Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Óriási düh van bennem a mai...

Óriási düh van bennem a mai napig saját anyám iránt! Úgy érzem, soha többet nem fogok neki megbocsátani! Jogosan érzem így, aminek az az oka, hogy anno abortuszra kényszerített?

Figyelt kérdés

Fiatal lány voltam (vagyok is még), életem szerelmétől teherbe estem, de ez nem most volt már. Nem akartam elvetetni nyilván, azonban nem volt más választásom, az égvilágon SEMMILYEN körülmény nem volt biztosított a gyereknevelésre! Na mármost..... Nagy valószínűséggel én magam is az abortusz mellett döntöttem volna, de beszéltem anyával erről Ő megzsarolt, hogyha megtartom a gyerekemet, akkor kirak az utcára vele együtt!


Szerintetek megbocsátható egyáltalán egy ilyen tett, egy ennyire rosszindulatú, aljas zsarolás?


Azóta évek teltek el, magát az abortuszt természetesen feldolgoztam már réges rég, lassan úgyis újra gyereket várok....nem ezzel van a baj! Én úgy érzem, anyámat meggyűlöltem véglegesen...



2019. márc. 6. 23:34
 71/107 anonim ***** válasza:
89%

"A gyermeked otthonba adni nem törvénytelen. A lány maradni akart. Ennyi. Kár ezt tovább ragozni. Mindenre van törvényes megoldás is. " - kihagytál egy fontos momentumot...persze, elvileg otthonba adhatja... és akkor is fizetheti utána az itt "gondozási díj" nevet viselő tartásdíjat...

Igaz?

2019. márc. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/107 anonim ***** válasza:
17%
És ha fizeti? A lány életén ez nem változtatott volna, hogy az anyja, vagy az állam,vagy akárki fizet. Neki otthon lenni kényelmesebb volt.
2019. márc. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/107 anonim ***** válasza:
34%

Mindkettőjüknek igaza van,és ha anyuka foglalkozott volna a gyerekkel a tizen éve lánya nem a fax körhintán pörögne már kiskamasz kora ota..

F

2019. márc. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/107 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó, és ez hogy jön az alapkérdéshez, ami szól eképpen:

"Szerintetek megbocsátható egyáltalán egy ilyen tett, egy ennyire rosszindulatú, aljas zsarolás?"

Anyuci valódi döntési joga abban lett volna, hogy vagy természetben, vagy pénzben tartja el a lányát - akárhogy is dönt a lánya a saját terhességéről...

Az, hogy ő merészelje eldönteni, hogy a lánya mit tegyen, nos az nem szerepelt a jogszerű opciói között.

Itt a kérdés nem az, hogy az abortusszal ebben a helyzetben egyetértünk-e vagy nem (én tökéletesen egyetértek), hanem az, hogy egyes szülők mit engednek meg maguknak a saját gyerekükkel szemben, akár a hatályos jog ellenében.

2019. márc. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/107 anonim ***** válasza:
77%
... az előző a #72-re íródott...
2019. márc. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/107 anonim ***** válasza:
23%

Nem az alapkérdéshez, hanem a kommentekhez jön.


Anyuka nem döntött, csak választás elé állította a lányt. Ha már jogszerűségről beszélünk. Az is full jogos, hogy bevágja valami erre szakosodott intézetbe,ha már 16 évesen az utcára nem rakhatja. De mint látjuk, a lánynak ez nem felelt meg, csak utólag utálja az anyját. Ja, lehet mondani, hogy zsarolás. De szabályok minden normális családban vannak. Tudta ez a lány, hogy otthon mit várnak el tőle, amikor a lábát szétrakta is. A lelkiismerete meg úgy dolgozza fel az abortuszt, hogy az anyjára hárít. Nem bonyolult ez, csak egy éretlen kamasz hisztije, amit pár ember el is hisz. További jó éjszakát mindenkinek! :)

2019. márc. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/107 anonim ***** válasza:
71%

" De szabályok minden normális családban vannak. Tudta ez a lány, hogy otthon mit várnak el tőle, amikor a lábát szétrakta is." - de semmiféle beteg "családi szabályok" nem írhatják felül a hatályos törvényt, ez remélhetőleg egyértelmű mindenkinek.

"A lelkiismerete meg úgy dolgozza fel az abortuszt, hogy az anyjára hárít." - khmmm... ez erősen magzatvédő-magyarázkodásnak hangzik, semmint az itt felmerült probléma megértésének.

A Kérdezőnek emellett peche is lehetett, hogy a barátja valószínűleg egy hasonló korú és helyzetű fiatal volt, nem egy huszonéves, aki betájolta volna anyucit, hogy mi merre hány méter...

2019. márc. 12. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/107 anonim ***** válasza:
22%
Hiába tájolja be anyucit, a lány mehetett volna otthonba akkor is, ezt értsd meg :D Ami ugye ha már csak ez számít, akkor törvényes is lett volna. De annyira nem kellett "szegénynek" a gyereke, hogy az otthon kényelméről lemondjon érte. Én is egyet értek az abortusszal ilyen esetekben, de azt gondolom, 16 évesen ha valóban akart volna tudott volna tenni a gyerekéért, ha fejreáll az anyja, akkor is.
2019. márc. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/107 anonim ***** válasza:
97%

"de azt gondolom, 16 évesen ha valóban akart volna tudott volna tenni a gyerekéért, ha fejreáll az anyja, akkor is." - ez pontosan így van, de még mindig nem ez a kérdés.

Légyszi, próbáld már meg értelmezni:

"Na mármost..... Nagy valószínűséggel én magam is az abortusz mellett döntöttem volna, de beszéltem anyával erről Ő megzsarolt, hogyha megtartom a gyerekemet, akkor kirak az utcára vele együtt!

Szerintetek megbocsátható egyáltalán egy ilyen tett, egy ennyire rosszindulatú, aljas zsarolás?"

2019. márc. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/107 anonim ***** válasza:
23%
Miért, az megbocsájtható hogy egy tini ri.bancnak annyi esze sincs hogy ne csináltassa fel magát? Ja, ő könnyen vállat von.Vagy anyuci, vagy állam bácsi majd felneveli a gyereket..
2019. márc. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!