Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimnek van igaza? Ne...

A szüleimnek van igaza? Ne fizessek azért, mert a barátomnak kell plusz egy szoba?

Figyelt kérdés

A barátommal összeköltözünk, most először még albérletbe. Az én részemet a szüleim fizetik, viszont a párom már dolgozik, és elég jól is keres. Én úgy gondoltam, hogy egy hálószobás+nappalis lakás elég lenne nekünk, azok is bőven 100 felett vannak sajnos. Viszont itt jön az, hogy nem egyedül fogok élni, a barátom pedig mondta, hogy neki kell erkély, és plusz egy szoba a munkája miatt. Nézelődtünk, és ilyen paraméterekkel amiket találtunk, mind 200-250-nél indulnak, és még arra jön rá a rezsi. A szüleim pedig mondták, hogy ne én /ők/ fizessenek már pluszba kétszer annyit azért, mert a barátom otthonról dolgozik.


Szerintetek igazuk van? Valahol egyetértek velük, de nem akarom azt sem, hogy a barátom azt gondolja, ki akarnám használni, hogy jól keres. Azt is én hoztam fel, hogy felesbe fizessünk mindent, ami a lakással kapcsolatos, mert ő mondta, hogy csináltat egy társkártyát, aztán a lakbért, zsebpénzt utalják oda a szüleim, és így közös lesz a pénz, de én ezt még nem szeretném.


2019. ápr. 16. 19:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
63%

És ha a barátodnak nem alap az új építés, a mélygarázs,a légkondi, csúcssszuper sütő, főzőlap és a többi,, hanem nektek ez alap, akkor azért meg te fizess többet, mert a pasinak elég lenne a gáztűzhely, és a 10 éves építés is vagy ez hogy van?

Együtt kerestek, együtt költöztök, együtt határozzátok meg az igényeket, együtt fizetitek, ennyi.

2019. ápr. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 A kérdező kommentje:
Nyilván úgy kicsit nehezebb lenne, de szerencsére a főbb kérdésekben egyetértünk mindig. A többit pedig megoldjuk, megbeszéljük és próbálunk közös nevezőre jutni.
2019. ápr. 17. 11:38
 43/71 anonim ***** válasza:
72%

"Ha neked az "toronyóra láncostól", hogy az autókat nem hagyjuk az utcán éjjelre, és nem fogunk meggyulladni nyaranta, akkor sülj meg a panel 10.-en, és ezt fejezd be itt. Ezek normális körülmények csak, semmi luxus."


Jajjj de édi vagy cicuka.

Az én autóm nem áll az út szélén, de nem is mélygarázsba hanem a sajátunkban az udvarunkban. Nem panelban.

És nem, nem főlök meg mert telik légkondira. A nagy különbség köztünk az, hogy én nem a szüleimet pumpoltam érte, hanem megteremtettem magamnak.

Azért nem kicsit nagy arc kell ahhoz, hogy valaki más pénzével legyen ekkora királylány.

Te egyszerűen telhetetlen vagy, ennyi. A stílusod meg egyszerűen bicskanyitogató, ahogy tolod a beképzelt lenézős szövegedet a panelról, meg az utcai parkolásról, mikor saját magadnak még ennyit sem tudnál megteremteni, mert még a panel 10. emelete sem ingyé kiadó, tudtommal. Szállj kicsit magadba. A szüleid valószínűleg nem viccből tiltakoznak, téged tényleg ennyire nem érdekel???

2019. ápr. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj. Mi éri meg jobban? Többet fizetni és olyan helyen lakni, ahol mind a ketten jól érzitek magatokat, vagy picit kevesebbet fizetni? Főleh ha az anyagiak nem jelentenek gondot.

Egy hálószobás+nappalis lakás elég lenne nektek HA a párod nem otthonról dolgozna sokszor éjjel 2-3ig.

De otthonról dolgozik és neki ez tartozik az igényei közé, hogy ehhez el tudjon vonulni. Vagy mi lenne jobb? Nem tudom, mit csinál a srác de ha este nem tudnál egy fél filmet rendesen megnézni míg ő dolgozik mert hangos ahogy csinálja amivel foglalkozik, vagy elmennél aludni de ő épp ott dolgozik mert zavarja a tv a koncentrálásban? Állandó viták jobban esnének? És hogy ne tudj pihenni, tanulni? Nem értem. Volt egy pasim régen, ő is otthonról dolgozott számítógépen. Mikor költöztünk olyan helyre költöztünk hogy a dolgozója meglegyen és fel sem merült hogy ne felesbe fizessük .már csak azért is mert az én érdekem is volt hogy amikor dolgozik, akkor el tudjon vonulni ne nekem kelljen meghúznom magam illetve ne zavarjon amikor én aludnék vagy mást csinálnék, hogy ő dolgozna.

