Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért elvárás egy anyától,...

Miért elvárás egy anyától, hogy mindennap meleg étel legyen otthon? Mi baja lesz a tizenéves gyereknek, ha szendvicset eszik?

Figyelt kérdés

Igen, a nemrég feltett kérdés ihlette a kérdésemet. Nagyon sok válaszban olvastam, hogy az a normális, az az alapvető elvárás hogy főtt ételt ehessen a gyerek naponta. Sőt, hogy amelyik szülő ezt nem biztosítja, vagy főzéssel, vagy menzával, az már súlyos elhanyagolás.

Én úgy nőttem fel, hogy 12 éves koromig be voltam fizetve a menzára, utánna viszont már egyből hazajöttem az iskolából az utolsó óra után. Soha nem volt főtt étel otthon csak hétvégente, illetve a vasárnapi maradék még kitartott hétfőre is. Vagyis heti 4 napon át, azt ettem amit találtam, vagy gyorsan összedobtam. Szendvicset, melegszendvicset, tükörtojást/rántottát, salátákat, gyorsfagyasztott panírozott húst, müzlit, gyümölcsöt, joghurtot stb. Akkor ezek szerint én egy súlyosan elhanyagolt gyerek voltam, és örüljek neki, hogy ez soha nem derült ki, mert ránk hívták volna a gyámügyet? Komolyan nem értem, mi baja lesz attól valakinek, ha nincs naponta főtt étel a gyomrában? Én nem érzem, hogy beteg lennék azóta, így 28 évesen.

Ez az egész meleg étel dolog, csak egy régimódi berögződött hülyeség, kb olyan mint hogy a tej egészséges az embernek, és igyunk minden nap. Illetve elhiszem, hogy a régi korban, az otthon lévő háziasszonyok ráértek főzni 3 fogásos ételt a családnak, de manapság mikor egy anya napi 10 órát a munkahelyen tölt, mikor lenne erre ereje, ideje? Az meg, hogy akkor be kell íratni a gyereket menzára, egyszerűen pénzkidobás. Már az én időmben is szörnyű ételek voltak, hát még most, hogy már ízetlen is, a gyerekek csak félig meddig eszik meg, rosszabb esetben egyáltalán nem, és ugyanúgy éhesen mennek haza.


2019. márc. 29. 18:43
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
22%
Nálunk minden nap főtt étel volt otthon, de ennek ellenére 9 éves koromtól tudtam alap dolgokat főzni. Tehát ha anya nem volt otthon, hogy főzzön összedobtam én valami kaját. Ha megsütöttem magam akkor úgy jártam, de legalább megtanultam hogyan kell. Nem volt ez a túlféltés mint most, aminek mi a vége? 18 éves nem tud egy tojást megsütni. TISZTELET A KIVÉTELNEK!!!
2019. márc. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
73%
Szóval mert anyád nem főzött rendesen (az enyém igen) és szendvicsen nőttél fel keddtől péntekig, ezért aki mindennap főz és főtt ételt szeretne enni az hülye. Gratulálok!
2019. márc. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is itt inkább az a probléma, hogy az anyának!!! a dolga ez. Mert ő az anya, a nő, akinek főzni KELL! Nem hiszem, hogy egy 15-16 éves, aki az interneten éli az életét, és hazamegy az utolsó óra után, mondjuk 2-3 óra körül, ne tudna egy fazék spagettit odavágni a tűzhelyre, meg felmelegíteni valami üveges szószt, sajt a tetejére, esetleg sonkát kockázni bele. Persze, nem a legegészségesebb, de voilá meleg étel.
2019. márc. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom pontosan mire éleződik ki a kérdésed, hogy miért az anyának kell főzni csak? Mert akkor a válasz: nemcsak az ő feladata feltétlen, főzhet az apa is, meg lehet menzázni is, megegyezés alapján.


Abban van igazság, hogy a főtt étel nem feltétlenül jobb, mint a nyers étel. Na persze most NEM a feldolgozott sz.arokra gondolok, mint a joghurt, a konzervek, a kenőkrémek, kenyerek, hanem a feldolgozatlan, magas tápanyag-tartalommal bíró ételekről.

