a gyerekkel.

2019. márc. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
28%

# 21/22


hülyeségeket beszélsz. semmi köze ennek a p. képességhez, egyszerűen a szülők olyan helyzetben viselkednek önző módon, gyerekesen, amikor a legnagyobb szüksége lenne rá a lányuknak. ilyen szülőkkel meg nem biztos, hogy van értelme szorosabb kapcsolatot tartani, mert más nehéz helyzetben is ugyanúgy viselkednének.


mellesleg mi az, hogy problémamegoldás 0? Hogy lehet megoldani a problémát olyan szülőkkel, akik nem hajlandóak normálisan beszélgetni? Ja hát sehogy.


„magyarul vágd be a durcit),”


:D

persze, ha megszakítják velük a kapcsolatot, akkor durciznak, bezzeg szülők nem, akik normális kommunkációra is képtelenek- pont a szülők viselkedésen borzasztóan gyerekes, konflikuskezelés, érett viselkedés karó.

de mint írtam korábban, nincs semmi meglepő abban, hogy sokan a szülők pártját fogják a szolgalelkű emberek országában, ahol sokan megköszönik a pofont a tanárnak/szülőnek.

2019. márc. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
35%

A kérdező megalázásától nem fog visszafejlődni benne a magzat és nem lehet meg nem történtté tenni a fogantatást.

Az ilyen szülő, igencsak szük látokörű és dogmatikus, hogy ahelyett hogy segítené a gyerekét és leendő unokáját, inkább mérges. Atyaúristen. 24 évesen teljesn normális a gyerrkvállalás. Nem 45 évesen kellene szülni bár az a divat manapság.

2019. márc. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
52%

Ez azért van, mert ma már durván ki van tolva a gyerek kirepülése, amit nem mindenki visel jól. Már azt nézik hülyének, aki szerint egy gyereknek ki kell repülnie a családi fészekből és nem otthon lakni még a harminc felé közelítve is. Egy felnőtt embernek mások az igényei, így több az összezördülés is szülő-gyerek között. A jelen kérdésben még egy gyerek is bejön a képbe, pedig se iskola, se saját hely, se tervezés.

Persze képmutató módon lehet mondani, hogy ezzel semmi baj és csak felnő az a gyerek mindenféle tervezés nélkül is, csak épp nem az az ideális.

A tanácsok inkább azt tükrözik, hogy mindegy milyen az anyagi helyzeted, mit gondolnak a szülők, hisztizz, durcizz, szakítsd meg a kapcsolatot és ne törődj semmivel, majd lesz valahogy. Mondjuk nem az ő életük...

2019. márc. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!