Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimnek van igaza? Ne...

A szüleimnek van igaza? Ne fizessek azért, mert a barátomnak kell plusz egy szoba?

Figyelt kérdés

A barátommal összeköltözünk, most először még albérletbe. Az én részemet a szüleim fizetik, viszont a párom már dolgozik, és elég jól is keres. Én úgy gondoltam, hogy egy hálószobás+nappalis lakás elég lenne nekünk, azok is bőven 100 felett vannak sajnos. Viszont itt jön az, hogy nem egyedül fogok élni, a barátom pedig mondta, hogy neki kell erkély, és plusz egy szoba a munkája miatt. Nézelődtünk, és ilyen paraméterekkel amiket találtunk, mind 200-250-nél indulnak, és még arra jön rá a rezsi. A szüleim pedig mondták, hogy ne én /ők/ fizessenek már pluszba kétszer annyit azért, mert a barátom otthonról dolgozik.


Szerintetek igazuk van? Valahol egyetértek velük, de nem akarom azt sem, hogy a barátom azt gondolja, ki akarnám használni, hogy jól keres. Azt is én hoztam fel, hogy felesbe fizessünk mindent, ami a lakással kapcsolatos, mert ő mondta, hogy csináltat egy társkártyát, aztán a lakbért, zsebpénzt utalják oda a szüleim, és így közös lesz a pénz, de én ezt még nem szeretném.


2019. ápr. 16. 19:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
46%
Mondjuk specifikusabb kérdésnél én sem szeretem kiírni, hogy a VIK-en végeztem, mert osztol-szorzol a végzés évével, meg, hogy mióta vagyok együtt a párommal, milyen anyagi helyzetben vannak a szüleim, és annyira kevés a lány, hogy kijön ki vagyok :D
2019. ápr. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 A kérdező kommentje:

Deshdemoda, értem, hogy te egy nagyon fa.sza, és kemény ember vagy. Örülj te is a sikereidnek, én is azt teszem, de felesleges úgy tenni, hogy te több lennél nálam azért, mert gyári munkás vagy/voltál.


Szerintem az sem baj, hogy nem írom ki random oldalakon, hogy melyik egyetemen vagyok, hol tanulok. Ez teljesen privát információ, nem is kapcsolódik a kérdéshez.

Szerencsére az egyetemen nem azt nézik, milyen a táskám, vagy az autóm, hanem a tudásomat értékelik a tanárok, professzorok. Nem is értem, hogy függ össze az, hogy mennyi pénzt költök és hogyan teljesítek.

2019. ápr. 17. 14:24
 53/71 anonim ***** válasza:
77%

Valamit félre érthettél, Kérdező.

Nem gyári munkás vagyok, hanem a nyáron volt egy olyan időszak, mikor elküldtek a munkahelyemről, és mivel nem szeretek otthon lábat lógatni és másokon élni, ezérz elmentem gyárba dolgozni, mert éppen erre volt lehetőség. Ez diak munka volt. Itt vidéken nem nagyon lehet válogatni. Persze, nem volt egy álom munka és nagyon tanulságos volt, hogy vegyem még komolyabban az egyetemet, ha nem szeretnék gyárban tengődni.

Ez nem f. gyerekség kérdése. Van két szakmám, de ha éppen pont nincs más lehetőség, akkor mit tegyen az ember? Elmegy Kfc-be, pénztárosnak, vagy gyárba. Mert pénzből élünk.

Te valahogy elég szerénytelennek tünsz az írásaid akapján, mintha ez lenne az élet természetes rendje, amiben te élsz. Szerintem ezért váltottad itt ki pár válaszló ellenszenvét, mivel nem ez a nagy magyar átlag, amiben te élsz. A legtöbb egyetemista lakhatási gondokkal küzd, meg hogy hogyan fizesse vissza a diákhitelét. És nem azon morfondíroznak, hogy most erkélyes lakást béreljenek a belvárosban, vagy sem.

2019. ápr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
75%

A szüleidnek van igaza.

Ők ennyit szántak neked, és igazuk van, hogy nem szeretnének többet fizetni.

Én sem fizetnék többet azért, hogy a lányom ügyeletes pasikájának legyen külön dolgozószobája.


A megoldás: Erkély többnyira a másfél szobás lakásokban is van. És le kell mondani a hálószobáról, aludjatok a nappaliban. A félszobát meg rendezzétek be dolgozónak. Oda el lehet vonulni. Úgyis, csak átmeneti a helyzet. Hamarabb tudtok majd saját lakást venni, az pedig már lehet nagyobb.