2019. ápr. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Kérdező!

Azt megkérdezhetem, hány éves vagy és milyen szakra jársz? Én kb 20-22 évesnek gondollak. Illetve fizettek tandíjjat?

Szóval a helyzet az, hogy a válaszodból pontosan a lényeg maradt ki, ami miatt a Te helyzeted egészen más. Az, hogy a szüleidnek a nagyszüleid lakást vettek, mikor már a szüleid dolgozó, önnellátó emberek voltak, az egy tökre más dolog. Itt most nem lakás vásárlásról és életkezdésról van szó, hanem hogy Ti együtt akartok élni bizonyos igényekkel és elvárásokkal. Amik szerintem nem alacsonyak. És ne ess félre értésbe, nem a legkondiról van szó... :)

Gondolom, a kocsi, amit írtál és garázst szeretnétek neki, az nem a tied, hanem a párodé. Jól gondolom? Szóval úgy gondolod, hogy a már három éves kapcsolatodban az már a Te autód is? Azért kérdezem, mert kíváncsi vagyok, hogy mennyit tankolltál eddig bele? Ez egy jó példa arra, ami jól reprezentálhatha a Te függő helyzetedet (ha tettél bele üzemanyagot, előre is elnézést :D).

Még egy: nagy kaja bevásárlás az aruházban, heti, havi szinten. Lesz abban neked egy forintod is? Haza mentek, akkor majd megfözöd majd? Gondolom, OTDK mellett azért az belefér.

Nyaralni mentek. Párod mondjuk állja az utat, szállást, oké. De Te egy fagyit nem tudsz neki venni, mert nincs rá saját pénzed. Nem lesz kellemetlen?

Ott van a nyár, a szünetek. Akkor se tudsz dolgozni? Azért nem kell mindig az egyetemen lenni és non-stop tanulni.

Én úgy gondolom az írásod alapján, hogy Te valamilyen felsőbb osztálybéli lány lehetsz, aki hírből se ismeri a nélkülözést. Már bocs. Itt nem arról van szó, hogy gond van az elképzelésetekkel, hogy össze akartok költözni. Átlagon felüliek az igényeitek (nem, nem a légkondi miatt :)...), és Te azt gondolod, hogy nulla erőfeszítéssel mindent megkaphat az ember az életében. Oké, támogatnak a szüleid. Téged.

De a párodat is?

Úgy gondolom, az összeköltözés a felnőttek "kiváltsága". Ilyen feltételekkel Te annak éreznéd magad?

2019. ápr. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
73%

45-ös

Szerintem a "saját" kocsija, amit a szüleitől kapott:) De lényegtelen.

Amúgy teljesen egyet értek veled, egy elkényeztetett kiskirálylány képe jön le ebből az írásból.

Ha lakásvásárlásról lenne szó, meg is érteném a magas igényeket, az új építést, mélygarázst stb de könyörgöm egy albérletről van szó.

És bennem is felmerült. hogy vajon a nagy összeköltözés után megy majd a családi bejárónő oda is takarítani és főzni, mert ugye neki az egyetem a "munkája".

És fagyira biztos lesz pénz, hiszen kap zsebpénzt ;)

Az összeköltözősdit meg majd a szülők fizetik. De ha ilyen igényes, makacs, elkényeztetett gyereket neveltek, akkor fizessék csak szépen az igényeknek megfelelő, tökéletes, vadiúj ALBÉRLET fenntartásának a felét.

2019. ápr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 A kérdező kommentje:

20 éves leszek most májusban, a szakot nem szeretném leírni, hogy hol tanulok, az egyetemet sem. De nem éppen egy töri-angol tanárképző.


Az autó nem közös, neki is van egy, és nekem is. Külön is tankoljuk őket, mindenki fizeti a saját autója szervizelését is.


Főzni nem nagyon szoktam, ilyen heti 1-2 alkalommal max. Amúgy ebédelni a belvárosban szoktam/szoktunk, vacsira meg nem eszem főtt ételt általában, maximum úgy, ha barátokkal vagyunk és rendelünk, vagy randizunk és elmegyünk valahová.


