Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért elvárás egy anyától,...

Miért elvárás egy anyától, hogy mindennap meleg étel legyen otthon? Mi baja lesz a tizenéves gyereknek, ha szendvicset eszik?

Figyelt kérdés

Igen, a nemrég feltett kérdés ihlette a kérdésemet. Nagyon sok válaszban olvastam, hogy az a normális, az az alapvető elvárás hogy főtt ételt ehessen a gyerek naponta. Sőt, hogy amelyik szülő ezt nem biztosítja, vagy főzéssel, vagy menzával, az már súlyos elhanyagolás.

Én úgy nőttem fel, hogy 12 éves koromig be voltam fizetve a menzára, utánna viszont már egyből hazajöttem az iskolából az utolsó óra után. Soha nem volt főtt étel otthon csak hétvégente, illetve a vasárnapi maradék még kitartott hétfőre is. Vagyis heti 4 napon át, azt ettem amit találtam, vagy gyorsan összedobtam. Szendvicset, melegszendvicset, tükörtojást/rántottát, salátákat, gyorsfagyasztott panírozott húst, müzlit, gyümölcsöt, joghurtot stb. Akkor ezek szerint én egy súlyosan elhanyagolt gyerek voltam, és örüljek neki, hogy ez soha nem derült ki, mert ránk hívták volna a gyámügyet? Komolyan nem értem, mi baja lesz attól valakinek, ha nincs naponta főtt étel a gyomrában? Én nem érzem, hogy beteg lennék azóta, így 28 évesen.

Ez az egész meleg étel dolog, csak egy régimódi berögződött hülyeség, kb olyan mint hogy a tej egészséges az embernek, és igyunk minden nap. Illetve elhiszem, hogy a régi korban, az otthon lévő háziasszonyok ráértek főzni 3 fogásos ételt a családnak, de manapság mikor egy anya napi 10 órát a munkahelyen tölt, mikor lenne erre ereje, ideje? Az meg, hogy akkor be kell íratni a gyereket menzára, egyszerűen pénzkidobás. Már az én időmben is szörnyű ételek voltak, hát még most, hogy már ízetlen is, a gyerekek csak félig meddig eszik meg, rosszabb esetben egyáltalán nem, és ugyanúgy éhesen mennek haza.


2019. márc. 29. 18:43
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
88%
Nos engem anyam egyedul nevelt, volt, hogy 12 orazott, ezert penzt hagyott csak otthon, sokszor nem volt ideje/energiaja fozni. 11-12 evesen pizzat vettem, tesztat uveges szosszal, melegszendvicsnek valot, konzerv porkoltet meg ilyeneket. Es mivel sokat voltam egyedul (apam nincs, nagyszulo, nagybacsi nem foglalkozott velunk) unalmamban sokszor megettem az egesz pizzat, egesz uveg szoszt egy delutan alatt. Az osztaly egyik legkoverebb gyereke voltam. Pl ezert lenne fontos, hogy legyen otthon ilyen kisgyereknek fott etel, vagy legalabb etelhazhozszallitast vegyenek igenybe a szulok.
2019. márc. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
75%

"És tudom, tudom. Most jön majd az, hogy de nem is, mert itt a minimálbéréből mindenki csuda egészségesen főz."


Rendkívül ostoba vagy. Amúgy meg már rég nem a minimálbér jellemző. Nem mellesleg a barátnőm évekig (!!) volt 4 órás egy átlagosan fizető irodában (beteg gyerek miatt), férje TÉNYLEG minimálbéren egy gyárban, és mindig jó minőségű, főtt kaját tett az asztalra a négytagú kis családnak. Eleve nem kell pl. édesség, nem kell felesleges szarságokra költeni, sokszor ettek csirkehúst, néha halat, zöldségből az idényzöldségeket vásárolta. Nekem ő a példaképem, hogy milyen ügyesen megoldotta (igaz, nem volt lazac meg kaviár, édesség sem.) Messze időigényesebb persze úgy vásárolni, hogy akciókat nézni, szétadagolni, fagyasztani, de nem kell ehhez átlag feletti jövedelem.

2019. márc. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
89%
Arra emlékszem, hogy én havi egy hétig voltam a főiskolán, másik városban, a koleszos kaja nem ízlett, más lehetőség nem volt akkor (80-as évek), és pénteken már nagyon ki voltam éhezve a főtt ételre. Bármivel várt anyu, ha csak egy egyszerű főzelékkel, már azt is habzsoltam.
2019. márc. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
81%
Mert alap gondoskodás a napi 1 főtt étel. Ha a menza ehetetlen, akkor otthon. Ha 365 napból 5 nap kimarad, az nyilván nem gond, de rendszeresen egészségtelen
2019. márc. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
36%

"a koleszos kaja nem ízlett, más lehetőség nem volt akkor (80-as évek)"

Persze, mert a 80-as években nem voltak se éttermek, se vendéglők, se kifőzdék, se utasellátók, se semmi, ugye? :D Hol volt ez a főiskola? A világ végén?

2019. márc. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
78%
Csak te erőltetted ki magadból ezt a kérdést, aztán meg is válaszoltad. Ennyi. Qrvára ráértél.
2019. márc. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
73%

Mindennap van főtt kaja itthon, én ezt tartom normálisnak.

Kislànyom panaszkodik a sulis menzàra (3.-os) alig vàrja, hogy hazaérjen.

Pàrom ha reggeltől estig dolgozik, csak jól esik neki a főtt étel, de ha délutàn hazaér 2 körül, hàt bebszna ha szendvicset tennék elé.

Általàban két napra főzök, mert harmadik nap senkinek nem esik jól ugyanaz a kaja.

Azért érdekes, hogy lassan màr az lesz a degeneràlt aki főzni merészel a csalàdjàra...

2019. márc. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
89%

08.54


A 80.-as években sokkal jobban lehetett igazi jó kajákat enni,mint a mostani világban.Az éttermekben is nagyon finom kaják voltak.Nem tudom te hol éltél,de nem valós amit leirtál.

2019. márc. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
31%
Amúgy meg honnan veszed kérdező, hogy a tej egészségtelen? :D
2019. márc. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
41%

Akkor legyek màr én itt a degeneràlt, ha említettem úgyis...

Mai menü: húsleves, tarja, petrezselymes burgonya és fejessalàta.

Ez lesz holnap is, hétfőt meg még nem tudom, amit "megrendelnek".

Szendvics teljesen jó reggelire, de ebéd igenis főtt étel legyen, plàne, hogy még csak 9 éves a lànyom, bőven fejlődésben van.

Kérdező, itt te vagy aki el van tévedve.

És képzeld, múltkor pont ràszálltak a gyermekvédelmisek itt a faluban egy anyàra, mert sem a 12 éves fiàra, sem a 4 éves lànyàra nem főz, egész nap csak szórakozik, anyagi akadàlya nem lenne pedig, tehetôs csalàdról van szó.

Megtehetnénk, hogy rendeljük a kajàt, de szerintem alapvető dolog, hogy főz az ember otthon.Mellesleg imàdok főzni, pedig a 140 nm-es hàzban nem unatkozok, sem a hodàly méretű udvaron.

Ja, és munkahelyem is van.

2019. márc. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!