Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak, ha a férjem...

Mit csináljak, ha a férjem felnőtt gyerekei féltékenyek a 2 éves kislányomra?

Figyelt kérdés
A ferjemnek van 2 felnott gyereke elozo hazassagabol. Van egy kozos ket eves kislanyunk. Nagyon jo a hazassagunk, tokeletes minden. Egy bibi van, hogy a ket nagy gyereke kb undorral nez a kislanyomra. Az apjuk elott ugy tesznek mintha szeretnek, de kozben latom rajtuk hogy nem. Ezt egy anya erzi. A kislanyom ragaszkodna hozzajuk, de nem tudom akarom e, mert ok nem tul jo emberek szerintem. Nem sokszor jonnek hozzank, de pl ha nyaralunk oket is hozza a ferjem. Kicsit mergezonek erzem a legkort. Ha uj jatekot kap a lanyom, akkor pofakat vagnak hogy mar megint kapott valamit ...... a ferjem teljesen elfogult veluk kapcsolatban, azt mondja hogy szeretik a lanyunkat. Tegyuk fel felteszek nagy ritkan a lanyomrol egy kepet a kozossegi oldalra ott sem likoljak.... ez is egy jel szamomra, tudom pitinek tunik de akkor is erzem. Mit tegyek ebben a helyzetben?
2020. jan. 10. 13:22
 51/99 anonim ***** válasza:
80%
Ahogy te érzed, hogy nem kedvelik a lányod, ők pontosan így érzik, hogy te sem kedveled őket. Van olyan rokongyerek, aki 2 éves, az egyik pillanatban szeretni való tündér és tényleg olyan jó megölelni a másik pillanatban meg elkezdem átértékelni a gyerekek testifenyítésével kapcsolatos elveimet mert előbújik belőle az ördög. Ha az anyukája ilyenkor látna tuti azt hinné nem szeretem a lányát, pedig igen, csak nekem mint gyermektelen fiatal nehéz ám kezelni egy kisgyereket. Ne feltételezd mindig a legrosszabbat az emberekről és ne generálj családi problémát, ha egyébként a gyereked egészséges és boldog, a férjed pedig veled van. Olyan sokat emlegeted a korkülönbséget és, hogy a lányok még gyerekek. Akkor legyél te a felnőtt és viselkedj ennek megfelelőlen. Okos enged, szamár szenved. Mire a gyereked akkora lesz, hogy számítson neki kik vannak még vele a szülein kívül, feltehetően már lesznek barátai is, a férjed gyerekei meg felnőttek lesznek és a legkissebb bajuk is nagyobb lesz annál, hogy a féltestvérükkel gonoszkodjanak esetleg vagy nem is értem mitől félsz. Biztos lehetsz benne, hogy akkor a korkülönbség közöttük, hogy mint barátok sosem fognak együtt játszani. A gyereked a helyzetből adódóan nem fog rájuk ha nő egy picit játszópajtásként tekinteni, akinek fáj az eltávolodása, bár a piciknél az ilyen pajtik többsége is jön megy még. Tényleg nem értem mitől tartasz.
2020. jan. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/99 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező! Végigfutottam, a te válaszaidat pedig rendesen elolvastam.

43 éves nő vagyok. Amikor 13 voltam, apámnak lett egy élettársa, attól egy félhugom. Soha az életben nem éltünk együtt a "hugommal". Apám tolta a egészet, meg az ő családja, hogy muszáj szeretnem, meg jóba lenni, meg kedvesnek. Amikor megtudtam, hogy gyerekük lesz, megfordult bennem a kés, a 13 évesben, és átbőgtem egy éjszakát, pedig az anyámmal már régen nem volt együtt az apém.

Utána vagy 20 évet vettek el az életemből a "kapcsolattartással" és egyebek. Apámmal beszélek, a hugommal nem. Jelenleg.

Tudod mit? Szeretet nem lehet kikényszeríteni, ezt jól jegyezd meg!! Ezt örök életedre jegyezd meg.

Tudtad, hogy van már gyereke a férjednek? Igen. Mit vártál? Sose lesz olyan, mintha édestestvérek lennének! Soha. Mert nem azok. Valamint az anya személye egy erősebb kötelék. A közös anya személye. Pont.

Szerinted én nem szeretnék ideális családi kapcsolatot? Nemcsak rajtam múlt, hanem az apámon is, és ezt a hugom is megmondta. Továbbá őrajta is múlt.


Becsapják az egy éves gyerekedet? Milyen módon? Amikor a szomszédasszony gügyög egy sort az egyéves gyereknek, ő nem csapja be? Kedves hozzá, de van neki sajátja. Mi ebben a becsapás?

Örüljél, hogy jópofát vágnak, mikor odamennek hozzátok. Az apjuk miatt mennek, nem miattad, hidd el.

