Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Milyen ez az esküvő?

Milyen ez az esküvő?

Figyelt kérdés

Nővérem esküvője 1 hónap múlva lesz.

Az egész család ki van akadva,de senki nem szól érte, merthogy ők fizetik a teljes esküvőt.


Kívánságlista: max 15 fő, szűk család, konkrétan anya apa én, barátnője.

Se papa,se mama, se unokatesok se nagybácsi,nagynéni,sógor ...Pedig sok rokonnal tartjuk a kapcsolatot

Barátja részéről anya apa nővére keresztanya és ennyi


Nincs telefon,le kell adni,merthogy nem azért fizetnek többszáze Ft a fotósnak,hogy telefonos képek legyenek.


14 gyülekező

14.30 ceremónia ami csak egy polgári esküvő

15-16 fotó


16 kaja

Ami abból áll

1 tányér húsleves

Főétel: baconbe tekert szuzermek,konyakos áfonya szósszal.

Desszert 1 szelet sajttorta

Ha valaki éhes rendeljen amit akar,majd állják azt is elvileg.

Nyugodtan egyen az aki akar otthon ebédet


Vőfély nincs.

Élő zene nincs, cigány zenét utálják, a rádió 1 zene laptopról jó lesz nekik.


Buli 18- 00 ig

Ők tovább nem akarnak maradni

Alapból is 22ig akarták tervezni,de kihúzzák éjfélig


Alkohol 1 pohár pezsgő köszöntőként,de aki ha inna valamit azt külön állják majd neki elvileg,de ők nem isznak alkoholt


Ruha: ne legyen fekete fehér,kék, lila-rozsaszin

Most akkor én csak sárga, zöld barna, piros, színben lehetek ?


Kérdezztem nővérem,hogy tényleg így gondolja az egészet,mert hát ez inkább egy vasárnapi összeül a család,kis éttermi ebédre feeling beütés.

Így szeretné kész

Ő nem akar idegeskedni, izgulni,hanem jól akarja magát érezni,mert ez az ő napjuk.


Igaza van

Csak nekem fura,soha nem voltam még ilyen esküvőn mint ami ez lesz



2021. jún. 29. 15:29
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
97%
A miénk se volt ennél sokkal puccosabb. Nem 15en hanem 20an voltunk, tortát a tesóm sütött, ital volt többféle, kb ennyi a különbség. Tök jó esküvő volt, nagyon jól éreztük magunkat.
2021. jún. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon fontos tudnod, hogy ez az ő nagy napjuk, nem a családé. Ha ők így szeretnék, pláne hogy anyagilag is függetlenek, akkor ebbe nektek semmi beleszólásotok.

Elmondom, hogy nekem mi a fura, de persze ez csak saját vélemény, biztosan nem reklamálnék emiatt.

Az első hogy nincs torta. Szerintem ilyen kevés embernek pont jó lenne egy kisebb torta, talán pont el is fogyna.

A második a rádió 1es zene. Akkor inkább semmi, csak ne az.

A harmadik pedig a ruha. Én biztosan nem szabnám meg a vendégeimnek hogy mit vegyenek fel. Nyilván a klasszikus bakikat kerüljék, de ez gondolom alap.

De ennyi igazából, minden más szerintem rendben van

2021. jún. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem semmi baj nincs ezzel. Mindenki olyan esküvőt szervez magának, amilyet akar. Én személy szerint teljesen meg tudom érteni, ha valaki nem akar nagy felhajtást, és hetedhét országra szóló lakodalmat. Nekik erre van igényük, ilyen lesz. A rokonok, akik húzzák a szájukat, meg szervezzenek maguknak nagy bulit. Nem kell mindenkinek meghajolni a “tradíció” előtt, ha neki nem tetszik.

Vannak még ennél kisebb, még visszafogottabb esküvők is. Nyilván van akinek ez jön be, de vannak akik igénylik a nagy bulit. De mindenkinek (remélhetőleg) csak egy esküvője van, az meg akkor legyen olyan, ami neki tetszik.

2021. jún. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
84%
Nade kik lesznek a tanúk?
2021. jún. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is teljesen jó. Egyeseknek arról szól az esküvő, hogy egy nagy buli a családdal, barátokkal. Ez teljesen rendben is van. De másoknak meg csak annyi, hogy ebédelnek egy jót a családdal, beszélgetnek, esetleg táncolnak egy kicsit, aztán kész. És ez is rendben van. Nem tudom, miért lett olyan nagy divat a család elvárásait kielégíteni egy esküvőn, ha az a pár hangulatának rovására megy. Ez a nap róluk szól, és ők tudják, hogy nekik mi a jó. Mellesleg a vőfély dolgot én sem értettem soha... Szerencsére kevés olyan esküvőn voltam, ahol volt vőfély, de mindegyik egytől egyig kínos volt minden résztvevőnek, főleg a házasodóknak.

Nálunk a családban mondjuk amúgy is kicsi esküvőket szokás tartani, de annyira, hogy volt, amelyikre meg sem lett hívva senki az egyetlen még élő szülőn és a két tanún kívül (pedig mindkét oldalon van több testvér, unokahúg/-öccs stb.) Semmi sértődés nem lett belőle. Nem mondom, hogy ez a követendő példa, de hadd szervezze már mindenki úgy a saját esküvőjét, ahogy neki tetszik.

