Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 24 éves vagyok és terhes. A...

24 éves vagyok és terhes. A szüleim konkrétan nem szólnak hozzám amióta kiderült. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A párom 27 éves. A szüleimnél lakunk, hogy félre tudjunk rakni és tudjunk venni egy házat. Kb 1-2 évet szerettünk volna ott lakni de közben jött a baba. Elmondtuk nekik de ellenzik és nem nagyon szólnak hozzánk. Engem eléggé megaláztak olyanokkal, hogy semmire nem vagyok képes mert még az egyetemet sem végeztem el. Tegnap voltam orvosnál. Meg sem kérdezték, hogy mi volt magamtól pedig nem mondom azok után amiket a fejemhez vágtak. Most úgy döntöttünk elköltözünk inkább albérletbe. Nem értem egyszerűen. Ha nekik nem tetszik attól még miért nem tudnak velünk normalisan viselkedni? Úgy érzem kiutáltak minket. Anyám egyetlen lánya vagyok és amikor a legnagyobb szükségem lenne nem áll mellettem. Ki vagyok készülve idegileg és nem érzem úgy, hogy ez a helyzet változna. Addig jó amíg dolgozom és nem vagyok otthon. Ha hazaérek gyomoridegem van és tiszta stressz vagyok. Folyton sírni tudnék. A párom mellettem áll és segít mindenben de nem tudom mit tegyek. :(
2019. márc. 5. 07:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
45%

"Idegre tapintottam, ennyi. Mamahoteles klub."


most mondanám, hogy nem segíted a kérdezőt, és talán némi tájékozottság és intelligencia kéne ahhoz, hogy felfogd a "mamahotel-jelenség" (mellesleg a kérdező csak 24 és van pénze a elköltözésre, pont nem egy tipikus mamahoteles, de sebaj) okait, de először birkózz meg azzal a fránya szövegértéssel.

2019. márc. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
42%
Na ennyit a gyakorin a családi kapcsolatok rovatról. Most tényleg 80%-osak itt válaszolók olyan hozzáállással ami van nekik? Bakker tök jó jön az unoka, ez történt, pozitívan kell felfogni, most már abból kell kiindulni ami van, ha a szülők terrorizálnak le kell lépni nyugodtabb környezetbe, és a kommentelők negatív hozzáállása pedig még a szülőkénék is kevésbé számít.
2019. márc. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
66%

Nem ismerjük az összes infót,szóval akármi lehet a dolog hátterében.Befogadták a párodat is,te iskolába jársz vagy jártál,valószínűleg volt egy megállapodás hogy azt elvégzed,és amikor a jó végzettséggel jó állást tudsz szerezni,már lesz pénz saját lakás önerejére.Helyette az egyetemet még nem végezted el,de bejelentetted a gyerekáldást.Nem erről volt szó és így tovább tolódik ki az egész ottlakósdi,miközben ők már a nyugodtabb életre számítanának ketten.

Ezért kell megfontolni a gyerekvállalást,felneveltek,eltartottak 24 éves korodig és most hogy már elég volt neked áll följebb és feléjük se nézel többet,ne keressenek,talán unokázni se fognak majd.Tényleg nagyon megéri az ilyen hálás gyerek.AKit kiutálnak azt nem 24 évesen rakják ki hanem 14.

2019. márc. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:
24%

4-es, ugye azért nem gondolod magad kulturembernek, csak mert a szót le tudtad írni? Ha az volnál, megválogatnad a szavaidat, de aki csak szaporodik, annak megértem, hogy nehezen megy.

Agresszív vagy, mert frusztrált életet élsz. Ez viszont nem tartozik a kérdezore.

Ha mindenki csak tökéletes körülmények között vállalna gyereket (embereknél így mondjak), akkor te sem lennel a világon.

Kerdezo: nagyon jó, hogy el tudtok költözni. A csaladoddal most ne törődj, koncentrálj az új, születőben levő családodra. Talán majd megoldódik ez a helyzet is, de most csak magatokra nézz és előre. Lásd a jót: veled van a párod, van hova mennetek, szeretettel varod a babát, aki jó helyre érkezik. Sok sikert és örömet!

2019. márc. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
33%

43! Mire legyen hálás a gyerek???

