Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimnek van igaza? Ne...

A szüleimnek van igaza? Ne fizessek azért, mert a barátomnak kell plusz egy szoba?

Figyelt kérdés

A barátommal összeköltözünk, most először még albérletbe. Az én részemet a szüleim fizetik, viszont a párom már dolgozik, és elég jól is keres. Én úgy gondoltam, hogy egy hálószobás+nappalis lakás elég lenne nekünk, azok is bőven 100 felett vannak sajnos. Viszont itt jön az, hogy nem egyedül fogok élni, a barátom pedig mondta, hogy neki kell erkély, és plusz egy szoba a munkája miatt. Nézelődtünk, és ilyen paraméterekkel amiket találtunk, mind 200-250-nél indulnak, és még arra jön rá a rezsi. A szüleim pedig mondták, hogy ne én /ők/ fizessenek már pluszba kétszer annyit azért, mert a barátom otthonról dolgozik.


Szerintetek igazuk van? Valahol egyetértek velük, de nem akarom azt sem, hogy a barátom azt gondolja, ki akarnám használni, hogy jól keres. Azt is én hoztam fel, hogy felesbe fizessünk mindent, ami a lakással kapcsolatos, mert ő mondta, hogy csináltat egy társkártyát, aztán a lakbért, zsebpénzt utalják oda a szüleim, és így közös lesz a pénz, de én ezt még nem szeretném.


2019. ápr. 16. 19:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
89%
neked jó lenne a kisebb lakás is, és csak a barátodnak kell a plusz egy szoba és az erkély, szóval fizesse ő azt a részt. Ez így fair szerintem.
2019. ápr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
60%

Sok itt a probléma:

- te tanulsz, jövedelmed nincs, de felnöttesdit akarsz jàtszani összeköltözéssel, egy màr dolgozo emberrel, aki magát tartja el

- szüleid lenézik baràtod és/vagy nem becsülik a munkàjàt + fingjuk nincs milyen az otthoni munka (nyugalom kell, csend, amikor dolgozik, te nem tv-zhetsz mert zavarod, vagy ö zavar majd ha dolgozik tanulàsban pihenésben. ) Ezért tartjàk szükségtelennek a szobàt.

- szüleid felfogàsa idióta. Egy kapcsolat nem olyan, hogy ami neked kell az fontos, ami a vàlasztottadnak az le van kakilva, forditott esetben nem tudom mit szolnanak majd, ha neked kene valami s baràtod beintene, hogy neki ugyan nem kell, szoval nem lesz.

- mi az hogy a szobàt ö hasznàlnà, fizesse? Akkor ha te 5* szàritasz hajat, ö meg 1* egy heten ezert te tobb aramot fogyasztasz, akkor fizess tobb reszt a villanyszamlaba? Ilyen kakirago modon nem lehet egyutt elni.

- baratod tultolja a tarskartyas dolgot. Adjak a szuleid neked a penzt te meg add oda. Hova még egy ilyen kezdodo egyuttelesre, melyet anyuciek fizetnek tarskartya.


Következeskeppen: imadom mikor itt olvasom a nagy tanacsokat, hogy jajj 18 vagy nagykoru azt csinalsz amit akarsz utana meg jonnek az ilyen kerdesek. Akkor koltozz ossze valakivel, ha eltartod magad. Akkor vagy felnott. Egyeb esetben akkor ha parodnak nem fontos a felesben fizetés és nagyvonalú tud/akar lenni veled. Amúgy te még nem vagy felnött, nem tudod eltartani magad, s pàrod mivel ö az îgy is kezel téged a szüleid utaljàk neki mindennek a felét mert a fejed felett legyen ez intézve "hisz te még kicsi vagy" . Mivel ö magat tartja el nem fof nyomorogni otthon dolgozva egy db szobaban. Meg is ertem. Ilyen ökörséget az talál ki, akinek nincs fogalma az otthoni munkàról. Sztem ha a szüleid igy àllnak hozzà, ez nem fog menni, de a hozzaallaaukat is meg lehet erteni hiszen felnottet akarsz jatszani az ö penzukon. Sztem akkor koltozz ossze, ha te tudod fizetni.

2019. ápr. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
51%

A szüleidnek teljesen igazuk van. És hát igen, adjatok lejjebb az igényekből. Mintha kicsit mindkettőtöknek túl nagyok lennének.

Egyébként 2 emberre teljesen megfelelő egy nappali plusz hálós lakás, főleg ha az albérlet.

2019. ápr. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
73%

Őszintén megmondom, én a szüleidnek adok igazat. Ha a barátod egy egyetemistával akar élni, akkor fizessen többet.

Nekünk is van dolgozószobánk, a férjemnek szüksége van rá. Aki szerint dolgozzon a nappalibna, az idióta.

Ez nem házasság, hanem egy kezdő együttélés. Ezért jogos a szüleid hozzáállása. Az is szép tőlük, higy egyáltalán finanszírozzák.

2019. ápr. 17. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
77%

Mindkettőtöknek túl nagyok az igényei, annyi különbséggel, hogy párod tudja magának fizetni míg téged eltartanak csak felnőttest játszol más számlájára. Nem lesz ennek jó vége szétmentek pár hónapon belül.


