Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimnek van igaza? Ne...

A szüleimnek van igaza? Ne fizessek azért, mert a barátomnak kell plusz egy szoba?

Figyelt kérdés

A barátommal összeköltözünk, most először még albérletbe. Az én részemet a szüleim fizetik, viszont a párom már dolgozik, és elég jól is keres. Én úgy gondoltam, hogy egy hálószobás+nappalis lakás elég lenne nekünk, azok is bőven 100 felett vannak sajnos. Viszont itt jön az, hogy nem egyedül fogok élni, a barátom pedig mondta, hogy neki kell erkély, és plusz egy szoba a munkája miatt. Nézelődtünk, és ilyen paraméterekkel amiket találtunk, mind 200-250-nél indulnak, és még arra jön rá a rezsi. A szüleim pedig mondták, hogy ne én /ők/ fizessenek már pluszba kétszer annyit azért, mert a barátom otthonról dolgozik.


Szerintetek igazuk van? Valahol egyetértek velük, de nem akarom azt sem, hogy a barátom azt gondolja, ki akarnám használni, hogy jól keres. Azt is én hoztam fel, hogy felesbe fizessünk mindent, ami a lakással kapcsolatos, mert ő mondta, hogy csináltat egy társkártyát, aztán a lakbért, zsebpénzt utalják oda a szüleim, és így közös lesz a pénz, de én ezt még nem szeretném.


2019. ápr. 16. 19:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 A kérdező kommentje:

De Istenem, nem várom el, hogy fizessenek. Nekik ez természetes. Hiszen így tudok teljesen a tanulásra koncentrálni, OTDK-ra készülni, plusz feladatokat vállalni az egyetemen. Egy munkahely mellett ez nem menne, sőt, akkor pihenni sem tudnék.

Az meg, hogy légkondis lakást keresünk... Ez komoly, ez lenne a luxus szint?:D Nem tudom, ti honnan jöttök, de én úgy nőttem fel, hogy azért nem a létminimumon kell tengődni, és a szüleim számára sem az a pénzkidobás, hogy nyáron is lehet 22-25 fok a házban, nem pedig 30 még éjjel is.


Szerencsére jól keresnek, nincsen semmi hitelük, plusz kiadásuk. Egyetlen gyerekük vagyok, szeretnék megkönnyíteni az életemet. Nem vagyok egy link alak, aki ezt kihasználná, és bukdácsolna az egyetemen, vagy ne lenne sikeres az életben. De ők is tudják, hogy jelenleg nem tudnék olyan munkát vállalni, ami a szakommal kapcsolatos. Nem értem, miért fáj ennyire egyeseknek ez. Az összeköltözéssel pedig nem fogunk még éveket várni, hiszen így is együtt vagyunk már közel 3 éve, nekem pedig akkor sem lenne hirtelen 5-600 ezres fizum (ha a szakmámban helyezkedek el). Szóval szerencsére nálunk sosem volt ebből probléma, nincs az, hogy amiért elmúltam 18, hirtelen a melegvíz is luxus itthon, és fizessek, ha kiveszek a hűtőből egy joghurtot. Előtte is támogattak, most is teszik, és ez számukra normális. Ők is úgy nőttek fel, hogy amíg tanultak, építették a kis életüket, addig a szüleik, nagyszüleik segítették őket. Sőt, az első közös lakásukat a nagyszüleimtől kapták, és mikor családi házat vettek, akkor is a nagyobb részét a család fizette, pedig már dolgoztak anyáék is. De úgy voltak vele a nagyszüleim, hogy minek adósítsák el magukat, ha tudnak nekik segíteni?!

Ha nekem lesz gyerekem, és azt látom rajta, hogy küzd, tesz a céljaiért, én is megkönnyítem majd az életét, nem elküldöm dolgozni egy nehezebb, tanulós szak mellett.

2019. ápr. 17. 10:40
 32/71 anonim ***** válasza:
76%

Akkor áruld már el, mit vonyítasz itt?

Szüleidnek semmi nem drága, minden sziper szuper, van pénzük dögivel, akkor állj eléjük, hogy igen is fizessék ki a több pénzt, mert nektek kell a plusz szoba, meg minden flanc. Problémát ugye nem okozhat, mert számotokra ez alap, szüleidnek is alap, és te ilyen kis királylány vagy.

Egyszerűen nem értem mi a kérdés.

2019. ápr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
78%

"De Istenem, nem várom el, hogy fizessenek."


Dehogynem várod el!! Másként honnan lenne újépítésű albi, 3 szobával, légkondival, mélygarázzsal? Hozza a nyuszi húsvétra? :D

Mert hogy a barátoddal felesbe akarsz fizetni mindent, arról írtál. Akkor?

2019. ápr. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 A kérdező kommentje:

Nyilván ha azt mondanák, hogy nem fizetik, akkor megoldanánk a barátommal. :)

De ebben nőttem fel, hogy amíg jól teljesítettem, eredményes voltak, addig amit szerettem volna, azt megkaptam. Nekem a tanulás a munkám. :)

2019. ápr. 17. 11:20
 35/71 anonim ***** válasza:
72%

De áruld már el akkor, hogy mégis mi a kérdésed??? Erre várom a választ.

