Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Óriási düh van bennem a mai...

Óriási düh van bennem a mai napig saját anyám iránt! Úgy érzem, soha többet nem fogok neki megbocsátani! Jogosan érzem így, aminek az az oka, hogy anno abortuszra kényszerített?

Figyelt kérdés

Fiatal lány voltam (vagyok is még), életem szerelmétől teherbe estem, de ez nem most volt már. Nem akartam elvetetni nyilván, azonban nem volt más választásom, az égvilágon SEMMILYEN körülmény nem volt biztosított a gyereknevelésre! Na mármost..... Nagy valószínűséggel én magam is az abortusz mellett döntöttem volna, de beszéltem anyával erről Ő megzsarolt, hogyha megtartom a gyerekemet, akkor kirak az utcára vele együtt!


Szerintetek megbocsátható egyáltalán egy ilyen tett, egy ennyire rosszindulatú, aljas zsarolás?


Azóta évek teltek el, magát az abortuszt természetesen feldolgoztam már réges rég, lassan úgyis újra gyereket várok....nem ezzel van a baj! Én úgy érzem, anyámat meggyűlöltem véglegesen...



2019. márc. 6. 23:34
 51/107 anonim ***** válasza:
23%
Nem azzal van a gond, hogy szexelt, hanem , hogy a következményekre nem igazán gondolt. Semmi sem nyújt 100% védelmet. Lehetett volna kombinálni a védekezést is akár. Vagy ha már így alakult, akkor nem sírni azon, hogy mit szóltak a szülei, főleg nem 3 év múlva is. Ha azóta már sikerült volna neki felnőni, rájönne, hogy miért reagáltak így a szülők. Vagy ha más nem, akkor arra, hogy mindenki követ el hibát, de ez sem sikerült neki.
2019. márc. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/107 anonim ***** válasza:
84%

Azért annyira érdekes látni, hogy itt egy kérdés és mindenki csak végigver mégegyet a kérdezőn és semmi normális válasz nem érkezik, pedig senkinek nincs köze mi történt egy másik ember életében. Empátiát oktazni kellene úgy tűnik.


Simán lehet, hogy meggyűlölted. Neki is volt több, azt írtad és pont cserbenhagy mikor te is ugyanabba a helyzetbe kerülsz. Szerintem jogos amit érzel.


Esetleg a mostani terhességed során erősödött fel az érzés? Merthát ilyenkor megváltozik a testen kívül a jellem is.


Erről beszéltetek azóta? Valami kvázi lezárása lett ennek a dolognak köztetek? Lehet még a terhességed alatt kellene ezt lezárni. A pici mellett túl sok idő nem lesz ra.

2019. márc. 11. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/107 anonim ***** válasza:
27%
Azt is nagyon érdekes ám látni, milyen egyszerű másra hárítani minden felelősséget, haragudjon csak az anyjára, mennуire érthető..... Szóval a szülőknek hibázni nem szabad.... Értem. Remélem a ti gyereketek is talál valamit, amin fennakadhat egy életre, és haragudhat érte, majd tanácsképpen is buksisimit kap, meg perszeeee....igazad van....
2019. márc. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/107 anonim ***** válasza:
88%

#51, #53, látom, nem értitek... amíg a Kérdező ESETLEG hibázott egy dologban (szerintem nem, de akár) addig az anya teljes magatartása hibás... honnan veszi a bátorságot egy szülő, hogy erőszakkal rátukmálja a saját gondolkodását, értékrendjét a gyerekére??? Honnan veszi a bátorságot hogy elorozza tőle a döntési jogot olyan témában, amelyben a döntés joga a gyereket illeti meg? Milyen alapon képzeli azt, hogy tulajdonaként, a törvény felett állva bánhat a gyerekével?

Szóval, amíg a Kérdező esetleg elkövetett egy hibát, anyuci teljes magatartása, hozzáállása hibás. És ez nagyon nagy kettő.

( a "most még nem érted, de majd ha felnősz, majd még hálás leszel..." szánalmas előre önfelmentő makogás többnyire nem jön be... és nem, nem a gyerekben van a hiba, ha - finoman szólva - mégse lett hálás...)

2019. márc. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/107 anonim ***** válasza:
19%
54! Mivel még a kérdező is kiskorú volt, ezért teljesen jogosan döntött helyette az anyja. Nem értem mivel nyerte volna el a jogot arra, hogy ő maga döntsön, hiszen nem is dolgozott, eltartani sem tudta volna, szóval teljes mértékben ki volt zárva, hogy "magának" szülje a gyereket.
2019. márc. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/107 anonim ***** válasza:
36%
Szép lenne ha a kiskoru eldönthetné h odaszül a szülők kontojára..
2019. márc. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/107 anonim ***** válasza:
83%
Ebben tévedsz, 56-os: simán mondhatja azt, hogy nem megy el abortuszra. Nyilván ilyenkor a dolog a gyámhivatal kompetenciájába tartozik, és a megszületett gyerek további sorsát már ők intézik.
2019. márc. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/107 anonim ***** válasza:
12%
57! Igen, és ha megtartja, akkor mehet ő maga is a gyámhivatalhoz a gyerekével, mint ahogy azt a kérdező anyukája is közölte. Mi a probléma? Min van a felháborodás akkor? Kérdező döntött, anyuci támogatását választotta a gyerek helyett, most meg sír a szája?!
2019. márc. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/107 anonim ***** válasza:
25%
Mondhatja persze én meg mondom h innentől a ő sara,költözik és megy dolgozni..
2019. márc. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/107 anonim ***** válasza:
58%
Amugy Legkönnyebb másokra háritani,a kérdező is elvetette volna,de most anyura hárit.. Nem volt pisztoly a fejénél h szexeljen sem nem anyu kényszeritette szexre,most meg a kövi élete szerelmének szül.. Ja ezek akiknek az abortusz családi minta vagy épp minden kapcsiba beleszülnek és 22 évesen már 5 purdéjuk van,nem irom le hova tartozik sejtésem szerint a kérdező..
2019. márc. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!