Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Óriási düh van bennem a mai...

Óriási düh van bennem a mai napig saját anyám iránt! Úgy érzem, soha többet nem fogok neki megbocsátani! Jogosan érzem így, aminek az az oka, hogy anno abortuszra kényszerített?

Figyelt kérdés

Fiatal lány voltam (vagyok is még), életem szerelmétől teherbe estem, de ez nem most volt már. Nem akartam elvetetni nyilván, azonban nem volt más választásom, az égvilágon SEMMILYEN körülmény nem volt biztosított a gyereknevelésre! Na mármost..... Nagy valószínűséggel én magam is az abortusz mellett döntöttem volna, de beszéltem anyával erről Ő megzsarolt, hogyha megtartom a gyerekemet, akkor kirak az utcára vele együtt!


Szerintetek megbocsátható egyáltalán egy ilyen tett, egy ennyire rosszindulatú, aljas zsarolás?


Azóta évek teltek el, magát az abortuszt természetesen feldolgoztam már réges rég, lassan úgyis újra gyereket várok....nem ezzel van a baj! Én úgy érzem, anyámat meggyűlöltem véglegesen...



2019. márc. 6. 23:34
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/107 anonim ***** válasza:
27%

Egy 16 évesnek még tanulnia kéne, a családjával lennie és a barátaival szórakoznia, nem pedig abortuszra mennie. Mit ért el vele a kérdező, hogy 16 évesen széttette valakinek a lábát? Az abortusz emléke mély nyomot hagyott benne; meggyűlölte az anyját. Mindez kimaradt volna az életéből, ha gondolkodott volna, mielőtt cselekszik.

Most meg azzal van nagyra, hogy külön él, de még egy vacak érettségit sem tudott letenni. Te ezt nevezed jónak, követendő példának?

2019. márc. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/107 anonim ***** válasza:
85%
"az értelmes ember belátja, hogy középiskolában még nem kéne szexelni, mert ha esetleg teherbe esik (Hm, kivel is történt ez meg? Ja igen, a kérdezővel.), akkor vagy abortuszra megy, " - na ja.Csak hát a Kérdező ezt tökéletesen belátta, ahogy az a kérdésből ki is derül.
2019. márc. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/107 anonim ***** válasza:
78%

" Az abortusz emléke mély nyomot hagyott benne; meggyűlölte az anyját." - nem gondolom, hogy a két dolognak ok-okozati összefüggése lenne egymással... ha az anyja normális emberként viselkedett volna, ez nem történik meg, abortusz ide vagy oda.

Azt meg, hogy kinek mi a jó élet, ki miben érzi jól magát, azt egy ember tudja eldönteni: az illető önmaga. Na ezért tudnak hihetetlen kártékonyak lenni a "csak jót akaró" - de a saját értékrendjükből kiinduló - szülők. Mert a gyerek egy másik ember, más gondolkodással, más értékrenddel, és egyáltalán nem biztos, hogy az lenne neki a jó amit a szülő jónak tart.

"Mit ért el vele a kérdező, hogy 16 évesen széttette valakinek a lábát?"

Ja, és a szexben tudod mi a jó? Maga a szex:) Tudod, azért csinálja az ember, mert élvezi... nem utólag kell valami mély értelmet nyernie...

Aki meg ugye egyéb érdekből fekszik le mással - az ebben a korban szóba nem jövő tervezett gyereket kivéve - nos azt hívják prostituáltnak.

2019. márc. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/107 anonim ***** válasza:
19%
Világos, hogy mit ért el a szexszel: abortuszt, ami mindenképp nagy trauma, szülőtől függetlenül. Ez a trauma pedig könnyen elkerülhető lett volna.
2019. márc. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/107 anonim ***** válasza:
19%
És érdekes, arra nem reagáltál, hogy mi a jó büdös francnak nem tanult az előtte álló negatív példából. Ez egyértelműen a kérdező sara, mert simán össze kellett volna raknia, hogy ha nagymami gyakrabban jár terhességmegszakításra, mint fogorvoshoz, és anyucinak is besikerült már védekezés mellett, akkor nekem elővigyázatosabbnak kell lennem, hogy ne vigyem tovább a családi hagyományt, pláne nem taknyos 16 évesen, nulla végzettséggel (oké, az még most is nulla, de azért normál esetben ember 18 évesen minimum leérettségizik, és csak azután jön a gyerek meg a többi).
2019. márc. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/107 anonim ***** válasza:
84%

"És érdekes, arra nem reagáltál" - dehogynem, már az előbb lereagáltam, hogy szerintem a "védekezz duplatriplán" túl van az elvárható gondosságon, ha egyféle, ma hatásosnak elismert védekezéssel élt, azzal már megtette az elvárhatót. (de még ezt sincs joga számon kérni senkinek)

És igen, aki szexuális életet él, abban mindig ott van a nem kívánt terhesség, és így a terhességmegszakítás kockázata is, de ez nem lehet ok arra, hogy valaki ezért tartózkodjon a nemi élettől, azt gondolom. (illetve persze lehet ok, de az már fóbia (erotofóbia) - aztán legyünk őszinték ki vágyna egy folyamatosan a nem kívánt terhességtől rettegő partnerre???)

És már bocs, de az iskolai végzettségnek mi a frász köze van a szexhez? Gondolod, a diplomás jobb benne, mint a szakmunkás, vagy mi? Eskü, soha se érdekelt a szexuális partnereim iskolai végzettsége...

2019. márc. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/107 anonim ***** válasza:
19%

A nemi élettől nem életünm végéig kell tartózkodni, hanem kb. 18 éves korunkig, mert egy átlag ember akkor érik meg rá. (Mint láthatjuk, a kérdezőnek is vészesen korai volt 16 évesen ágyba bújnia valakivel.)


