Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért elvárás egy anyától,...

Miért elvárás egy anyától, hogy mindennap meleg étel legyen otthon? Mi baja lesz a tizenéves gyereknek, ha szendvicset eszik?

Figyelt kérdés

Igen, a nemrég feltett kérdés ihlette a kérdésemet. Nagyon sok válaszban olvastam, hogy az a normális, az az alapvető elvárás hogy főtt ételt ehessen a gyerek naponta. Sőt, hogy amelyik szülő ezt nem biztosítja, vagy főzéssel, vagy menzával, az már súlyos elhanyagolás.

Én úgy nőttem fel, hogy 12 éves koromig be voltam fizetve a menzára, utánna viszont már egyből hazajöttem az iskolából az utolsó óra után. Soha nem volt főtt étel otthon csak hétvégente, illetve a vasárnapi maradék még kitartott hétfőre is. Vagyis heti 4 napon át, azt ettem amit találtam, vagy gyorsan összedobtam. Szendvicset, melegszendvicset, tükörtojást/rántottát, salátákat, gyorsfagyasztott panírozott húst, müzlit, gyümölcsöt, joghurtot stb. Akkor ezek szerint én egy súlyosan elhanyagolt gyerek voltam, és örüljek neki, hogy ez soha nem derült ki, mert ránk hívták volna a gyámügyet? Komolyan nem értem, mi baja lesz attól valakinek, ha nincs naponta főtt étel a gyomrában? Én nem érzem, hogy beteg lennék azóta, így 28 évesen.

Ez az egész meleg étel dolog, csak egy régimódi berögződött hülyeség, kb olyan mint hogy a tej egészséges az embernek, és igyunk minden nap. Illetve elhiszem, hogy a régi korban, az otthon lévő háziasszonyok ráértek főzni 3 fogásos ételt a családnak, de manapság mikor egy anya napi 10 órát a munkahelyen tölt, mikor lenne erre ereje, ideje? Az meg, hogy akkor be kell íratni a gyereket menzára, egyszerűen pénzkidobás. Már az én időmben is szörnyű ételek voltak, hát még most, hogy már ízetlen is, a gyerekek csak félig meddig eszik meg, rosszabb esetben egyáltalán nem, és ugyanúgy éhesen mennek haza.


2019. márc. 29. 18:43
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
80%

11:28


Akarat kérdése az egész,semmi más!

2019. márc. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
79%

Ez így igaz, nem akaràsnak nyögés a vége.

Igyekszem odafigyelni arra, hogy a lànyom egyen gyümölcsöt, zöldséget, utóbbival hadilàbon àllunk ugyan, egyen húst, vigyen be szénhidrátot, vàltozatosan étkezzen.

Érdekes, hogy pàrom most csinàltatott vérképet, jóval idősebb mint én, egy darab csillagja lett csak.Ha én csinàltatok, nekem van vagy 20, és nem vagyok még 40.

Pàrom rendszeresen, vàltozatosan tàplàlkozik, én pedig elhanyagolom, 20 éve nem reggelizek, sokszor du. 4-kor jut eszembe, hogy basszus, kéne enni.

Szóval Kérdező ez is egy ok arra, hogy tàplàlkozni rendesen kell, vàltozatosan.

2019. márc. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
96%

Inkább az a baj, hogyha valakinek nincsen ideje főzni NŐKÉNT, akkor a többi nő kárál és utasítja "rendre"...míg a férfi szentté van avatva, ha egyszer-egyszer csinál valami ételt hétvégente.


Anyósom is rendőrként kérdezi ki élettársamat, hogy mit főztem hétvégén, mit fogok főzni és hogyan, ha este 9-re érek haza munkából...vagy ha el merek menni valahová pár napra-mondjuk szüleimhez, akkor jön a felháborodás, hogy de ADDIG MIT ESZIK A PÁROD??? Szegény élettársam sem győzi mondani, hogy el tudja magát látni, nem csecsemő.

Nekem ezzel a felfogással van a bajom.

2019. márc. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
64%

Én pàrom is el tudja magàt làtni, de én szeretek főzni.

De nyaranta mikor bogràcsozunk, plàne, hogy tàrsasàgi életet élünk, olyankor ketten főzünk, kivéve mikor vad készül, azt ő csinàlja, mert abban nagyon ügyes.

Grillezéshez is ő ért.

De amik bent készülnek, azokat én csinálom, több okból is.Több az időm, szeretek főzni nagyon, én tudom mit miben szoktam csinàlni, mit hol tartok.