Amúgy meg megmondod hogy a szüleid max havi pl 100 ezerrel támogatnak a lakhatásban, ha nagyobb lakás kell neki, akkor fizesse a többit.

2019. ápr. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
52%

Mit csinál a párod, hogy hangszigetelés kell neki? Ha ennyire fontos, akkor a szüleid is csak megértik.

Sok ember dolgozik otthonról külön szoba nélkül, gyerek mellett...

Szinkronizál, vagy minek akkora csend?

Ha egy irodában ülne lehet ott is folyton valakinek járna a szája meg ki be járkálna.

2019. ápr. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
49%

Kedved Kérdező!

Nem tudom, milyen egyetemre jársz és milyen szakra, de soraidból nekem az jön át, hogy te reménykedsz abban, hogy egyszer majd tök jó egzisztenciád lesz és ez a sok befektetés majd megtérül, esetleg nem maradsz a párod vagy a Szüleid adósa? Jól érzem?

Mindenesetre, így ismeretlenül is kijelenthetem, hogy egy párkapcsolatban mennyire létfontosságú, hogy a pár tagjai úgy nagyjából egy szinten legyenek anyagilag. Persze, még a kapcsolat első éveiben, a lila köd időszakában nyílván elfogadóbb a pár egymással, de egy idő után ki ütközik a külömbség... Szóval úgy gondolom, ebbe a szülők segítsége nem feltétlen számít bele, hiszen azért nem Te dolgoztál meg, Kedves Kérdező. Azért írom ezt, mert számomra az a sajátom, amiért én dolgoztam meg. Persze jó dolog, ha azt embert támogatják a szülei, de szerintem van egy bizonyos mértékű segítség, amit már nem szabadna elfogadni.

Szóval akkor gondold végig a szürke hétköznapokat. Neked az belefér, hogy a szüleid minden hónapban utalják a 100, 200 forintott csak a lakhatásra? És akkor még nem ettetek. Nem tankolltatok. Nem szórakoztatok. Vannak váratlanul felmerülő költségek, pl baleset miatt, vagy valami elromlik, tönkre megy. Még nem mozdultatok ki sehova. Szóval neked ez nem rossz érzés, hogy semmihez se tudsz hozzá járulni? Én biztosan nem tudnék együtt élni ezzel a helyzettel.

Ráadásul a helyedben, nem becsűlném le a krumpli sütős munkát. :) Szerinted aki életében egy percet nem dolgozik, honnan tanulja meg, hogy a pénznek értéke van? Hogy néha be kell fognia a száját, különben a főnöke kirúgja? Anyway..

Nekem is egyetemista párom van, lassan összeköltözünk, de lehetőségeinkhez mérten tesszük ezt, egy kis garzon lakásban. Én vagyok a lány, én állok jobban a páromnál, őt meg a szülei segítik ki. Vannak megtakarításaim, mert előbb szakmát szereztem, dolgoztam, és most egyetemre járok. Szerencsére nem szorulok rá a szüleim pénzére (nem is tudnának nagyon támogatni, nincs miből), így elmondhatom, hogy a lakhatásomat, tandíjjamat én fizetem. Mindketten dolgozunk egyetem mellett, és én a tanulást is elég komolyan veszem.

Azt akarom ezzel mondani, hogy valóban úgy gondolod, hogy az egyetem 3-5 évere neked zero mennyiségű munka fér bele? Szerintem az igényeit mindenki maga dönti el, de a Te esetedben valahogy olyan felemás ez a helyzet. Rokonságomban van olyan férfi, aki aztán tényleg mindent megkapott a szüleitől, házat, tandíjjat. Most 32 éves, két félbehagyott egyetemmel a háta mögött.

2019. ápr. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
28%
100-200 ezer forint szeretett volna lenni... :D Plusz minden egyéb.
2019. ápr. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
81%

Nem jogos elvárás a szüleidtől, hogy egy csomó plusz pénzt fizessenek, csak mert ekkora elvárásaitok vannak. Nem tudom miért kell a külön szoba minden áron, de ha ilyen fontos, akkor bizony fizesse a barátod, ne a !!szüleid!!, akik így is szívességet tesznek, hogy támogatnak téged az összeköltözésbe. Ha önálló kereseted lenne, mondanám menjen felesben természetesen minden.

És ne haragudj de kicsit nonszensz, hogy még semmit nem tettél le az asztalra, de már nyávogsz, mert nyáron meleg van. télen meg hideg, és meleg a kormány, hó esik az autóra.

2019. ápr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
88%

Ez mondjuk olyan, hogy mondhatunk itt akármit, úgyis ti döntitek el.

Meddig támogatnának a szüleid? Az se mindegy, hogy mondjuk orvosira jársz és még sok év múlva is alig lesz pénzed, vagy már most keresett gyakornokként dolgozhatnál mérnökinfósként és többszázezres kezdő fizetésed lesz. Bár ekkor nem kellene kasszázni menni diákmunkaként.

Mondjuk erről nem írtál, van nem piacképes nehéz szak is, vagy mondjuk ügyvédbojtárként még lehet Neked kell fizetni.

2019. ápr. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!