Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak, ha a férjem...

Mit csináljak, ha a férjem felnőtt gyerekei féltékenyek a 2 éves kislányomra?

Figyelt kérdés
A ferjemnek van 2 felnott gyereke elozo hazassagabol. Van egy kozos ket eves kislanyunk. Nagyon jo a hazassagunk, tokeletes minden. Egy bibi van, hogy a ket nagy gyereke kb undorral nez a kislanyomra. Az apjuk elott ugy tesznek mintha szeretnek, de kozben latom rajtuk hogy nem. Ezt egy anya erzi. A kislanyom ragaszkodna hozzajuk, de nem tudom akarom e, mert ok nem tul jo emberek szerintem. Nem sokszor jonnek hozzank, de pl ha nyaralunk oket is hozza a ferjem. Kicsit mergezonek erzem a legkort. Ha uj jatekot kap a lanyom, akkor pofakat vagnak hogy mar megint kapott valamit ...... a ferjem teljesen elfogult veluk kapcsolatban, azt mondja hogy szeretik a lanyunkat. Tegyuk fel felteszek nagy ritkan a lanyomrol egy kepet a kozossegi oldalra ott sem likoljak.... ez is egy jel szamomra, tudom pitinek tunik de akkor is erzem. Mit tegyek ebben a helyzetben?
2020. jan. 10. 13:22
 31/99 anonim ***** válasza:
33%

Ha a férj látja a gyerekei hibáját attól még nem fordulhat ellenük. Persze hogy minden rendbe. Ha megjegyzést tenne akkor ő lenne a negatív személy. Így meg ha ő azt mondja hogy minden rendben akkor nincs ellenségeskedés egyik oldalra se.

A rosszon úgyse tud változtatni, de ha elhiteti magáva és mással, hogy nincs semmi akkor azon nincs idegeskedni és veszekedni való.

Viszont nem tudom, hogy mennyi a vagyona a férjednek, de így csak a fele jut a lányoknak később. Akár ajándék akár öröklés tárguán. Ezért se lehetnek jó véleménnyel a kicsiről.


Ne tegyél semmit. Van egy szép gyereketek. Éljetek vele boldogan.

2020. jan. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/99 anonim ***** válasza:
92%

Hatalmas a generációs különbség. Lényegében sosem lesznek igazi testvérek, mindig egyke marad a lányod. Itt számtalan posztot olvashatsz ahol még édestestvérek között sem alakult ki igazi testvériség mert túl nagy volt a korkülönbség.

Nekem is van ismerős ahol a 2 lánynak lett féltestvér közel 20 évesen, ők sem szeretik mai napig, a mostohát főleg mert majdnem egykorú velük. Nem tudnak,nem is akarnak az öccsükkel foglalkozni. Más neveltetést is kaptak.

De nővéremék is élő példa. Nővéremnek van 1 fia sógoromnak 2 lánya ők egykorúak szinte, imádják egymást. Ellenben a 2 lányból az egyik semmit nem tud kezdeni a húgával aki az anyja részéről született és bizony nagy a korkülönbség.

A mozaik családok nagyon nagyon elenyésző számban működnek jól,mindkét részről pláne.

Én most csúnyán fogom írni, de ne várd hogy a nevelt gyerekeid hasra essenek mert közös gyereketek született. Nem fognak. Azt se várd, hogy ritka találkozások mellett bármi kötődés alakuljon ki részükről. Fiatal felnőttek, akiket nem fog érdekelni egy 2 éves totyogó.

Nektek milyen a kapcsolatotok, megszerettek elfogadtak a 10 év alatt? Ha úgy érzed nem, akkor pláne nem fogják szeretni a húgukat.

43 évesen meg tényleg gyógyulj ki a like betegségből mert gáz. - ezt a legnagyobb jóindulattal írtam

Első voltam.

2020. jan. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/99 anonim ***** válasza:
5%
Költözzetek el jó messzire, akkor kevesebb mód lesz a féltékenykedésre és a mérgezett légkör megtapasztalására !
2020. jan. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/99 anonim ***** válasza:
92%

"Mit csinaljak ha a ferjem felnott gyerekei feltekenyek a 2 eves kislanyomra?"

Kérdező, semmit. Ha az embernek nagy korkülönbséggel születik testvére, gyakran megesik ez, ha testvér, ha féltestvér.

