Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Óriási düh van bennem a mai...

Óriási düh van bennem a mai napig saját anyám iránt! Úgy érzem, soha többet nem fogok neki megbocsátani! Jogosan érzem így, aminek az az oka, hogy anno abortuszra kényszerített?

Figyelt kérdés

Fiatal lány voltam (vagyok is még), életem szerelmétől teherbe estem, de ez nem most volt már. Nem akartam elvetetni nyilván, azonban nem volt más választásom, az égvilágon SEMMILYEN körülmény nem volt biztosított a gyereknevelésre! Na mármost..... Nagy valószínűséggel én magam is az abortusz mellett döntöttem volna, de beszéltem anyával erről Ő megzsarolt, hogyha megtartom a gyerekemet, akkor kirak az utcára vele együtt!


Szerintetek megbocsátható egyáltalán egy ilyen tett, egy ennyire rosszindulatú, aljas zsarolás?


Azóta évek teltek el, magát az abortuszt természetesen feldolgoztam már réges rég, lassan úgyis újra gyereket várok....nem ezzel van a baj! Én úgy érzem, anyámat meggyűlöltem véglegesen...



2019. márc. 6. 23:34
 81/107 anonim ***** válasza:
74%

"hogy egy tini ri.bancnak"

?????????????????

"annyi esze sincs hogy ne csináltassa fel magát?"

Még mindig nincs 100%-os fogamzásgátlás...

Szóval megbocsájtani még mindig nincs mit rajta. Legfeljebb annak kellene bocsánatot kérnie, aki veszi a bátorságot "tini ri.bancnak" nevezni valakit pusztán azért, mert 16 évesen van szexuális élete.

2019. márc. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/107 anonim ***** válasza:
25%
Lassan a 12 éveseknek is lesz szexuális életük a szülők meg kussolhatnak..
2019. márc. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/107 anonim ***** válasza:
59%
A 12 éves az egy másik véglet... de nehogy azt mondja már valaki, hogy ne lenne tök normális, hogy egy 16 évesnek van szexuális élete.
2019. márc. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/107 anonim ***** válasza:
12%
Nem nornális,max 18 után,azzal akit szeret,de ma a faxkörhintán pörögnek 13 16 -40 ig a nők folyamatosan...
2019. márc. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/107 anonim ***** válasza:
85%
"Nem nornális,max 18 után" - nézd, akkor te válassz magadnak hasonló felfogású társat... én spec pont ettől az őskonzervatív felfogástól vagyok rosszul...
2019. márc. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/107 anonim ***** válasza:
21%

65%-os, én alapjáraton egyetértek veled, hogy irtó szemét és szinte megbocsáthatatlan dolog volt, hogy az anyuka ilyen aljas módon megzsarolta a saját lányát.


DE.


Itt te vagy az, aki értetlenkedik, mert a "r**b*n*cozó" válaszolónak tökéletesen igaza van abban, hogy egy szülőnek bármikor joga van lemondani a gyerekéről, a szülő döntése, hogy neveli-e tovább a saját háztartásában vagy sem. Ez van. Pont.


A 18-as korhatár pedig egyáltalán nem az "őskonzervatív" kategória (az őskonzervatív a házasságig tartó tiltás, amit össze sem lehet hasonlítani a 18 év alatti szexuális élet megtiltásával), hanem teljesen normális elvárás, és a kérdező az ékes bizonyítéka annak, hogy mennyire célszerű nagykorúan kezdeni a szexuális életet, mert ha nem feküdt le volna valakivel majdnem-gyerekként, akkor nem sodorta volna ilyen helyzetbe magát és most nem utálná az anyját.


Az pedig, hogy tablettát szedett, édeskevés. Szedett gyógyszert "védekezés" címszóval, de ha igazán el akarta volna kerülni a teherbeesést, KOMBINÁLT volna többféle védekezési módszert, hiszen tucatnyi létezik. Ő viszont szinte csak a szerencsében bízott, hogy "majd csak hat a gyógyszer". Hát, nem hatott. Ha elővigyázatos lett volna, számított volna erre a lehetőségre is, ha már egyszer itt is azzal szólt vissza nagy bölcsen, hogy nem nyújt 100%-os védelmet a tabletta. Ez így van, és ebben az esetben miért nem használt mást is a tablettán kívül, ha már 16 évesen össze akart feküdni "élete szerelmével"? Miért nem volt képes megtenni ennyit?