Ha nyaralunk, utazunk, simán tudok neki venni bármit, mert van pénzem. A szüleim minden hónapban utalnak egy bizonyos összeget nekem, abból költekezek a hétköznapokon, ha meg akarok valami drágább dolgot (pl. táska, utazás, vagy mittudomén), akkor arra külön adnak. Szóval olyan sosincs, hogy nincs pénzem, és a barátomra lennék szorulva. Nyaranta nem sokat vagyok Budapesten, úgy meg szerintem sehová nem vennének fel, hogy júliusban tudok dolgozni mondjuk 4 napot, augusztusban pedig 5-öt, összevissza. Meg a szüleim amúgy sem rajonganak a diákmunkáért, hogy valaki halálra dolgoztassok 6-700 forintos órabérben. Semmi értelmét nem látják ennek ők sem. Ha rászorulnék, persze más lenne, de ilyenről szó sincs szerencsére.


Nem azt mondom, hogy rossz a diákmunka, de az én esetemben felesleges lenne. Így is örülök, hogyha tudok elég időt szakítani a páromra, családomra, barátaimra az iskola mellett.

2019. ápr. 17. 12:12
 48/71 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező!

Akkor nincs miről beszélni a továbbiakban. Mindenned megvan, zsebpénz, kocsi, lakás, nyaralás, amihez erölkődnöd egyáltalán nem kell, a diák munka az büdös, meg csicska munka. Nem lennék a helyedben. Büszke vagyok magamra, hogy amim van, azért Én dolgoztam meg és nem más jó szándéka miatt van. Nyáron sajnos elküldtek az előző munkahelyemről leépítés miatt és mivel volt diák státuszom és hirtelen nem volt más lehetőség, így elmentem pár hétre diákmunkázni. Képzeld, gyárakba mentem el, címkéket tépkedni. Nem lettem tőle kevesebb.

Egy gond van az eszme futattásoddal, ezek a dolgok, amikről beszélsz, azok nem a tieid, hanem a párodé és a kedves Szüleidé. Csak jó helyre dobott le Téged a gólya 2o évvel ezelőtt. Ennyi a story.

Képzelem, a többi csoringer egyetemistával a meg nem nevezett szakodom, hogy jössz ki, ha majdnem 20 évesen ekkora mellénnyel vagy.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak. Ha a szüleidnek nem gond, hogy 20 és 25 között több millió forintott kell kifizetniük erre a projektre és belefér nekik a magasabb kategórias lakás, akkor ne csinálj belőle lelkiismeret kérdést. Eddig se tetted.

2019. ápr. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
66%

Tényleg tisztázni kéne, hogy kinek mi az igénye, ha a párod szeretne teraszt, akkor úgy gondolom, hogy a légkondi sem csak a te igényed, ahogy a parkoló sem, hanem közös elvárások. Ebben az esetben az előző hozzászólók rossz premisszából indultak ki.


Ha jól értem, akkor a szüleid szánnak mondjuk havi 150-200 ezer forintot a megélhetésedre (autó+lakás+étkezés), ennél nem szeretnének többet adni.


A párod viszont olyan lakásba szeretne költözni, ami 200 ezer forint fölött van. Szerintem az is lehetne egy megoldás, hogy a bevételeitek arányában fizetitek a felmerülő költségeket.


Illetve amit mondtak a korábban hozzászólók, abban van igazság, mégha a stílus, amiben kifejezték, el is fedte a mondanivalójukat.


Esetleg egy kört lehet futni, hogy tudtok-e olyan panelt találni, ahol van légkondi, van a közelben parkoló és szép-igényes maga a lakás.


Le kell ülni és megbeszélni a pároddal és a szüleiddel, hogy hogyan jó nektek. Az életben nagyon kevés olyan eset van, hogy valakinek igaza van. Az is egy nézőpont, amit a szüleid mondanak és az is érthető, hogy a barátod szerint ez így nem fair. Nincs jó megoldás és ezért nehezek ezek a problémák, csak türelemmel és megértéssel lehet kezelni őket.

2019. ápr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom, de aki ennyire titkolózik a szakjáról és az intézményről az biztos nem villamosmérnök lesz a BME-n.

Meg valahogy egy kb. másodéves hú veszek drága táskát az Andrássyn és az aputól kapott autóval járok iskolába emberről nem az OTDK jut eszembe.


Ettől függetlenül ha apu hajlandó finanszírozni a még évekig tartó tanulásod, lakhatásod, autód, fagyid, esetleg még a pasid erkélyét is, akkor sok sikert. Azt mi mem tudjuk, hogy végül hajlandóak lesznek-e többet fizetni.

2019. ápr. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!