2020. jan. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/99 anonim ***** válasza:
88%

21 éves kislány? Te meg akkor ennyi erővel egy öregasszony vagy, nagyikorodban szültél.

Ne haragudj, de szánalmas a korral személyeskedni, meg a “majd ha lesz gyereked” szöveggel jönni. Mellesleg vicces, hogy pont az általad lenézett “gyerek” nem hisztizik a likeokon, te meg itt rugózol rajta asszony létedre. Hol is a felnőtt példamutatás? Netán ott, hogy semmilyen konkrét példát nem tudsz hozni, csak “érzed” meg “nem likeolják”? Meg szeretik ugyan, de hát tulajdonképpen mégsem, mert te ÉRZED? Hát ezek kiváló bizonyítékok. Nem is értem, miért nem a férjednek adod elő. Ne itt legyél kemény, hanem pl állj a lányok elé, és mondd el azt a szidalomáradatot nekik is, amit itt lazán leírtál idegeneknek.

Amúgy...ha egy 21 éves még csak kislány, akkor a 25 éves már mitől lesz felnőtt? Vagy ez csak akkor és úgy érvényes, ahogy épp te tudod magad előnyösen kihozni a sztoriból?

2020. jan. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/99 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos nem írtad a férjed gyerekeinek az életkorát.

Húszonéves fiataloktól sem várható el,hogy /a szüleik válása/ új mostoha anyukánál úgy viselkedjenek mintha régóta ismernétek egymást azt meg végképp nem,hogy "majdnem" idegen gyerekkel babázzanak a szeretetük kifejezése végett. Ahol édestestvér születik ott is megoszlanak az érzelmek.

A fiatalabb generációnak ahhoz is meg kell érnie,hogy saját gyereket akarjon.

Hosszú idő míg a mostoha gyerekeiddel megismeritek egymást és legalább olyan hosszú lesz mire eldöntődik,tudjátok majd egymást szeretni.

Valójában,talán azt sem tudják miként közelítsenek a kicsihezt? A férjed gyerekeinek nagyon sok idő kell mire feldolgozzák szüleik válását!


Neked a pici lány az első gyereked,mint szülő én is átéltem,hogy nagyon érzékeny voltam ha hangosabban szóltak a gyerekemhez,ha elesett én is sírtam,ami megváltozott a második gyermekem születése után.Gyanítom,hirtelen sok változáson mentél keresztül,nem lehet könnyű!

Hagyd,hogy a pici lány megszerettese magát!

Azt írod,a férjed csemetéi sokat járnak hozzátok,szerintem összeszoknak!

Szerintem túlérzékeny vagy,ezen kellene elsősorban változtatni,remélem sikerülni fog.Ne egy személytelen internetes közösségi oldal döntse el,hogy egy ÚJ család miként fog funkcionálni!

2020. jan. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/99 anonim ***** válasza:
15%

"Húszonéves fiataloktól sem várható el,hogy /a szüleik válása/ új mostoha anyukánál úgy viselkedjenek mintha régóta ismernétek egymást."


Pl. pont ezért nem kellene, hogy a férj felnőtt gyerekei velük menjenek a nyaralásaikra is.

2020. jan. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/99 anonim ***** válasza:
90%

"A kislanyom ragaszkodna hozzajuk, de nem tudom akarom e, mert ok nem tul jo emberek szerintem. Nem sokszor jonnek hozzank," "Ezt egy anya erzi."


És azt az anya nem érzi, hogy ez mekkora ökörség?

A levegőt Te mérgezed itt.

Állítsd le magad - nem kell együtt laknotok, 2 FELNŐTT emberről szólsz, neked kicsi a gyereked - foglalkozz értelmes módon vele és magaddal.

2020. jan. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/99 anonim ***** válasza:
85%
Hát ha ilyen rosszindulatú mostohaanyám lenne, én se szeretném. Ettől függetlenül van 3 kisebb féltestvérem és imádom őket. Tudod mit tegyél? Gondolkodj el azon hogy talán igaza van a valaszoloknak. Komolytalan, önző,és buta vagy.
2020. jan. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/99 anonim ***** válasza:
18%
Siman lehetnek feltekenyek. Az uj gyerek miatt apa mar nem tomi ugy a zsebuket,az oroksegbol is kevesebb fog jutni nekik.Az apjuk elott megjatsszak a szereto testvert,nehogy az apjuk megharagudjon rajuk, es meg messzebb keruljenek a mezesbodontol.
2020. jan. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!