Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Óriási düh van bennem a mai...

Óriási düh van bennem a mai napig saját anyám iránt! Úgy érzem, soha többet nem fogok neki megbocsátani! Jogosan érzem így, aminek az az oka, hogy anno abortuszra kényszerített?

Figyelt kérdés

Fiatal lány voltam (vagyok is még), életem szerelmétől teherbe estem, de ez nem most volt már. Nem akartam elvetetni nyilván, azonban nem volt más választásom, az égvilágon SEMMILYEN körülmény nem volt biztosított a gyereknevelésre! Na mármost..... Nagy valószínűséggel én magam is az abortusz mellett döntöttem volna, de beszéltem anyával erről Ő megzsarolt, hogyha megtartom a gyerekemet, akkor kirak az utcára vele együtt!


Szerintetek megbocsátható egyáltalán egy ilyen tett, egy ennyire rosszindulatú, aljas zsarolás?


Azóta évek teltek el, magát az abortuszt természetesen feldolgoztam már réges rég, lassan úgyis újra gyereket várok....nem ezzel van a baj! Én úgy érzem, anyámat meggyűlöltem véglegesen...



2019. márc. 6. 23:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/107 anonim ***** válasza:
65%

Nölj már fel ember magad mondod hogy nem volt miből és hava

Mit vársz anyád tegyen csodát

2019. márc. 7. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/107 anonim ***** válasza:
62%

Megértem, hogy maga a zsarolás lelki sebeket okozott. Nem tudom, ő mennyire nyitott erre, megbízható pszichoterapeutával érdemes lenne leülni hármasban és beszélgetni erről a problémáról. Ha ő nem nyitott rá, akkor elmehetsz egyedül.


Ne foglalkozz a magát időnként 36, időnként 40, időnként 58 évesnek kiadó illetővel, valami nagyon nagy problémája lehet, mindig itt lóg és szinte minden kérdésnél ugyanezt csinálja. Nem jött be számára az élet és inkább másoknak szól be különféle életkorokkal, de mindig azonos regisztrációval...

2019. márc. 7. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/107 anonim ***** válasza:
65%

Anyád iránt érzett dühöd csak kifogás, kibúvó a saját vágyad leplezésére, hogy ne legyen gyerek. Te írtad hogy mentél volna magadtól is, a családodban ez szokás is. Látszik gyerek voltál mert összehozni tudtad de felvállalni nem. Ha 16 évesen volt eszed dugni, tudhattad a tabletta nem 100% és ha igazán akartad volna, utána jársz a lehetőségeidnek, anyaotthonba mész, megszülöd, ne veled. Foggal körömmel küzdesz érte. Elég lett volna csak túl későn bejelenteni otthon és nem veszik el

Nem ezt tetted. Szóval minden csak kifogás. Fogadd el, hogy ugyanúgy döntöttetek mindketten. Ne pedig sértett tini fejjel gondolkozz. Nőlj fel leginkább az új gyerek miatt.

2019. márc. 7. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/107 anonim ***** válasza:
46%

Valamilyen szinten megértem hogy haragszol az anyádra az abortusz miatt. Viszont más nyakára szülni gyereket (én sem örülnék ha a gyerekem a másfél szobás lakásomba szülne) felelőtlenség így szerintem ésszerű döntés volt az abortusz. A gyereknek nem lett volna hol felnőnie, nem lett volna pénz rá...

Tudom a tabletta nem nyújt 100%-os védelmet, de annyi más védekezési mód van (konzultálj a nőgyógyásszal).

Gondolj bele a fordított helyzetbe. Ha a Te lányod akarna 16 évesen szülni úgy hogy se jövedelme, se lakása nincs, akkor tapsikolnál örömödben.

2019. márc. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/107 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem meg anyád haragudhatna rád, amiért tizenhat éves fejjel felcsináltattad magad-és ezzel kényszerhelyzetbe hoztad őt. Ő nem gyűlöl érte hogy egy kis ri.banc voltál aki ész nélkül ba.szott? És van pofád hisztériázni, meg rá hárítani a disznóságod következményeit?
2019. márc. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/107 anonim ***** válasza:
72%

Ezen az oldalon minden nő gyógyszer mellett lesz terhes.

Anyukáddal kapcsolatban meg annyit, hogy simán csak biztosra akart menni, hogy megtedd, amit te is meg akartál. Igaza is volt, be kellene látnod. Nemsokára anya leszel, már nem viselkedhetsz úgy, mint egy lázadó kamasz.

2019. márc. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/107 anonim ***** válasza:
59%

Nem akarlak megbántani, de undorító az, amilyen stílusban reagálsz mások véleményére. Ha csak azért írtad ki a kérdést, hogy pozitív visszajelzést kapj, inkább töröltesd.

Gondolj bele, félretéve a dühödet, 16 évesen terhes leszel, középiskolába jársz, anyukád tart el, és ha megszülnéd? Beleszülöd egy olyan helyzetbe, ami senkinek nem jó, hogyan tartanád fent magadat és a gyerekedet 16 évesen?

Elmész gyerek mellett dolgozni? Vagy anyaotthonba mész?

Anyukád lehet épp ezért "fenyegetett" meg, mert ő is volt ilyen helyzetben, és jobban átlátja. Ne anyukádat okold a te életedért, mert te alakítottad így.

Ő nem rosszat akart neked ezzel, hiába gyűlölöd. Gyereked lesz, tanuld meg beleképzelni magad más helyzetébe, és egy kicsit érettebb magatartást is.

2019. márc. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/107 anonim ***** válasza:
73%

Én értelek, hogy a zsarolás sebeket okozott. Ha jól értem nem az a bajod, hogy abortusz lett, hanem az hogy így kellett megbeszélni. Szóval inkább elárulva érzed magad, hogy nem állt melletted és nem segített a döntésben. Én a következőket látom.


- A családod folyamatosan abortuszra járkál, elég primitív lehet a csapat. 5x senki sem esik teherbe véletlenül.


-Inkább azért legyél rájuk mérges, hogy ez volt otthon a példa.


-én emlékszem, hogy mennyire voltam anyagilag és fejben készen egy babára egy évvel miután elköltöztem otthonról. Na meg arra is, hogy milyen volt 19nek lenni. Nem bántásból írom, de valahogy nem látom az erkölcsi fölényed, hogy te jobb körülményeket biztosítasz majd. Kb azt látom, hogy egy jogosan sértett tini elfutott otthonról majd újra kezdte azt a kört, amit az anyja és a nagyanyja is megjárt.

2019. márc. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/107 anonim ***** válasza:
63%

Ne fárassza már magát senki, te jó ég! Esélytelen ésszel hatni erre a gyerekre. Komolyan, a stílus miatt, amit megenged, majd helyre rakja a környezete a megfelelő időben.

Akinek 16 évesen élete szerelme van, 19 évesen már másodjára van felkoppintva, és a családja ki-be járkál az abortuszról, annál nagyon nagy szegénység van, de nem feltétlenül csak anyagi...

2019. márc. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/107 anonim ***** válasza:
58%
Igen megbocsátható,sok szülő nem szeretné ha a gyereke 16 évesen szülne csak van aki szebben fogalmaz.Nem volt szép,hogy ezt mondta de ha meg a korai szülés miatt elcseszed az életedet akkor meg azért lett volna hibás,hogy miért nem állt a sarkára. Ne hibáztasd mert nem tudod mi lett volna ha mégis megszülöd.Valószínűleg üres fenyegetés volt.
2019. márc. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!