Neked alap, hogy megvan mindened, szüleidnek is alap, szó nem lehet légkondi nélküli régi albiról, meg hogy hozzáérj a forró kormányhoz, jujjj....Oké, akkor kifizetik, mert így nőttél fel. Pont.

2019. ápr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 A kérdező kommentje:

Szerintem neked semmire sem kell várni a választ, arról nem tehetek, hogy nem tudod értelmezni a leírtakat.


Segítek: Az érdekelt, ki hogyan látja a dolgot, felesben kellene a fizetnünk, vagy a barátom fizessen többet. Nem az érdekelt, hogy ki szerint nem kéne összeköltöznünk, dolgoznom kéne, vagy hogy igenis süljek meg nyáron a nyitott ablak mellett is, vagy hagyjam, hogy a kocsim fényezését tönkretegyék az utcán éjjel.

2019. ápr. 17. 11:27
 37/71 anonim ***** válasza:
79%

Egyrészt albérletre ilyen igények? Gratulálok, de rendben, legyen gépesített, légkondi, mélygarázs, erkély, + szoba, nyilván ez az ára.

De Te is ezt akarod. Mert nemár megsülj a nyáron, meg a kocsi is legyen biztonságban. Oké. 250ezer.


Összeköltöztök a pároddal, igaz?

Neki kiell egy + szoba. ÖSSZEKÖLTÖZTÖK. Szóval 50-50%ban kell fizetnetek. Mert ugyebár neki kell egy + szoba meg erkély. Neked meg kell légkondi, mélygarázs, lift stb. Szóval ha eyszer össze akartok költözni, nyilván úgy kell keresni a lakást, hogy az mind a kettőtöknek megfeleljen, nem? Most azért mert ő otthonról dolgozik és kell neki egy + szoba, az együtt jár a pasival,a kivel össze akarsz költözni.

És ha majd vesztek egy házat és neked kell kert, neki meg csak egy erkély, akkor a vételárat majd úgy arányozzátok, hogy a kert neked kell, az 800 nm, az erkély meg neki kell, az 12, akkor fizesd te a vételár 80%Át? Nem.

Kérdezd meg a szüleidet, hogy mennyi a plafon,a mennyit adnak és annak megfelelően keressetek, amíg nem találtok olyat. Vagy hétvégén vállalj munkát.


Összegezve ha össze akartok költözni és a te részedet a szüleid fizetik, akkor igenis fizessenek többet azért mert az illetőnek akivel összeköltözöl szintén vannak igényei és kikötései, ahogy neked is, nem is kevés.

Gondolom fordított esetben ha a barátod a nyóckerbe akarna költözni a panel tetejére, mert az 100 ezer, te meg előállsz a 11. kerrel, légkondival, mélygarázzsal, eléggé ki lennétek akadva a szüleiddel, hogy mi már, fizesse csak a 250 felét mert Te ezeket megérdemled. És ez így igazságos. Van egy elképzelés meg van egy bizonyos takaró, ami alatt addig célszerű nyújtózkodni,a meddig ér. De ha jól megy a szüleidnek és ők állják, hogy te ne dolgozz, akkor fizessék a felét.

2019. ápr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
76%

Itt nem én vagyok aki nem tud értelmezni, hanem te beszélsz össze vissza hülyeségeket.

A kérdésben még az állt, hogy "A szüleim pedig mondták, hogy ne én /ők/ fizessenek már pluszba kétszer annyit azért, mert a barátom otthonról dolgozik."

Mikor pedig leírtam hogy velük értek egyet, hirtelen elő adtad a királylányt akinek ALAP, hogy megvan mindene, és úr isten már hogy meleg kormányhoz érjen a kicsi kacsója, és légkondi nélküli lakásban kelljen élnie, és hogy ő ebben nőtt fel, ez a természetes.

Akkor most döntsd már el, hogy a szüleidnek ez "nehogy már" vagy pedg ebben nőttél fel, ez az alap.


Én úgy gondolom utóbbit te csak hiszed magadról, játszod a királylányt, szüleid jószándékával meg totálisan visszaélsz. Oké hogy ne dolgozz, oké, hogy tanulsz, és a barátoddal élsz, de amit te akarsz az már a toronyóra láncostul mégpedig az ő kontójukra.

2019. ápr. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 A kérdező kommentje:
Miért, eddig is olyan lakást kerestük, ami normálisan néz ki. Nem is azzal volt problémájuk a szüleimnek, hanem a plusz szobával.
2019. ápr. 17. 11:33
 40/71 A kérdező kommentje:
De kérlek, ne írj ide többet. Te tipikusan olyan vagy, aki a kákán is csomót keres. Ha neked az "toronyóra láncostól", hogy az autókat nem hagyjuk az utcán éjjelre, és nem fogunk meggyulladni nyaranta, akkor sülj meg a panel 10.-en, és ezt fejezd be itt. Ezek normális körülmények csak, semmi luxus.
2019. ápr. 17. 11:36
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!