Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimnek van igaza? Ne...

A szüleimnek van igaza? Ne fizessek azért, mert a barátomnak kell plusz egy szoba?

Figyelt kérdés

A barátommal összeköltözünk, most először még albérletbe. Az én részemet a szüleim fizetik, viszont a párom már dolgozik, és elég jól is keres. Én úgy gondoltam, hogy egy hálószobás+nappalis lakás elég lenne nekünk, azok is bőven 100 felett vannak sajnos. Viszont itt jön az, hogy nem egyedül fogok élni, a barátom pedig mondta, hogy neki kell erkély, és plusz egy szoba a munkája miatt. Nézelődtünk, és ilyen paraméterekkel amiket találtunk, mind 200-250-nél indulnak, és még arra jön rá a rezsi. A szüleim pedig mondták, hogy ne én /ők/ fizessenek már pluszba kétszer annyit azért, mert a barátom otthonról dolgozik.


Szerintetek igazuk van? Valahol egyetértek velük, de nem akarom azt sem, hogy a barátom azt gondolja, ki akarnám használni, hogy jól keres. Azt is én hoztam fel, hogy felesbe fizessünk mindent, ami a lakással kapcsolatos, mert ő mondta, hogy csináltat egy társkártyát, aztán a lakbért, zsebpénzt utalják oda a szüleim, és így közös lesz a pénz, de én ezt még nem szeretném.


2019. ápr. 16. 19:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
41%

Figyi, királylány, ha nem gond a 250ezres albi, nyilván van bőven lóvé, megtakarítás is.

Sántít nekem ez a mese, mert ilyen körülmények közt élő csoporttársak, ismerősök inkább vettek, mint 250-et öljenek albiba.

2019. ápr. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
100%

Igen amúgy, azt én sem értem, hogy miért nem vesztek egy lakást?

A leírtak alapján nekem is van szinte ugyanilyen életmódot élő ismerősöm (értsd. pénzügyileg stb), és náluk első dolog volt, hogy mikor a barátnőm felköltözött pestre egyetemre, vettek neki egy lakást. Persze nem budán a rózsadombon, de új építésűt, plusz szobával, légkondi, lift stb.

2019. ápr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:
51%

Mert ezek a kamu rongyrázásos sztorik nincsenek mélyebben kidolgozva.


Apuci fizet nyaralast, kocsit, ruhakat, minden luxust, alsó felső réteg, akiket padlóra küld 60 ezer forint....mindegy el kell hinni.

2019. ápr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:

Ha lenne 250 is apuéknak havonta de egyben mégse fizetnének ki egy lakást, akkor inkább vegyetek fel hitelt egy saját lakásra.

A fene se dobna ki ennyit bérleti díjra havonta.

Aztán vagy ők fizetik és a Te neveden lesz, vagy a pasid is fizet és megegyeztek a százalékban...

Mondjuk 20 évesen én biztos nem mentem volna bele különösebb közösködésbe senkivel.

Pénzügyi szakra jársz? Kérj tanácsot.

Ha állítólag ennyire nem büfé mégis titkolod, akkor talán valami fizetős vidéki főiskola egyéb szakja, vagy nem tudom. De még mindenképpen sok év van amíg papírod lesz róla és dolgozni kezdenél - javasolnám nem árt a normális gyakorlat, ami tanulás melletti, lehet ingyen munka. Vagy majd apu betesz valahová?

2019. ápr. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
27%
Átlátszó kamu és mar volt is..az én tehetősebb csoporttarsaim is kaptak lakást anno.
2019. ápr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gyerek vagy még, kérdező, azért nem érted a dolgokat. (vannak itt felnőtt módon gondolkodó válaszolók, Pl. Deshdemona,) érdemes lenne megérteni, amit írtak. Persze, nem érted, mert még nem nőttél fel. Majd kábé 10 év múlva olvass vissza, és akkor megérted.


Mondom ezt úgy, hogy én is "királylánynak" születtem, úgy értem, hogy 21 évesen szerettem volna külön költözni, és akkor a szüleim segítettek. Csakhogy, én megelégedtem volna egy 25 m2-es garzonnal, úgy beszéltek rá a nagyobb lakásra. Ami nem volt új, de a saját ízlésemnek megfelelően újítottuk fel. Igen, én is ott dolgoztam, festettem, stb. És én beletettem az összes spórolt pénzemet, akkor is, ha ez a lakásnak a kábé 10%-át tette ki. (vettünk, mert nem dobáltuk ki a pénzt drága albérletre, pedig hidd el, megtehettük volna) Nem dolgoztam, mert tanulásra koncentráltam, de megtaláltam a plusz pénz kereseti lehetőségeket, nem kértem zsebpénzt, és nem is lett volna pofám elfogadni, azok után, hogy annyit kaptam a lakásra. Az autóm az utcán állt, úgy voltam vele, hogy a többi is ott áll, és akkor mi van, az autó van értem, és nem fordítva. Kötöttem rá biztosítást.


Nem tudom, érzed-e, hogy mi a különbség, hogy kapok, és megköszönöm hogy könnyebb az életem, vagy elvárom, és igényeim vannak.

Majd, ha felnőtt leszel, rájössz.

2019. ápr. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
Gazdagkislány visszatért? Az életkor stimmel...
2019. ápr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
47%

Mondjuk tényleg vannak ilyen kihaénnem gazdagvagyok kislányok, az egyik munkatársam is ilyen, neki apuci elintézett egy diplomát elváró állást nem túl fényes érettségivel én meg szívok vele. Ő saját lakásban összeköltözött a pasijával, most jogsizik, ha megvan, lesz autó is. Ő csak 19.

Pofája az van, pár hónap után már azt a keveset se csinálta melóhelyen amire képes volt, majd elküldött az anyámba amiért a szabim után a gyerekem beteg mert lenni és neki kellett volna helyettem dolgozni.

A főnök meg nem teheti ki, mert apuci fontos ember.

2019. ápr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
En nem is é&rtem,ha ennyi pénzetek van,mi a fenének lakást bérelni.Meg kell venni egy lakást és kész és havonta tõrleszteni.
2019. ápr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
Szerintem még törleszteniük sem kéne, zsebből kitudna neki az apja fizetni egy lakást.
2019. ápr. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!