Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Óriási düh van bennem a mai...

Óriási düh van bennem a mai napig saját anyám iránt! Úgy érzem, soha többet nem fogok neki megbocsátani! Jogosan érzem így, aminek az az oka, hogy anno abortuszra kényszerített?

Figyelt kérdés

Fiatal lány voltam (vagyok is még), életem szerelmétől teherbe estem, de ez nem most volt már. Nem akartam elvetetni nyilván, azonban nem volt más választásom, az égvilágon SEMMILYEN körülmény nem volt biztosított a gyereknevelésre! Na mármost..... Nagy valószínűséggel én magam is az abortusz mellett döntöttem volna, de beszéltem anyával erről Ő megzsarolt, hogyha megtartom a gyerekemet, akkor kirak az utcára vele együtt!


Szerintetek megbocsátható egyáltalán egy ilyen tett, egy ennyire rosszindulatú, aljas zsarolás?


Azóta évek teltek el, magát az abortuszt természetesen feldolgoztam már réges rég, lassan úgyis újra gyereket várok....nem ezzel van a baj! Én úgy érzem, anyámat meggyűlöltem véglegesen...



2019. márc. 6. 23:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/107 A kérdező kommentje:

Isteneem, itt GYIK-en tényleg ennyire fogyatékos az emberek többsége, mint a #32 és #33 válaszoló?


#32 mutasd már meg nekem, hol a jó francba írtam én azt, hogy lenézem a 30 éveseket, akik még otthon élnek! SEHOL! Pusztán megemlítettem, hogy alig vagyok 19, és már külön élek, gyereket várok, ami nagy szó!


33, komolyan kérdezted ezt? Te vagy nagyon álszent vagy, vagy nem látod reálisan a világot: IGEN! Képzeld el, előfordulhat sajnos TÖBB abortusz is valakinek a családjában, mindezt védekezés mellett! Nagyon meglepődnél anyám, hogyan esett teherbe: SPIRÁL MELLETT! 39 évesen, amikor már réges régen megvoltam én is, és a húgom, 2 abortusza pedig még előttem volt.


Sajnos én fog.gátló mellett lettem terhes, ahogy anyám is elsőnek... Semmiképpen nem tartottam volna meg a gyereket, mert egy 16 éves kisgyerek voltam, nem anya! Közel sem anya! Szóval a megrögzött ab-ellenes propaganda meg takarodjon innen ezzel a szöveggel, hogy ezért én hibás vagyok, amikor 16 alig múltam el anno! Ez volt a jó döntés és kész, én tudom jól!


Nekem még mindig csak anyám reakciójával van a bajom, látom, sokan azért megértették a VALÓDI (!!!!!) KÉRDÉSEMET IS!


Természetesen a mostani terhességem már megmarad, ha rajtam múlik (még nem vagyok 10 hetes se, így azért még izgulok is miatta), és Ő rá fókuszálok, nem a múltra, nem arra, hogy akkor elvetettem. 19 éves vagyok és 1 éve dolgozom a kereskedelemben, érettségim ugyan nincs, csak szakmunkásom, bár ahhoz már tényleg semmi közöd nem lett volna alapjáraton, hogy mi a végzettségem, de tessék,megkaptad a választ #32. Gondolom azért érintett ennyire érzékenyen amit írtam, mert te is egy 30 év körüli otthonélő vagy...Tudod, akinek nem inge, az nem veszi magára és közel sem húzza fel magát rajta ennyire.


Köszönöm a válaszokat, ment mindenkinek a zöld kéz!

2019. márc. 8. 11:14
 42/107 anonim ***** válasza:
39%

Mint írod is, anyádnak egy kis élet nem számít.Ő se védekezett, ő is volt abortuszon.Talán emiatt is mondom, neki ilyen hibás felfogása van.

Nem tudom, de ha én így jártam volna, nem tudnék neki soha megbocsátani, amiért zsarolással, fenyegetőzéssel rávett az abortuszra.

Biztos találkoznék vele nagy ritkán, de hűvösen kezelném.És a születendő gyermekemről ne is kérdezzen, a gyerekkel se foglalkozzon.Fiatal voltál még, szerintem akik hibáztatnak, maguk is voltak olyan helyzetben, hogy akár terhesség is lehetett volna belőle, de ők megúszták, és most itt ítélkeznek.Itt ez a szokás sajnos.

2019. márc. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/107 anonim ***** válasza:
21%

Fel se tudtad volna nevelni.

Úgy bírom tizenéves kislány arra se képes hogy gumit húzzon dezsokenek a kocsmából a farkara azt meg meg is szülne a gyermeket.