Elfogadták az apjuk döntését, az új életét, és ELFOGADTAK TÉGED IS! Talán méltóztassad ezt értékelni, mert ők sem kötelesek még veled sem normális kapcsolatot tartani. Sőt, szét is fúrhattak volna téged a férjeddel.

Az apjukhoz kötődnek és ennyi. Pár év és saját családjuk lesz, addig a férjed tudja élvezni azt, hogy a három gyerekét együtt lássa egy nyaraláson, mert utána nem fognak veletek mászkálni túlzottan, mert lesz saját feleségük/férjük/gyerekük, azaz saját családjuk. Amikor ez meglesz, akkor meg majd másabb lesz a viszony, még lehet, javul is.

Ja, ugyanúgy szükségük van az apjukkal való kapcsolatra, a férjednek, a gyerekeivel való kapcsolatra. Te meg békéljél meg ezzel, mert ez ebben a szituációban egy teljesen normális emberi viselkedés a két másik "gyerektől" , inkább fiatal felnőttől, sőt mi több, intelligens viselkedés a részükről, és véleményem szerint kihozzák a helyzetből a maximumot, amit tudnak.

2020. jan. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/99 anonim ***** válasza:
84%

De bírom ezeket a szent kérdező védőket, hogy jajj, ítélkezünk, vagdalkozunk. És őt mit is szeretne amúgy? Csak nem azt, hogy a - számunkra abszolút ismeretlen, hiszen az ő verziójukat nem tudhatjuk - két gyereket szidjuk vele együtt? Ti milyen jogon tennètek ezt? Csak ha már másokon számon kéritek, hogy hát szegény kérdező. Azt miért tartanátok teljesen igazságosnak, ha itt szapulni kezdenénk azt a két idegen fiatalt csak mert valaki idebüfögött róluk valamit?


“Nem sokszor jonnek hozzank”

Ha sokszor mennének, akkor meg a “a párom előző házasságból született felnőtt gyerekei folyton nálunk lebzselnek, el akarják venni tőlem és a 2 éves féltestvérüktől a páromat, hát mit képzelnek”-lemezt hallgathatnánk, igaz?

2020. jan. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/99 anonim ***** válasza:
79%

Ha keveset találkoztok akkor ne foglalkozz ezzel, azt a pár alkalmat valahogy bírd ki.


Miért gondolod h rossz hatással lennének rá? Rossz életmódot élnek? Buliznak, isznak, cigiznek, pláza cicáskodnak, csúnyán beszélnek?

2020. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/99 anonim ***** válasza:
82%
Haaat őszintén a családok fele megjatssza magát. Ennyi idősen tudhatná. Nem KELL minden áron szeretni valakit. Örülj hogy legalább úgy tesznek és nem utálják nyíltan. Úgy írsz mint egy huszonéves elkényeztetett hercegnő, nem mint egy 43 éves. Még hogy like, ugye most viccelsz hogy nálad ez a szeretet jele. Valószínűleg az van náluk mint nálam, unom a 600-ik ugyanolyan gyerekfotot és hogy MINDENT meg kell mutatni, még a leglenyegtelenebb dolgokat is.
2020. jan. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/99 anonim ***** válasza:
75%

Egy babàt vagy bàmit nem lehet csak ugy megszeretni.

Nalunk is ha erkezik pl unokatesotol egy uj jöveveny, en is csak muszàj jopofizok. Ez ilyen.

2020. jan. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/99 anonim ***** válasza:
22%
Nagyon sok az elhagyott elvált nő az biztos ezen az oldalon. Engem aztán nullára is lehet pontozni nem érdekel 🤣🤣☝️😎kérdező jól látod nekem van munkatárs aki azon nevet h a volt férje gyereket nem likelojak bezzeg őt és a lányát milyen sokan .Árra nem gondol h szánalom like mert elhagyta a férje
2020. jan. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/99 anonim ***** válasza:
31%

Én azt röhögöm, ha valamelyik féltesó írt volna, hogy "Úgy nem szeretem apám jelenlegi feleségétől született új gyerekét", akkor a gyakoris birkák egyből leszednék a fejét a féltesónak, és látatlanban is a kisgyereket/kisgyerek anyuját védenék:DDD

Szánalomtenger ez az oldal:DDD

2020. jan. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/99 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó akkor minek olvasod?
2020. jan. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/99 anonim ***** válasza:
74%
Te meg nem szereted a két nagyobb gyereket, és ezt ők is érzik. Nem csak neked vannak megérzéseid. Amúgy meg szolidárisak az anyjukkal is, pláne, ha miattad váltak el. Ha miattad váltak el, én oda se mennék hozzád. Örülj, hogy egyáltalán szóbaállnak veled, azt se miattad teszik, hanem az apjuk miatt.
2020. jan. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!