Szerintem megbeszélés kérdése az egész, viszont ahol gyerek van, úgy gondolom az anyuka megerőltetheti magàt.

Nekünk màr csak azért se lenne jó a rendelés, mivel 1 hétre nem tudom megtervezni a menüt, mert azt esszük, amihez épp kedvünk van.

Azt is tudom, hogy a menza àràt az ablakon dobom ki, mert nem igazàn eszik bent a gyerek a suliban, de ebédelni nem tudom hazahozni, így délutàn eszik valami hideget, este pedig közösen vacsorázunk meleget.


Én biztos nem megyek ki a műhelybe köszörülni, nem én mosom a kocsit, de ő sem fog fakanàllal a hàzban szaladgàlni.

2019. márc. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
78%
Ja, és a kérdésben Anyàról van szó, ami nàlam azt is jelenti, hogy gondoskodom a gyerekemről, ebbe a főtt étel is beletartozik.
2019. márc. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
51%

Én nőként inkàbb azt nem értem, hogy pont a nők azok, akik mereven elutasítjàk az úgymond klasszikus szerepet.

Lehet az én korosztàlyom még nem annyira, a vidéken élők is szeretnek nőnek megmaradni, nem tudom, de tény, itt szinte csak azt a hozzààllàst olvasom, hogy ő nem lesz senki cselédje.Abban mi a cselédség, hogy ő minden tekintetben maximàlisan nőként kezel, én pedig férfiként nézek rà?

És számomra ebbe beletartozik az is, hogy a hàzat én tartom rendben, de a füvet ő nyírja.Én főzök, tavasszal a festés oroszlánrészét ő végzi.Ő biztosítja az életszínvonalunkat, én pedig vagyok egy biztos hàttér, hogy mosàs, vasalàs, főzés ne rà hàruljon.

Hiàba, hogy dolgozom, ha ő 3x annyit tesz hozzà az életünkhöz.Mindenben a kedvemben akar jàrni, akkor én miért ne tehetném meg azzal, hogy ezeket a dolgokat én csinàlom?

Miért ne gondoskodjak maximàlisan a gyerekről, ha ő azzal "hàlàlja meg", hogy jól tanul, és mindennél jobban szeret?

Tényleg nem értem.

Nem kell a nőnek felülmúlnia a férfit.

Rendben, hogy egyenrangúak vagyunk, de ez akkor is így van, ha kiegészítjük egymàst.

Ne akarjunk màr mindenképp mi nők uralkodni, mi hordani a nadràgot.

2019. márc. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
24%

Jav.:

Az én korosztàlyom MÀR nem annyira

2019. márc. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
87%

21 évesen még itthon élek. Dolgozok, tanulok egyszerre.

Nálunk anya (még mindig) főz meleg ételt, ha nem is naponta, de maradékkal is jut minden nap meleg étel itthon bárkinek.

És csodák csodája, nem üldöznek el az asztaltól/ fazéktól, hogy főtt magadnak, ha én is oda megyek enni.

Főzni én is szoktam, de ált. krémlevesek, egyszerűbb receptek jönnek be, abból anya és apa ehet, amit főzünk az közös. ( Más dolog,hogy én legtöbbször vegán ételeket készítek, és ők nem szeretik ezeket nagyrészt, bár a húst megeszem ha nem olajos, zsíros.)

2019. márc. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
67%

Nem a főzés elvárás, hanem hogy gondoskodjon valamilyen formában arról, hogy a gyereke minden, vagy majdnem minden nap főtt ételhez jusson, ez ugyanis az egészséges táplálkozás része, kérdezd csak meg bármelyik orvost.

Ha főzni nincs ideje/nem szeret/nem tud, akkor vagy hagyjon otthon valami egyszerűen elkészíthetőt, vagy adjon pénzt a gyerekének, hogy suli után egyen valahol/rendeljen egy kifőzdéből. 700-1200 forintból lehet már kiadós meleg ebédet kapni. Ott van még lehetőségnek a menza is, de az legtöbbször kritikán aluli.

2019. márc. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
70%

Ha a főtt étel valami grill szárnyas vagy hal lenne salival, akkor azt mondom, igen, jó a főtt étel. De az ilyen konzerves, alapporos, leveskockás, öntetes, bolti szószos szarok ugyanolyan rosszak, mint egy szendvics. Meg a tipikus magyar konyha egy borzalom.


Na meg nem mindegy, mit értünk szendvics alatt, egy margarinos fehérkenyeret felvágottal, vagy teljeskiőrlésű zsemle, vaj, saláta, paradicsom, hagyma, főtt tojás, csirkemell, egyéb.

2019. márc. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!