Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért elvárás egy anyától,...

Miért elvárás egy anyától, hogy mindennap meleg étel legyen otthon? Mi baja lesz a tizenéves gyereknek, ha szendvicset eszik?

Figyelt kérdés

Igen, a nemrég feltett kérdés ihlette a kérdésemet. Nagyon sok válaszban olvastam, hogy az a normális, az az alapvető elvárás hogy főtt ételt ehessen a gyerek naponta. Sőt, hogy amelyik szülő ezt nem biztosítja, vagy főzéssel, vagy menzával, az már súlyos elhanyagolás.

Én úgy nőttem fel, hogy 12 éves koromig be voltam fizetve a menzára, utánna viszont már egyből hazajöttem az iskolából az utolsó óra után. Soha nem volt főtt étel otthon csak hétvégente, illetve a vasárnapi maradék még kitartott hétfőre is. Vagyis heti 4 napon át, azt ettem amit találtam, vagy gyorsan összedobtam. Szendvicset, melegszendvicset, tükörtojást/rántottát, salátákat, gyorsfagyasztott panírozott húst, müzlit, gyümölcsöt, joghurtot stb. Akkor ezek szerint én egy súlyosan elhanyagolt gyerek voltam, és örüljek neki, hogy ez soha nem derült ki, mert ránk hívták volna a gyámügyet? Komolyan nem értem, mi baja lesz attól valakinek, ha nincs naponta főtt étel a gyomrában? Én nem érzem, hogy beteg lennék azóta, így 28 évesen.

Ez az egész meleg étel dolog, csak egy régimódi berögződött hülyeség, kb olyan mint hogy a tej egészséges az embernek, és igyunk minden nap. Illetve elhiszem, hogy a régi korban, az otthon lévő háziasszonyok ráértek főzni 3 fogásos ételt a családnak, de manapság mikor egy anya napi 10 órát a munkahelyen tölt, mikor lenne erre ereje, ideje? Az meg, hogy akkor be kell íratni a gyereket menzára, egyszerűen pénzkidobás. Már az én időmben is szörnyű ételek voltak, hát még most, hogy már ízetlen is, a gyerekek csak félig meddig eszik meg, rosszabb esetben egyáltalán nem, és ugyanúgy éhesen mennek haza.


2019. márc. 29. 18:43
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
30%

Pedig pont, hogy dícsérik a magyar konyhàt nemzetközi viszonylatban.

Szerintem igenis jó a magyar konyha, nem rosszak az ételeink.

2019. márc. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
51%
Kik dicsérik a magyar konyhát? :D Amúgy nem is lehet ilyenről beszélni, hogy magyar konyha, mert amiket mi tipikus magyar ételnek hívunk itthon, azok ugyanúgy megtalálhatók más balkáni országokban is, csak más néven..
2019. márc. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
65%

Azt nem tudom, hogy kik dicsérik, én csak gasztroműsorokban és oldalakon hallottam/olvastam.

Szerintem az égvilàgon semmi baj nincs az ételeinkkel.

Mi olyan szörnyű egy halàszlében, gulyàslevesben, marhapörköltben?

Semmi, ezek mind mind finom ételek.

2019. márc. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
48%
A magyar konyha tényleg nem a legegészségesebb, ahogy sok más országé sem az, viszont vannak finom ételeink. Mértékkel kell fogyasztani mindent, és akkor nem lesz bajod tőle.
2019. márc. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
61%
Finomnak lehet finom. Minden finom, amit telenyomnak ízfokozóval. És a legtöbb ember nem paradicsomból csinálja a bolognait, hanem megveszi a kész szószt. A pöribe meg a húslevesbe is beledobják a kockákat. Panírozott, előre készített mirelit kajákat esznek. Ami nekem nem baj, csak képmutatás. Egy krumplistészta ugyanolyan szenny, mint egy szendvics.
2019. márc. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
68%

Na, pont nem tartok itthon semmiféle kockàt, szószt, nincs itthon Vegeta a hàzban és tàrsai, én a bolognait is paradicsomból csinálom, nálunk a ràntott hús rendesen készül, nem a fagyasztott előre panírozott vacakokat készítem a családnak.

Erős plPistàt, gulyàskrémet hasznàlok, de ebben ki is merülnek nàlam a műcuccok.

Hagymàt, fokhagymàt, sót, borsot hasznàlok.

2019. márc. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
65%

Annak ellenére, hogy anyám mindig főz(ött), én veled értek egyet.

Nekem a fülemen jön ki ez a magyar konyha, meleg étel kell mindennap, mert az az egészséges! Hol?! Jó kis lisztes habarások, krumpli, galuska dögivel mert legyen tartalmas! Ez miért eglszséges? Mert meleg? Hagyjuk már. Kb minden vitamint kifőzünk belőle.. És nekem ne mondja senki, hogy jaj de minőségi alapanyagok meg minden. Lóf@...szt. Átlag magyar nem főz egészségesen. És semmi nem lesz egészséges, mert meleg.

Inkább egyerek salátát, tonhallal stb... nem sorolom.

Egy zöldséggel, sonkával, tojással megrakott szendvics egészségesebb mint a krumplifőzelék, az biztos.

2019. márc. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 Vad-Ász válasza:
37%

Mert ha sok feldolgozott szart eszik a gyerek mindenféle betegsége lesz. Értem ezalatt : cukorbetegség, lisztérzékeny,... Meg hasonlók.

Nálunk mindig van főtt étel az asztalon és már rég nem vagyok tizenéves.

.

A menzakaján meg nemtudom mi a szar, dolgoztam menzán, olyan volt amit a gyerekek kaptak mint a házi koszt.

Kiskőrös óta főzök, és mindig jobban szerettem a meleg ételt, mint a frigóból kiveszem a felvágittat és egyé.

Mert ugye csak enni kell oszt annyi. Minek főzni igaz? Majd párév múlva ha problémá lesznek a gyereknek kérdezd meg újra, hogy minek kell a meleg étel. A leves. A főzelék.

Meg persze, hogy mi a baj a kenyérrel és a felvágottal meg a margarinnal.

Felesleges pénzkidobás a menza? :Akkor feleslegesen dobtok ki pénzt kajára, legyetek ti is azok az úgynevezett "fényevők" na ők nem költenek kajára, se mennyit. Húdesokst spórolhatsz. Ráadásul miután meghaltok még kevesebb kaján kell spórolni

.

.

B@&##$, HOGY MENNYIRE $&#@# VAGY HOGY ILYEN #### KÉRDÉS FOGALMAZÓDIK MEG A @%'&#@ FEJEDBEN

2019. dec. 29. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 Savlekotő ***** válasza:
12%
Ma a fakanál közellenség,persze hogy szemetet eszik a felnövő generáció.
2020. jún. 4. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 Vad-Ász válasza:
15%

nagyon ügyes.....köszi a lepontozást.

szoval ha nem melléd állunk le vagyunk pontozva.

Ügyes!

2020. jún. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!