Ha már valaki megcsinál egy gyereket, akkor minden erejével segítse, ne mindenért a hálát várja, egy olyan embertől, aki nem kérte, hogy megszülessen, csak a szüleinek akkor még volt kedve hozzá, aztán meg már megunták. Ha minta gyereket akar valaki, neveljen is olyat, ne a gyereket szidja.

2019. márc. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:
16%
:DDDDDD Ezt úgy tudom elképzelni, hogy van egy szépségszalon kozmetikusok unatkozó műkörmös csajok, vagy egy hülyeptcha irodai munkahely, ülnek az unatkozó libák és a gyakorin lógnak és egymás kommentjeit lájkolgatják a többit lehúzzák, közben röhögnek és el vannak szállva maguktól. Te, mikor jár le a munkaidőtök, mert addig inkább nem kérdezünk semmit.
2019. márc. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 anonim ***** válasza:
55%

:D Megenegedték,hogy ott maradjatok és gyűjtögessetek,befejezzétek az iskolát,holott két keresőképes felnőtt emberről beszélünk . Erre csináltok egy gyereket ,azért engedtessék már meg nekik,hogy ne vágjanak jó pofát hozzá . Főleg,hogy ennek a vége az szokott lenni,hogy eszük ágában sincs a nagyranőtt ovisoknak kirepülni a szülői fészekből,hanem tovább lehet pumpolni nagymamit meg nagypapit .

Néha komolyan nem tudom,mi játszódik le az emberek fejében, az én anyám és apám egész életüket végiggürcölték,hogy felneveljenek minket és útnak indithassanak, ezt nyilván soha nem lehet meghálálni , de próbálom segíteni őket,ahol tudom . Elásnám magam szégyenemben ha 20-30 évesen odaköltöztetném a palimat ,és még teherbe is esnék.

Egyszerűen nem kell felnőtteset játszani ,amig nem vagytok azok fejben .

2019. márc. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
35%

Ja, és szerintem nem kidobott pénz az albérlet, mert a függetlenségedet veszed meg vele.

Amúgy tényleg döbbenet ez az oldal, ZS kategóriás lett, ahogy valaki írta. Kieletlen, frusztrált, sikertelen emberek várják az alkalmat, hogy mikor és hogy lehet nagyot rúgni a kerdezokbe. Megnézném az ő tökéletes kis életüket.

44-es

Akiknek meg jár a szájuk, hogy hogy lehet albérletbe meg a semmire szülni, azoknak fogalmuk sincs a mai magyar valóságról.

2019. márc. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
93%

Azért én tennék még egy kísérletet helyzet tisztázására. Elmondanám, hogy terveztük vagy nem a kisbabát, de most már mindenképpen meg fogjuk tartani (lelki, vallási, érzelmi akármi okból). Elmesélném, mik a további terveink, és megkérdezném, mi a véleményük. És türelemmel végighallgatnám őket, akkor is, ha szerintem ostobaságok, amiket mondanak. Újra leszögezném, hogy értem őket, sajnálom, hogy így látják (ha olyanokat mondtak), és mi most ezt meg ezt fogjuk csinálni.

Aztán pedig nem fogadnék örök haragot. Az élet még hosszú, sok minden történhet, és mndenkinek jobb, ha erős családi háló veszi körül. Megpróbálnék időt adni a szülőknek, hogy fogadják el a helyzetet. Ha tényleg csak megrémültek, mert szerintük most megy tönkre az életed, meg fognak nyugodni, ha látják, hogy jól boldogultok, a párod kitart mellettetek, és szépen nevelitek a gyerekeket.

2019. márc. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
56%
44.es, a gyerekvállalás nem egyenlő azzal, amit a kérdező csinál. Tudatos családtervezésről hallottál már? Ez bizony ész nélküli szaporodás, semmi más. És ha én nem lennék akkor mégis mi lenne? Magyarázd már el, akkor a nem létező én búslakodna, hogy nem születtem meg, vagy hogy gondoltad? Az élet megléte önmagában nem feltételezi, hogy az jó vagy boldog lesz. Biztos én vagyok a frusztrált, és nem te a naiv, amikor olyat tanácsokat adsz a kérdezőnek, hogy majd biztos megoldódik a dolog, ne törödjön a realitásokkal. Lehet így is élni, bele a vakvilágba, de én inkább kihagyom.
2019. márc. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!