Utóbbiaknál százszor jobb egy kiegyensúlyozott étrend főtt ételekkel, meg egyébként vannak olyan tápanyagok, amelyek főzve jobban hasznosulnak.

2019. márc. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
78%

#3-as, te mirol beszelsz? Nem hagyod a 12-13 eves gyerekedet fozni csak mikroban melegiteni?😂 ez mi 😂

Ennyi idosen minden ismerosom mar legalabb egy rantottat/bundakenyeret osszedobott vagy a jobbak meg sutit is tudtak sutni.

2019. márc. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
48%

Nem elvárás, de nekem a gondoskodó anya címszó alatt az is szerepel hogy úgy 99%-ban van meleg étel otthon ( oké a pasi is főzhet már ahol van...)

Én mindig főzök, van hogy 3 napra valót es akkor lefagyasztom és minden héten van 1x az míg el nem fogy. Pedig en is 6ra érek haza a melóból de mivel 3an eszünk nem kerdes hogy a főzés az egyetlen opció. Egyszerű kajákat csinálok, egy grill hal 10 perc, hozzá zöldségköret v rizs 10 ill.20perc...pl.

A lanyom ha 6.20 indul es du.16 ér haza hulla éhesen bizony nem biztos hogy főzéssel akar pepecselni, utána még rohan sportra és tanulni is kéne ugye.

Ettől függetlenül tud es szivesen főz ha szünet van, ha elmarad óra, vagy nincs lecó. Szóval a tudásán és az akaratán nem múlik....

A 11 éves fiamat én sem engedem felügyelet nélkül pl llajban bundaskenyeret sütni, nem hiányzik az égési sérülés.

Az exem gyerekei rendszeresen szendvicset ettek ebédre mert az anyjuk este 18 óra előtt sosem készült el az ebéddel, de érdekes módon ha hozzánk jöttek mindig alig várták hogy normális főtt ételt ehessenek.

2019. márc. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
51%

Nincs gyerekem, de párommal mégsem fogyasztunk ilyen szemetet, amit te.

A főzésnél arra törekszem, hogy jól bánjak az időmmel, és egy nap többféle ételt is el tudok készíteni.

Természetes, hogy a főzés nemcsak a nő feladata, nekem párom is segít.

Szüleim is közösen oldották meg a főzést, és sosem ettünk szemetet.

2019. márc. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
39%

Én se értem ezt a meleg étel imádatot. Nálunk csak vasárnap volt főt kaja, akkor mamám főzött. Én is meg tesóm is felnőttünk, egészségesek vagyunk, nem vagyunk elhízva sem. Ellenben azokkal akik minden este jól bezabálnak. Krumpli, tészta, rántotthús, pörkölt, nyami, csupa egészség. De hát meleg étel, és olyan valaki aki vaginával rendelkezik elb_szott vele egy órát a napjából, szóval lehet ünnepelni.

És tudom, tudom. Most jön majd az, hogy de nem is, mert itt a minimálbéréből mindenki csuda egészségesen főz.

2019. márc. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
39%

Főzhet az apa is olykor.


Na meg kell a rendszeres meleg étel, simán kihűlhet valaki, pláne hidegebb vagy szeszélyesebb évszakban.

2019. márc. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
89%

A napi egyszeri főtt kaja szerintem is fontos, de miért kéne csak anyunak gondoskodnia erről?

Nem igaz, hogy a férfiak ne tudnának főzni, vagyis apu is beszállhat a munkába. A gyerekek is, ha már itt tartunk: szerintem egyáltalán nem árt időben megtanulni összedobni egy főzeléket, sült húsokat, egytálételeket se varázslat megcsinálni.

A lényeg, amire gondolok: ha a család összefog, akkor nem nagy meló a napi egyszeri főtt ételt összehozni. És nekem tényleg jobban esik egy házi borsófőzeléket enni valami feltéttel, mint a ki-tudja-milyen-extra szendvicset. De azt is elfogadom, ha valaki máshogy gondolja. (mindez érvénytelen, ha mindenki tud enni főtt ételt a munkahelyen/iskolában. Akkor én se főznék napi szinten)

2019. márc. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!