Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Óriási düh van bennem a mai...

Óriási düh van bennem a mai napig saját anyám iránt! Úgy érzem, soha többet nem fogok neki megbocsátani! Jogosan érzem így, aminek az az oka, hogy anno abortuszra kényszerített?

Figyelt kérdés

Fiatal lány voltam (vagyok is még), életem szerelmétől teherbe estem, de ez nem most volt már. Nem akartam elvetetni nyilván, azonban nem volt más választásom, az égvilágon SEMMILYEN körülmény nem volt biztosított a gyereknevelésre! Na mármost..... Nagy valószínűséggel én magam is az abortusz mellett döntöttem volna, de beszéltem anyával erről Ő megzsarolt, hogyha megtartom a gyerekemet, akkor kirak az utcára vele együtt!


Szerintetek megbocsátható egyáltalán egy ilyen tett, egy ennyire rosszindulatú, aljas zsarolás?


Azóta évek teltek el, magát az abortuszt természetesen feldolgoztam már réges rég, lassan úgyis újra gyereket várok....nem ezzel van a baj! Én úgy érzem, anyámat meggyűlöltem véglegesen...



2019. márc. 6. 23:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/107 anonim ***** válasza:
61%
Ti tényleg nem értitek a kérdést? Írta, hogy ő is az abortusz mellett döntött volna. Az anyja reakciója miatt érez így, teljes joggal. Nekem se lenne már ezek után jó kapcsolatom anyámmal. Nem érzitek a különbséget aközött, hogy: "Gyere lányom, üljünk le, beszéljük meg. Nagyon fiatal vagy még, anyagilag se állunk úgy, én se tudom vállalni az unokát most, te se vagy rá készen. Szerintem az abortusz a megoldás, de segítek utána feldolgozni, melletted leszek." és aközött, hogy "Azonnal takarodj abortuszra, ha nem mész, akkor kiraklak a szaros kölköddel együtt, mehetsz a híd alá, nem érdekel mi lesz veled, én nem leszek többé az anyád, tőlem segítséget többé ne várj." Annyi empátia szorult belétek, mint egy zsák krumpliba, itt élitek ki a frusztrációtokat. Kérdező, szerintem tehetsz azért, hogy jobb legyen, esetleg pszichológus, de olyan jó kapcsolatod ezek után már nem lesz anyáddal. Örökre benned lesz az, hogy amikor bajban voltál, hogy reagált. Ez teljesen érthető, bajban ismerszik meg az ember.
2019. márc. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/107 anonim ***** válasza:
18%
Egy gyermek megöletése megbocsáthatatlan egy (leendő) nagymama részéről. Én ezek után soha többé nem állnék szóba velük.
2019. márc. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/107 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem sokkal inkább az anya részéről aki így is úgy is elvetette volna. Nem a saját anyjára kéne kenni a sarat és átpakolni rá a saját bűntudatát.
2019. márc. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/107 anonim ***** válasza:
43%
Kérdező, szerintem alapvetően igazad van, a "kedves szülők" kicsit túl sokat engednek meg maguknak... ha nem bírod elviselni ezek után, hát ne viseld el... ahogy olvastam, már nem élsz vele, szakíts meg minden kapcsolatot, és ennyi...
2019. márc. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/107 anonim ***** válasza:
7%
Fu de nagy tragédia ez, hog teherbe estél és azt mondta hogy ki tesz. Egyébb gond? Esetleg a anno amikor kijött az akkori legújabb iPhone azt sem vette meg?
2019. márc. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/107 anonim ***** válasza:
54%

Teljesen érthető, hiszen a legkiszolgáltatottab helyzetedben árult el. A korrekt, észérvekkel operáló helyzetelemzés helyett egyszerűen hátbadöfött.

Már csak az a kérdés, hogy bármikor MÁSKOR, más témában volt-e ilyesmire példa?

Ha igen, akkor ő az a bizonyos "mérgező szülő", akik hatásáról egyre gyakrabban esik szó, és teljesen érthetőek az érzéseid. Sőt... ha rendszeresen ebbe a kategóriába tartoznak a tettei, viselkedése - akkor azt mondom, hogy HASZNOS a gyűlöleted, mert segít megszabadulni egy ilyen személy érzelmi befolyásától.

2019. márc. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/107 anonim ***** válasza:
33%

Anyád tudta, hogy ha szulsz, akkor neki kell majd gondoskodni a gyerekrol anyagilag es idoben, munkában is. Hogyan tartottál volna el egy gyereket 16 évesen?

Ha semmilyen körülmény nem volt adott, akkor mit akartál? Más nyakába szülni?

2019. márc. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/107 anonim ***** válasza:
43%

Igen egyébként érdekes hogy itt mindenki gyógyszer mellett esik teherbe. Nekem valahogy 10 év alatt nem sikerült egyszer sem. Sztem HA szedtél is gyógyszert valamit elbasztál.

Légy őszinte magadhoz. Ha most születik egy kislányod (már ha ezt megtartod), a nyakába ugranál és körbe piszilnád ha 16 évesen haza állítaná hogy terhes? Igen túlzó volt a reakciója, de nem akarta azt hogy a saját és az ő életét is tönkretedd.

Off: Elég hogy is mondjam..... érdekes családod van h minden nő abortuszra járkál folyamatosan. Gondolom ők is védekeztek

2019. márc. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/107 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem most 19 évesen sem vagy érettebb mint 3 évvel ezelőtt. Lépj túl rajta, gyereked lesz, máshol élsz és kész.

Az akkori életed szerelme a mostani gyermekednek is az apja? (Ez csak pusztán kíváncsiság.)

2019. márc. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/107 anonim ***** válasza:
79%

Egy normális anya semmilyen körülmények között nem ejt ki a száján ilyet! Ez nem mentegethető.

Ha az anyuka támogatóbb lett volna kezdettől és meg lett volna a bizalom,talán jobban megtanította volna a lányát védekezni.De ha már így alakult és az abortusz semmiképp sem volt elkerülhető, akkor sem ez a megfelelő hozzáállás egy anya részéről.

2019. márc. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!