Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit csináljak, ha a férjem...

Mit csináljak, ha a férjem felnőtt gyerekei féltékenyek a 2 éves kislányomra?

Figyelt kérdés
A ferjemnek van 2 felnott gyereke elozo hazassagabol. Van egy kozos ket eves kislanyunk. Nagyon jo a hazassagunk, tokeletes minden. Egy bibi van, hogy a ket nagy gyereke kb undorral nez a kislanyomra. Az apjuk elott ugy tesznek mintha szeretnek, de kozben latom rajtuk hogy nem. Ezt egy anya erzi. A kislanyom ragaszkodna hozzajuk, de nem tudom akarom e, mert ok nem tul jo emberek szerintem. Nem sokszor jonnek hozzank, de pl ha nyaralunk oket is hozza a ferjem. Kicsit mergezonek erzem a legkort. Ha uj jatekot kap a lanyom, akkor pofakat vagnak hogy mar megint kapott valamit ...... a ferjem teljesen elfogult veluk kapcsolatban, azt mondja hogy szeretik a lanyunkat. Tegyuk fel felteszek nagy ritkan a lanyomrol egy kepet a kozossegi oldalra ott sem likoljak.... ez is egy jel szamomra, tudom pitinek tunik de akkor is erzem. Mit tegyek ebben a helyzetben?
2020. jan. 10. 13:22
 81/99 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is van 2 ilyen idióta ősanya a facebook ismerőseim között, az egyik ráadásul közelebbi rokon is.

Naponta minimum 10 kép a gyerekükről, ahogy épp eszik/iszik/alszk/sz@rik/fürdik, és így tovább. Én egyiket sem lájkoltam, meg be is állítottam, hogy ne mutassa a kiposztolt szemetet a facebook ezektől az anyukáktól, mert most őszintén: KI kiváncsi arra, hogy XY totyis gyereke éppen spenótot zabál?

És a rokon anyuka még kérdőre is vont engem egyszer egy családi összejövetelen, hogy miért vagyok gyerek ellenes, hogy nem kedvelgetem a debil kiposztolt képeit a gyerekéről. Megmondtam neki, hogy csak sajnálni tudom, ha neki ez a mércéje ahhoz, hogy ki szeret/kedvel kit. Mit mondott rá? "Majd megtudod ha lesz gyereked." Szánalmas.


Mellesleg kérdező ülj le egy 10 percre egyedül, és gondolkozz el azon, hogy ki okozza a feszkót a családban.

De segítek:

- A párod 2 idősebb (gondolom 18+ éves) gyereke nem kötődik semennyire sem a te kölyködhöz, mert csak egy féltestvér, hatalmas a korkülönbség, plusz ha látják őt egy hónapban 1-2-szer. Neked ez nem tetszik, meg juj a te "anyai megérzésed", holott ez teljesen érthető, hogy így reagálnak.

- Ha valaki játszik, törődik a kölyköddel akkor meg azt gondolod, hogy biztos be akarja őt csapni. Tehát neked ez sem jó.

- Nem likeolják a képeit...húha. Ne légy már ostoba, ez komolyan mércének számít manapság? Ez nem "pitiáner" dolog, hanem nemes egyszerűséggel szánalmasan gyerekes.

- Neked az sem tetszik, hogy a férjed törődik a gyerekeivel. Tudod anyuka/apuka nem tud a gyerekétől elválni úgy, mint a házastársától. Olyan kevés a normális apuka, aki válás után törődik a gyerekeivel...

- Te elfogultnak nevezed a párod, holott TE vagy az abszolút elfogult a kisgyerekeddel, mert ha nem is tudatosan, de elvárod, hogy mindenki körbenyalja a kis tündibündi-sztárocskát és nem tudod elfogadni, hogy ha valaki nem így viszonyul hozzá.


Szerintem legbelül te is érzed, hogy itt nem a párod gyerekeivel van a probléma, hanem azzal, hogy te féltékeny vagy rájuk, mert nem te vagy az egyetlen a párod életében. Ezt TE IS tudtad, mikor hozzámentél. Mégis mire számítottál, hogy szülsz egy gyereket, erre a párod idősebbik gyerekei megszűnnek létezni? Nagyon szomorú, amikor valaki szétbarmol egy apa-gyerek kapcsolatot így.

Te legyerekezed őket, közben érettebben viselkednek, mint te 40+x évesen.

2020. jan. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/99 Evus1999 ***** válasza:
86%

Szia.

Nekem mint gyereknek volt közöm ilyenhez, elhiszem hogy te úgy látod hogy nem szeretik a gyerekeket, de nem lehetséges hogy pont azért nem szivelik annyira mert úgy érzik, hogy most már csak a kicsi fontos?

És még egy fontos kérdés, azt emlited hogy ők nem szeretik szerinted annyira a kis gyereket mint azt te elvarnad, de azt már nem emlited hogy te mennyire szereted őket. Ennek én úgy tudom legalábbis kölcsönösnek kellene lennie. Egy gyereknek nem csak arra van szüksége, hogy heti 3 napot ott lehessen nálatok, hogy ha közben úgy érzi hogy nem szívesen látott vendégek, akkor az sajnos így fog ki jönni.

2020. jan. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/99 anonim ***** válasza:
100%

A minap volt itt egy fiatal felnőtt, aki azt kérdezte felelős-e jogilag a féltestvéréért. Mert a közös apjuk meghalt, a gyerek anyja meg nem akarta. A féltestvér inkább elnézi, hogy állami gondozásba megy a 9 éves kisfiú, minthogy magához vegye.


Na ilyen az, ha egy féltestvér nem szereti. Nem olyan, hogy nem lájkolja facebookon.