Hát anyád jól tette hogy nem hagyta hogy elcseszd egy gyerek életét

2019. márc. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/107 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó, olvastad a kérdést? "...Nagy valószínűséggel én magam is az abortusz mellett döntöttem volna, de beszéltem anyával erről Ő megzsarolt, hogyha megtartom a gyerekemet, akkor kirak az utcára vele együtt!..."

Szóval NEM, embereket zsarolni soha sem helyes, semmivel nem indokolható tett.

2019. márc. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/107 anonim ***** válasza:
24%

Megzsarolta??

Már bocs megszuli a gyereket akkor anyjának miért kellene felnevelni azt ?

2019. márc. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/107 anonim ***** válasza:
88%

A gyereket valóban nem kell... de végre már az agyába véshetné minden kedves szülő, hogy attól, mert az ő gyerekének gyereke lesz, az nem érinti a saját gyerekével kapcsolatos kötelezettségeit, a saját lányát-fiát pont ugyanúgy köteles eltartani a mindenki által ismert ideig.

(ha valaki mégse tudná, 18 éves korig, de h az illető gyerek középfokú nappali tanulmányokat folytat, akkor annak befejeztéig, de max 20 éves korig)

Fel nem foghatom,hogy egyeseknek a "feltétel nélkül köteles" kifejezés miért haladja meg az agyi kapacitását...

Az unoka, az egy más dolog, azzal szemben a nagyszülő nem köteles semmire, vállalHATja önként, de ha nem vállalja, akkor nevelőszülőkhöz kerül. (nyilván, ha az apa se nagykorú, vagy nem akarja/tudja vállalni a gondozást)

2019. márc. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/107 anonim ***** válasza:
44%

Az erős lehetett. Nem csoda hogy haragszol rá. Pedig nőként 3 abortusszal mondhatta volna azt is, hogy tudja és átérzi min mész keresztül meg segithetett volna feldolgozni is (bár lehet segitett, nem olvastam minden kommentet).


Azota beszéltetek erről? Mi lett az eset vége?


Igen, gyakorin NAGYOON sötétek az emberek. Kvara fel tudja huzni az embert. Alacsony vérnyomás ellen jo ez az oldal.


Gratula a picihez! :D És Neked amiert normális gondolkodasmódot képviselsz ezen a helyen!

2019. márc. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/107 anonim ***** válasza:
20%

És most, hogy utálod, most jobb? Nem lehet, hogy hagyd a múltat és komcentrálj a jelenre? Ha az én lányom 16 évesen hazajönne azzal, hogy terhes, lehet az első reakcióm ugyanaz lenne, mint anyádnak. Pedig én tényleg mindent meg tudok értelmesen beszélni vele, lehet mégis kiszaladna a számon, mert attól félnél hogy akár csak a gondolat is megfordult a fejében, hogy megtartsa -amit pedig nem támogatnék.

Ha ez ennyire zavar téged beszéld meg vele. Ha beszélni nem akarsz róla lépj ezen túl. A szülők sem mindig jól tudják a dolgokat kezelni, ugyanis emberek. Nem csak a gyerek hibáit lehet ám elnézni, hanem a szülőét is.

Én is számtalan dolog miatt haragudhatnék a szüleimre: elsüppedhetnék az általuk okozott igen komoly sérelmekben és lehetnék lelki roncs, utálhatnám őket, mert sz*r anya meg sz*r apa voltak. De nem akarombaz életemet azzal tölteni, hogy utáljam őket. Magam miatt, nem feltétlenül miattuk. Szóval szedd össze magad és lépj ezen túl -hidd el, ez a legnehezebb, de csak ez lehet megoldás.

2019. márc. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/107 anonim ***** válasza:
4%
Az a baj, hogy amit te csináltál, még 16éves létedre is gázabb, mint ahogy anyád reagált rá felnőttként. Lehet jönni azzal, hogy hüpp hüpp a gyógyszer így úgy.. NEM! Minek szexel 16évesen akinek ilyen az agyi szintje? Inkább emiatt lennék dühös anyámra, hogy hagyta ezt az egészet.
2019. márc. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/107 anonim ***** válasza:
28%

Nem gondolom, hogy a Kérdező bármi rosszat is tett volna... az összes "bűne", hogy nincs köze az ilyen "majd csak 18 éves korod után" meg "majd csak házasságban" meg hasonló őskövület nézetekhez.

Szemben az anyjával, aki - ha jobbról nézem, ha balról - bűncselekményt követett el a saját lánya kárára.

2019. márc. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!