A gyerek kérdés pedig még ennél jobban is az ő döntésük. Én mondjuk valószínűleg nem tiltanám ennyire a képek posztolását, de nem örülnék, ha a rokonok teleraknák a Facebook-ot a gyerekemmel, aki egyáltalán nem tud véleményt nyilvánítani arról, hogy akarja-e ezt vagy nem. Pár évvel később marha ciki lesz neki, hogy pl. a nagymamája Facebook-ján levő fürdetős képein röhög az egész osztály (tudom, szélsőséges példa, és amúgy is mindenki azt csinál, amit akar, de hallottam már ilyenről). Gondolom a nővéredről sem raksz ki a képeket a megkérdezése nélkül, szóval gondolj bele, hogy a gyermeke sokkal kiszolgáltatottabb helyzetben lenne ilyenkor.

2021. jún. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem teljesen rendben van, voltam hasonló esküvőn és magamnak is valami hasonlót képzelek. Csak egy-két dolog van, amit annyira nem értek vagy amiről másképp gondolkozom, de nincsen vele különösebb problémám és elfogadnám ezeket is.

Az egyik ilyen a telefonok leadása (most gondolom mindenki kikapcsolja stb., itt most a fotózásról volt szó a kérdésben). Értem, hogy szeretnének szép, jó minőségű képeket és ezért hívnak fotóst, de nálam ez nem zárná ki azt sem, hogy a meghívottak készítsenek képeket a saját kedvükre, ha akarnak. Persze, lehet azok nem lesznek olyan szépek, előnyösek stb., de engem ez nem igazán érdekel. Eleve csak a szűkebb családi kör lesz ott, nálunk például nem szokás ezeket nagyon mutogatni sem vagy felölteni ide-oda és inkább mindenki csak így nosztalgiából nézegeti, ha néha eszébe jut. A másik a ruhák színe, engem ez sem érdekelne, hogy ki miben jelenik meg. Valamint a bulin gondolkoztam még. Ha bulis a társaság, szeretnek táncolni, szórakozni, enni, inni, jó lenne a hangulat stb., akkor én még lehet nem húznám le a rolót éjfélkor, ha van rá lehetőség. Ha pedig nem olyan társaság és nincsen rá igény, akkor inkább szimplán egy ilyen beszélgetős vacsorát szerveznék, de nem lenne külön buli-lagzi rész.

A kis létszámot abszolút meg tudom érteni és szerintem fontos kérdés, hogy nekik milyen a kapcsolatuk a családdal. Én késői gyerek vagyok, emiatt minden rokonom jóval idősebb nálam és szinte alig ismerem őket (pl. az unokatestvéreim is 20 évvel idősebbek). Az összes családi esemény, az én ballagásaim vagy a diplomaosztóm is arról szólt, hogy számomra szinte idegen emberekkel kellett ünnepelnem. Mindenki sztorizgatott, nosztalgiáztak stb., én meg ültem ott egyedül mint valami hülye. Úgyhogy eldöntöttem, hogy én akármilyen eseményt szervezek magamnak, tényleg csak az lesz meghívva a részemről, aki nekem fontos és nem érdekel a családi kivel van jóban, ki hívott meg korábban, kit illik stb. Valamint nem kell álszentnek lenni, anyagilag is kedvezőbb és az ember nem költi a pénzét olyanokra, akiket amúgy nem lát szívesen. A kajával szerintem nincsen gond, ezek tök okés ételek. Kis létszámnál szerintem meg lehet oldani egy olyan menüt, amit mindenki szeret és az egyéni szükségletekre, kívánalmakra külön oda lehet figyelni. A vőfélytől, cigány zenétől, esküvős játékoktól stb. és szabályosan rosszul vagyok, tehát ez nálam kifejezetten plusz pont, hogy nincsen. Ja és mivel nem vagyok vallásos, ezért én is csak polgári szertartást tartanék, ha rólam lenne szó (szerintem ez evidens és nem "csak egy polgári", hanem polgári és kész, nem mindenki esküdik meg templomban is).

2021. jún. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
93%
Úgy látom valakinek nagyon böki a csőrét, hogy nem mindenki akar falunapot rendezni esküvőre… ezért érdemes lepontozni teljesen valid válaszokat.
2021. jún. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
8%

Kérdező!


És mit adtok nászajándékba?


Menyasszonytánc se lesz?

2021. jún. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
89%
Ahj istenem.... Nekünk július 20-án lesz(igen,kedden), 14 fővel, csak polgári vőfély nélkül, és mi állítottuk össze a zenét ami hangfalról szól majd... Nem igazán érdekel, hogy ki mit gondol. Imádom a vőlegényem, és ennyi ami számít. Ha megtudnám, hogy valaki így vélekedik akkor mindjárt csak 10 fős lenne...
2021. jún. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 Molyember ***** válasza:
91%
Szerintem egy vőfély pontozza le a válaszokat. :)
2021. jún. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!