2020. jan. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/99 anonim ***** válasza:
84%

Na igen, nekem még mindig hihetetlen, hogy egy 43 éves családanya képes szaros likeokon megsértődni 😂

16 évesen is gáznak tartottam már, ha valaki ebben mért bármit is...

2020. jan. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/99 anonim ***** válasza:
100%

"Na igen, nekem még mindig hihetetlen, hogy egy 43 éves családanya képes szaros likeokon megsértődni"


Sajnos gyakoribb ez a jelenség, mint ahogy gondolnád. Több ilyen embert is ismerek. Ennél már csak az a szánalmasabb, amikor egy csaj vérig van sértve, hogy a pasija "lájkolta" más lánynak a képét, sokaknak ez mér egy fél megcsalás....elképesztő.

Az USA-ban a válások kb felénél a bírosági jegyzőkönyvekben szerepel "facebook" szó. Szóval én már meg sem lepődök az ilyeneken, hogy anyuka pattogva hisztizik, hogy XY nem "lájkolja" a taknyos Jakabka képeit, mert hát milyen cuki, hogy odaokádott a földre és bele is ült....

2020. jan. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/99 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt nem értem, hogy akkor ezek a tisztelt “felnőttek” miért siránkoznak, hogy jaj, a mai gyerekek mindent a likeokban mérnek. Hát mit várnak, ha ezt mutatják példának?

Mondjuk az is igaz, hogy egyre inkább szülőkorba ér az a generáció, akiknél berobbant a facebook.

2020. jan. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/99 anonim ***** válasza:
100%
Na, ezért nincs facebookom. Nem tartom normálisnak, ami nyomorult lájkokon folyik, meg az "elérhető voltál, nem válaszoltál - durca" dolgokat. Jól választottam szakmát, azt hiszem, 10 év múlva a lakosság 60%-a be fog kattanni. Mindig lesz állásom.
2020. jan. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/99 anonim ***** válasza:
81%
Én is unom amikor kiposztoljak hogy most nyert a 600.- ok nevenincs versmondó versenyen más néven a részvétel miatt díjat kap stb. Szanalom a köbön amikor hisztizik amiért van pofám odairni hogy oké ez szép dolog, de miért kell mindent kitenni. Én speciel nem szeretem kiteregwtni az életem, nem értem más miért igen.
2020. jan. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/99 A kérdező kommentje:
Sajnos az osszes valaszt nem tudom elolvasni, de latom, hogy rengeteg a tamadas. Igazabol abban igazatok van, hogy nem irtam konkretumokat, hogy nem tamasztottam ala azt, hogy nem szeretik a gyerekemet. Rengeteg erre utalo jelet tapasztaltam, amik lehet hogy szamotokra jelentektelen, de szamomra nem. A nagyobb lany havonta valtogatja a fiujait, mar nem tudom hany fiut hozott bemutatni. Itt a szomszed szobaban hallottuk hogy “mit” csinalnak. Semmi gatlas nincsen benne. Egy buta kis plazacica, aki igazan szereti sem kepes, az en ferjemet is csak kihasznalja.semmiben sem segitett nekem soha, ott hagyja maga utan a mosatlan, azt hiszi, higy mindenki az o csicskaja. Mikozben èn foztem rajuk, agynemut csereltem utanuk..... probaltam veluk normalis lenni, de sajnos nem kaptam sosem cserebe semmit . Nem miattam valtak el . Igy emiatt nem utalhatnak. De miota gyerekunk szuletett sokkal jobban erzem azt, hogy a hatuk kozepere nem kivannak sem engem sem a gyerekemet, ès 10èv alatt mar eleg volt beloluk. Nem kivanom senkinek ezt a helyzetet. Es tudom en vallaltam, tudtam, hogy gyerekei vannak a ferjemnek, amikor oszejottunk. De a ferjem egy nagyon jo ember, es szeretem. Es azt gondoltam hiaba a nehezsegek, vele szeretnek kozos jovot. Azt gondoltam, hogy idovel majd lesz sajat csaladjuk es elik az eletuket. Neha jonnek hozzank, egyutt karacsonyozunk, de ennyi. De nem csak ennyi, hanem megy a rosszindulat, irigyseg. Hogy azt hallom, hogy mar megint vettetek neki valamit? Ez megint uj jatek? Ez megint uj ruha? Apa akkor nekem is veszel ruhat ha o is kapott? 25 eves felnott ember, dolgozik, sajat lakast kapott. Nem ertem miert kell az apjat lelkileg zsarolni. Mindent megkaptak, de semmi sem eleg, sajnaljak a gyerekemtol azt amit kap tolunk. De annyi mindent irhatnek, ugyis azt gondoljatok, hogy velem van a problema. Sajnos az egesz 10evet nem tudom leiirni, de egy biztos hiaba irtatok negativ kommenteket akkor is erzem a sajat igazamat, es tudom hogy 10ev alatt mit tettem meg ertuk es mit adtam nekik. Ès nem kivanok mar joban lenni veluk, mert elegem lett. A kislanyomat nem fogom ellenuk beszeni, bizom abban, hogy majd o erezni fogja, hogy kell e kotodnie vagy nem hozzajuk. Nem kivanok tobb valaszt adni, koszonom a hozzaszolasokat.
2020. jan. 14. 13:11
 90/99 anonim ***** válasza:
78%

Amit már írtam a feloldhatatlan ellentétről:

Nekik az az érdekük, hogy apjuk rájuk költsön minél többet, neked meg az, hogy rád és gyermekedre.


Egyébként meg, minden társadalmi norma szerint elvált férfitól az a tisztességes, ha meglevő gyerekeit támogatja, felnőttként is indulásukat, később unokáit, nem pedig az, ha újra családot alapít.

2020. jan. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!