Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimnek van igaza? Ne...

A szüleimnek van igaza? Ne fizessek azért, mert a barátomnak kell plusz egy szoba?

Figyelt kérdés

A barátommal összeköltözünk, most először még albérletbe. Az én részemet a szüleim fizetik, viszont a párom már dolgozik, és elég jól is keres. Én úgy gondoltam, hogy egy hálószobás+nappalis lakás elég lenne nekünk, azok is bőven 100 felett vannak sajnos. Viszont itt jön az, hogy nem egyedül fogok élni, a barátom pedig mondta, hogy neki kell erkély, és plusz egy szoba a munkája miatt. Nézelődtünk, és ilyen paraméterekkel amiket találtunk, mind 200-250-nél indulnak, és még arra jön rá a rezsi. A szüleim pedig mondták, hogy ne én /ők/ fizessenek már pluszba kétszer annyit azért, mert a barátom otthonról dolgozik.


Szerintetek igazuk van? Valahol egyetértek velük, de nem akarom azt sem, hogy a barátom azt gondolja, ki akarnám használni, hogy jól keres. Azt is én hoztam fel, hogy felesbe fizessünk mindent, ami a lakással kapcsolatos, mert ő mondta, hogy csináltat egy társkártyát, aztán a lakbért, zsebpénzt utalják oda a szüleim, és így közös lesz a pénz, de én ezt még nem szeretném.


2019. ápr. 16. 19:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
93%

Én megmondanàm kerek-perec a barátomnak, hogy mivel még csak nem is én fizetem a felét, keressünk olcsóbbat.

Ha havi szinten egy százassal többet kell kiadni, az évente 1,2 millió. Még ha felesben megy, akkor is 600k plusz a szüleidnek..

Rengeteg panel van 1,5 szobàval. Az nem opció, hogy a nagyobb szoba lesz a háló /nappali, a fél szoba meg a dolgozó?

Őrültség lenne havonta 200at kidobni a kukába egy albérletèrt.. Van olcsóbb, nem mindegy hosszú távon egyáltalán.. Én beszélnék vele, hogy értse meg, hogy neked ez kellemetlen, nem akarod plusz költségbe verni a szüleid. Nézzetek olyat, ami mindenkinek megfelelő

2019. ápr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 anonim ***** válasza:
88%
Igaza van a szüleidnek! A párodnak meg kéne elégedni a jelenlegi lehetőségekkel, és ahhoz mérten végezni a munkáját!
2019. ápr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 A kérdező kommentje:

Nem csak szellemi munka, kellenek hozzá kellékek, számítógép, stb. Ráadásul van, hogy sokáig is dolgozik, hajnali 2-3-ig, ezért akarna valamilyen hangszigetelést is feltenni, hogy engem ne zavarjon.


Tudom, hogy vannak olcsóbban, de pl. mi panelba nem szeretnénk menni, 1.-2.-5.-11.-13. kerületben nézelődünk. Legyen lift, erkély, légkondi+gépesített. Az autók miatt lehessen legalább az udvarba beállni, de a legjobb, ha van külön mélygarázs (utcán nem szívesen parkolnánk). Legyen újépítésű, vagy legalább felújított. Ilyen feltételekkel azonnal ugrik kicsit az ár...

2019. ápr. 16. 20:23
 14/71 anonim ***** válasza:
49%
A kedves barátod egy igazi önzö, gátlástalan pénzszivattyu. Egy hálószobás+nappalis lakás miért nem elég nektek? Ha otthonrol dolgozik akkor a nappalibol nem tud? Ugyan már!!! Na meg az erkély. Arra milyen szövege van? Azért akar fizettetni veled, illetve a szüleiddel, hogy neki kéznél legyen az ingyenpunci? Tök igaza van a szüleidnek!!! Neked is nagyon el kellene gondolkoznod, hogy mi lesz ebböl a kapcsolatbol ha nem tömitek pénzzel az uraságot!
2019. ápr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
79%
Adjatok lejjebb az igényekből!
2019. ápr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:
29%
Nem értek egyet azzal a résszel, hogy a barátod engedjen. Neki a munkájához kell a szoba, megteheti , hogy fizesse, akkor kell, és kész. Normális párkapcsolatban ez közös érdekű ügy, és közösen is finanszírozzák. Nyilván a te eseted speciális, mert a te részedet nem te fizeted.De majd a kaja esetében is méricskéltek, meg a rezsiben, hogy kinek kellett a több ennivaló, víz a fürdéshez, meg magasabb hőmérséklet? Ennek így semmi értelme, ilyen gondolkodásmóddal neked inkább diáktársakkal kellett volna összeköltöznöd, nem felnőtteset játszani, amíg nem vagy az.
2019. ápr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 A kérdező kommentje:
Az vagyok, de nem akartam azt, hogy úgy jöjjön le másoknak, hogy engem a pénze motivál vele kapcsolatban. Ezért mondtam, hogy fizessünk mindent felesbe, így nem lesz később sem vita, vagy bármi.
2019. ápr. 16. 20:33
 18/71 A kérdező kommentje:
Aki meg azt írja, hogy adjunk lejjebb... Őszintén, miből? Süljünk meg nyáron a 35-40 fokban? Vagy reménykedjünk minden éjjel, hogy az autókat nem törik fel, nem karcolják meg az utcán, nem lesz semmi baja? Télen induljunk fél órával korábban, hogy a jeget levakarjuk, nappal meg szenvedjünk az elindulás után, mert olyan meleg van benne, hogy az ember a kormányhoz alig bír hozzáérni? Ráadásul sok helyen parkolóhely is alig van az utcákon.
2019. ápr. 16. 20:35
 19/71 anonim ***** válasza:
77%
Miért másnak szerinted jobb? Van amúgy kormányvédő, jégoldóspray, máris megvan oldva a gond.Ha felnőtteset akarsz játszani, ahogy előttem is írták, akkor saját zsebből fizess! Szüleid tudják egyáltalán a nagy igényeiteket?
2019. ápr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 A kérdező kommentje:

És amiért másnak rossz, legyen nekünk is az, vagy mi? Nem parkolnék szívesen az utcán, téma lezárva.


Igen, tudják. Együtt nézegettünk lakásokat.

2019. ápr. 16. 20:43
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!