Az meg, hogy valaki nem csak egyféleképpen védekezik, hanem mondjuk a tabletta mellett még gumit is húz a partnere péniszére (amivel mellékesen a nemi betegségeknek is prímán gátat lehet szabni) nem számít erotofóbiának, hanem ésszerű döntésnek. Ha valaki nem így cselekszik, könnyen járhat úgy, mint a kérdezőcske. Az abortusz pedig annak ellenére, hogy nem egy ritka műtét, egyáltalán nem veszélytelen, sem testi, sem lelki szempontból nézve.


Óh, hogy még azt sem lehetett volna számon kérni a lányon, ha egyáltalán nem védekett volna? Persze, mert a gyerek az isten, a szent és sérthetetlen, a szülőnek meg csak annyi a dolga, hogy eltartsa őt és bólogatva asszisztáljon minden egyes elkövetett hibához? Én viszonylag liberális gondolkodású vagyok, elítélem a gyerekbántalmazást, de ahogy te képzeled el a gyereknevelést, az is egy súlyosan eltorzult kép. A szülő dolga, hogy szabályokat állítson fel, és normális értékrendet tanítson a gyerekének. Szerinted mit tanul egy olyan gyerek, aki minden kihágása után csak buksisimogatást kap a szüleitől, és még annyit sem mondanak neki soha, hogy "lányom, ezt azért nem kellett volna"? 100%, hogy nem azt, hogy:

- gondolkodjon, mielőtt cselekszik, (hiszen ha mindenért kizárólag csak pozitív megerősítést kap, azt úgy fogja értelmezni, hogy mindent jól csinál)

- a tetteinek következményei vannak, (hiszen mindegy, mit tesz, a szülei még a helytelenítésüket sem fejezik ki soha)

- legyünk tekintettel a körülöttünk lévő emberekre is (hiszen ha mindent ráhagyunk a gyerekünkre, akkor abba sem fog belegondolni, hogy nem kéne kiskorúként teherbe esnie, mert a szülei nem állnak készen anyagilag még egy személy eltartására)


Az ilyenfajta nevelési módszerrel tökéletesen át tudod alakítani a gyerekedet egy önző, felelőtlen, egocentrikus alakká, mire eléri a kamaszkort.


A végzettséget meg azért hoztam fel, mert manapság már olyan szinten alap az érettségi, hogy anélkül hihetetlenül jelentős hátránnyal indulsz a munkapiacon, szóval aki úgy esik teherbe, hogy még érettségije sincs, az pláne döbbenetesen felelőtlen (miért nem gondol rá, hogy mégis miből fogja eltartani azt a szerencsétlen gyereket?) és önző (legkézenfekvőbb opció: más nyakára szülni) cselekedetet követ el.

2019. márc. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/107 A kérdező kommentje:

70%-os válaszadó, hamarosan nem leszel 70%-os, annyira de annyira buta és tájékozatlan válaszokat írsz XDDDD Én csak röhögök már rajtad. Először is, mi az, hogy "nulla végzettségem van"? Ott írtam az egyik kommentemben, hogy szakmunkás végzettséggel rendelkezem, te kis hülye :DDD


De amúgy az égvilágon semmi köze nincs a kérdésemnek ahhoz, mi a végzettségem, de legyen egy jó napod, hogy válaszoltam erre is! Az meg, hogy lenézed a szakmunkásokat az érettségisekkel szemben, az kizárólag téged minősít :) Tudod, a papír nem jár feltétlenül intelligenciával, ennek pont Te vagy az ékes bizonyítéka! ;)



A Többi értelmes hozzászólást köszönöm szépen!

2019. márc. 12. 20:33
 99/107 anonim ***** válasza:
84%

"(Mint láthatjuk, a kérdezőnek is vészesen korai volt 16 évesen ágyba bújnia valakivel.)" - miért, nem volt jó neki a szex?

(az egyetlen létező és egyben VALID indok a "vészesen korai" megállapításra)

2019. márc. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/107 anonim ***** válasza:
19%

Nyugodtan pontozz csak le, nekem aztán édes mindegy, attól még nem fog drasztikusan lecsökkeni a százalékom :)

Te vagy az, aki 16 évesen széttette a lábát "élete szerelmének", és még csak nem is védekeztél megfelelően, miközben a nemkívánt teherbeesés és az abortusz egyáltalán nem voltak ismeretlen fogalmak a számodra, hiszen a felmenőid már jó néhányon túl voltak.

És mit értél el a szakmunkás papíroddal, 19 évesen? Van jól fizető állásod és elegendő félretett pénzed? Tizenévesen gyereket szülni egy tiniszerelemre, mondhatom, nagyon bölcs döntes. Se az anyukád hibájából nem tanultál, se a sajátodból.


De mindegy is. Te egyszerűen csak negatív példa vagy. A 65%-os válaszoló viszont folyamatosan azon irreális nézeteit szajkózza, hogy teljesen normális, hogy valaki 16 évesen teherbe esik, akár védekezés nélkül, a szülőnek pedig egy rossz szava sem lehet minderre. Szerinte a szülőnek minimális elvárásai sem lehetnek a gyereke felé, mert a gyereknek csak jogai vannak.

Emellett 10 kommenten keresztül leírta, hogy a zsarolás bűncselekmény, azt viszont nem tudta befogadni a gyomra, hogy a szülőnek meg joga van lemondani a gyerekéről. Csak addig hivatkozott a törvényre, amíg az az ő véleményét támasztotta alá.

2019. márc. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!