Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Óriási düh van bennem a mai...

Óriási düh van bennem a mai napig saját anyám iránt! Úgy érzem, soha többet nem fogok neki megbocsátani! Jogosan érzem így, aminek az az oka, hogy anno abortuszra kényszerített?

Figyelt kérdés

Fiatal lány voltam (vagyok is még), életem szerelmétől teherbe estem, de ez nem most volt már. Nem akartam elvetetni nyilván, azonban nem volt más választásom, az égvilágon SEMMILYEN körülmény nem volt biztosított a gyereknevelésre! Na mármost..... Nagy valószínűséggel én magam is az abortusz mellett döntöttem volna, de beszéltem anyával erről Ő megzsarolt, hogyha megtartom a gyerekemet, akkor kirak az utcára vele együtt!


Szerintetek megbocsátható egyáltalán egy ilyen tett, egy ennyire rosszindulatú, aljas zsarolás?


Azóta évek teltek el, magát az abortuszt természetesen feldolgoztam már réges rég, lassan úgyis újra gyereket várok....nem ezzel van a baj! Én úgy érzem, anyámat meggyűlöltem véglegesen...



2019. márc. 6. 23:34
 61/107 anonim ***** válasza:
88%
"54! Mivel még a kérdező is kiskorú volt, ezért teljesen jogosan döntött helyette az anyja." - javaslom, olvasd fel magadnak hangosan a #46-ot... na az a "jogos" - a hatályos magyar jog szerinti helyzet.
2019. márc. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/107 anonim ***** válasza:
24%
Nem igaz, hogy nem érted. Hivatalosan a jog kimondja persze, de aztán mehet is dolgozni, mert azt nem tiltja a törvény, hogy a 16 éves felcsináltatott kis rib.nc lányod dolgozni küldd. 16 éves koráig tanköteles. Csak az már a kisasszonynak is büdös lett volna. Most meg siránkozik.
2019. márc. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/107 anonim ***** válasza:
88%
"Nem igaz, hogy nem érted. Hivatalosan a jog kimondja persze, de aztán mehet is dolgozni, " - na látod, pont ez a baj, hogy a szülők egy része azt hiszi, hogy törvény felett áll, a gyerekek egy jó része meg nincs tisztában a saját jogaival, lehetőségeivel. A rendszernek meg ez így alapvetően kényelmes - elvégre is a szülőkből tudnak szavazatokat szerezni, nem a gyerekeiktől, ezért hiába van a jogban sok minden jól szabályozva alapvetően, hogy ha az ezzel ellentétes szülői magtartások nincsenek arányosan, következetesen szankcionálva. Ezért azután ma a vakszerencsén múlik, hogy a gyerek időben információkhoz jut-e a jogairól és lehetőségeiről - (pl. mondjuk itt, iskolában,) - illetve, hogy kap-e megfelelő segítséget az érvényesítésükhöz.
2019. márc. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/107 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem akinek b.zni van esze, az ne utólag aggódjon már a jogain, mert az eszem megáll. Ezért van ennyi hulladék értékrendű fiatal, mert pampognak a jogaikon, csak a kötelességeikre tesznek nagyívben. Mondom ezt én fiatalként.Remélem neked sem gond, ha a te nyakadra ürít majd a lányod egy kölyköt. Jogilag 12 éves kortól szexelni is lehet. Akkor az is normális? Szerintem tegyük közzé ezt is, köpjék csak szembe a szülőt a 12 évesek, ha d.gni támad kedvük, nehogymár a szemét szülő elvegye a drága gyermek jogait.
2019. márc. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/107 anonim ***** válasza:
73%
"Jogilag 12 éves kortól szexelni is lehet. Akkor az is normális? Szerintem tegyük közzé ezt is," - most nem egészen értelek... miért szerinted az a normális, ha a gyerekek nincsenek tisztában a jogaikkal? Dugdosnád előlük a rájuk vonatkozó jogszabályokat, vagy mi?
2019. márc. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/107 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem az nem normális, hogy csak a jogaikat ismerik, de ha valaki a kötelességeiket kéri számon, akkor már jönnek a kifogások. A példánkban szereplő lány is dönthetett, felneveli "élete szerelmének" a gyermekét és elmegy dolgozni, vagy még évek múlva is szidja az anyját. Látszik a döntésén, hogy igazi érett nővel van dolgunk. Ja nem.
2019. márc. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/107 anonim ***** válasza:
87%
"A példánkban szereplő lány is dönthetett, felneveli "élete szerelmének" a gyermekét és elmegy dolgozni, vagy még évek múlva is szidja az anyját" - ja, csak éppen úgy nem dönthetett, amit egyébként a hatályosmagyar törvények garantálnának neki... újfent megkérdem, miért gondolja azt egyetlen szülő is, hogy a törvény felett áll?
2019. márc. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/107 anonim ***** válasza:
32%
De miért nem dönhetett úgy? Dönthetett,megmondta neki az anyja, hogy akkor saját lábra kell állnia. Nem tette a lányka mégsem.
2019. márc. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/107 anonim ***** válasza:
36%

"Dönthetett,megmondta neki az anyja, hogy akkor saját lábra kell állnia. Nem tette a lányka mégsem." - igen, most írtad le fekete-fehéren, hogy az anyucika törvényen felülinek képzelte magát.

ld #46...

2019. márc. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/107 anonim ***** válasza:
41%
A gyermeked otthonba adni nem törvénytelen. A lány maradni akart. Ennyi. Kár ezt tovább ragozni. Mindenre van törvényes megoldás is. Akkor is megihatta volna a lány a levét ennek a sztorinak. De a saját kényelmét a gyerekére cserélte. Ismerek olyan nőt, aki 16 évesen lett terhes, de nem kislány módjára kezelte, hanem tett is a gyermekéért, nem a sültgalambot várta.
2019. márc. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!