Látod, éppen ezért nem kell felelőtlenül, 16 évesen szexuális életet élni.


Továbbra is úgy gondolom, hogy az anyukának nagy hiba volt ilyen hangvétellel beszélni a lányához, de ne tegyünk már úgy, mintha a kérdező egy ártatlan kis angyalka lett volna, aki semmi rosszat nem csinált.

Tizenéves korban már van józan esze az embernek, na meg a kérdező orra előtt még konkrét negatív példa is volt, mégse vette egyiket sem figyelembe.

2019. márc. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/107 anonim ***** válasza:
17%
Mi öskonzervativ azon h normális esetben kiskoru nem ül a faxkörhintán mert mindig életük szerelme,30 évesen meg 20 ex meg 200 alkalmi,aztán sirtok ha a kutyának se kellletek feleségnek anyának,h a fél város átment már rajtatok oda vissza orrba szájba,közbe behuzádjátok h csak egy kapcsitok volt...
2019. márc. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/107 anonim ***** válasza:
84%

#86, pedig én pontosan úgy gondolom,hogy a Kérdező a világon semmi rosszat nem tett, a "védekezz duplatriplán" már kívül esik az elvárható gondosság szintjén. Ahogy azt is gondolom, hogy nagyon nem szeretnék olyan világban élni, ahol a szexuális élet a 18. életévhez kötött, nem véletlen tán, hogy egész Európában összesen 2 helyen van ilyesfajta (szerintem kissé fasisztoid) elvárás. (Törökország, Málta)

Valamint azt is gondolom, hogy egyetlen gyerek se tehet arról, hogy milyen szülőt dobott neki a sors, éséppen ezért az állam elsődleges kötelességei közé kell, hogy tartozzon az is, hogy megvédi a gyerekeket a "csak a legjobbat akaró" szülők túlzott és irreális elvárásaitól,értékrendi és vallási skrupulusaitól.

(mellesleg egyetlen ismerősöm se kezdte 18+ korban a szexuális életét... és ezt én inkább tartom pozitív tendenciának, mint negatívnak)

2019. márc. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/107 anonim ***** válasza:
76%

"30 évesen meg 20 ex meg 200 alkalmi,aztán sirtok ha a kutyának se kellletek feleségnek anyának,h a fél város átment már rajtatok" - hát nem tudom, magam is férfi lennék, és egyáltalán nem zavar, ha a páromnak voltak exei, ahogy az se, ha volt abortusza. Annál inkább zavarna egy évig ismerkedő, a szextől rettegő, elvi abortusz-ellenes...

Tudod, szeretem, ha a nő alappal mondja, hogy "veled a legjobb", nem úgy, hogy nulla összehasonlítási alappal bír.

2019. márc. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/107 anonim ***** válasza:
25%

Pedig a duplán védekezés evidens lett volna a kérező esetében, aki itt nagy magabiztosan azzal beszélt vissza, hogy az ő anyja is védekezés mellett esett teherbe. Fenébe is, OTT VOLT ELŐTTE A PÉLDA, és ő is elkövette ugyanazt! Ez az eset tökéletes példa "ostoba" és a "felelőtlen" szavakra.


Én egyébként nem azt írtam, hogy törvénynek kéne tiltania a gyerekek szexuális életét. Itt arról van szó, hogy az értelmes ember belátja, hogy középiskolában még nem kéne szexelni, mert ha esetleg teherbe esik (Hm, kivel is történt ez meg? Ja igen, a kérdezővel.), akkor vagy abortuszra megy, vagy nem fog tudni olyan minőségű gyerekkort biztosítani az utódjának, mint amit megérdemelne.

2019. márc. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!