Gondolom, nem akartok örökre albérletben maradni.

2019. ápr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
84%

Nem is az a baj, hogy a kérdezőt támogatják a szülei, vagy hogy nem kell neki diákmelózni. A baj az, hogy nincs benne semmi alázat, szerénység, és olyan stílusban nyilatkozik az "alsóbb" rétegről, akik panel 10. emeltén főnek meg, mintha amúgy ő önerőből bármit is elér volna az életben, holott nem. Tudod kérdező, ha adnak valamit azt illik megköszönni, és nem verni az asztalt a mégtöbbért, mégjobbért. Attól, mert ki van nyalva a popód, nem jelenti azt, hogy nem kellene értékelni azt, amid van.

Ez a pöffeszkedő stílus még attól is ellenszenves, aki magának teremtette meg a jót, nem még attól, aki nem. Aztán az ilyenekkel jön majd szembe a nagy valóság, mikor rájönnek hogy igazából egy 10. emeleti xaros panelért is mennyit kell gürcölni, vagy ha már szóba került pl. egy légkondiért, gépesített frankó kis konyháért stb.

Nem az a baj, ha valakit támogatnak, hanem az ha nem tanítják meg értékelni a pénzt. Kérdezőt láthatólag erre nem sikerült megtanítani, mert kiválóan tudja neki mi az ami JÁR, MERT ALAP, csak azt nem tudja mekkora munka van mögötte. Ha tudná kicsit szerényebb lenne.

Minden esetre kívánom ne ess nagyot arról a bizonyos paciról. Nagyon fájna.

2019. ápr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
50%

Ha a szüleidnek nem probléma, hogy többet áldozzanak az albérletre, mint ami szántak, akkor beszélnék velük. Az írásod alapjából gondolom, hogy nem tagadnak ki, mert felveted az ötletet, hiszen jót akarnak neked.

Ez a fajta kukacoskodás pedig egy párkapcsolatban sem vezet a későbbiekben jóra, hogy akkor ő többet fizet, szerintem fele-fele arányban kéne megegyezni.

2019. ápr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
59%

Nagyon nagy tévedésekben vagy kérdező..neked egy filléred sincs..a szüleidnek van pénze te meg kapsz belőle, mert tudják ha magad kéne eltartanod éhenhalnál egy hét alatt. Érdekes a hozzáállásod, valami büfé pszichológiát nézek ki belőled vagy hasonló bölcsész szakot.

Újgazdag lányka lehetsz, mert azon családok gyermekei, ahol több generáció óta jómód van, szó nélkül, önként vállalnak munkát a nyáron. Én Magyarország legdrágább középiskolájába jártam, de alig volt valaki aki nem dolgozott. Jó, nem a földeken, de én pl gyógyszergyárban dolgoztam, hiszen ahhoz hogy értékeld amid van, meg kell tapasztalnod milyen nehéz előteremteni. Az én iskolatársaim között is ez a szemlélet dívott, csak azok nem dolgoztak, akiknek egészségügyi problémájuk volt vagy hozzád hasonló újgazdagok. Nem egész évben persze, de nyaranta 3 hetet 1 hónapot körülbelül.

Nagy bajok lesznek itt összeköltözés után, mert a párod gondolom nem akar még gyereket, te pedig nagyon az vagy még.

2019. ápr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
60%

Csak kérdező válaszait olvastam.


-Ezek az igényeink PONT.

-nem dolgozom PONT

-Felét fizetik a szüleim PONT

-felnőtt vagyok aki összeköltözik párjával, de ragaszkodom hogy zsebpénzt kapjak PONT


Most mi van? Akkor legyen úgy ahogy akarod.


Egyébként nem tudom milyen egyetemre jársz de akiket én ismerek egyetemistákat, szakmai profiljukba vágó munkát végeznek olyan munkahelyen ahol egyetem elvégzése után is dolgozni fognak, egy különbség nem teljes munkaidőben teszik ezt. De tudom NEM DOLGOZOL PONT.

2019. ápr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
44%

Egyébként szerintem mivel te semmit nem csinálsz, meg zsebpénzt kapsz, a barátodnak meg a szüleidnek kell ezt lerendezni.

Neked semmi közöd hozza. Párod ott bérel es azt amit akar, szüleid meg fizetnek párodnak amennyit kér. Ha sokkalják üljenek le pároddal mennyit fizetnek neki, alkudjanak meg felletted.

2019. ápr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
61%
Melyik az a nagyon durva szak, ami mellett egész nap ráérsz gyakorizni?
2019. ápr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!