Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy tudnék kimászni a bajból?

Hogy tudnék kimászni a bajból?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, öcsém 17 és alkoholista. Pénze van rá mivel nagyanyánk pénzeli elég rendesen.(Én persze soha nem kaptam semmit, hiszen ő a kedvenc.)

Tízezreket hagy ott a kocsmában napi szinten. Pár hónapja karanténba kerültünk covid miatt, ezért szépen felélte az italkészletemet (vagy 20-25 üveg töményet, mivel egyáltalán nem iszok, szagát se bírom, de minden ünnepre kapok barátoktól pár üveggel amit aztán elraktam emlékbe). Esküdözött hogy majd megadja az árát, de mai napig nem sikerült törlesztenie, ráadásul most már nyíltan röhög hogy biztos nem fog fizetni nekem. Én barom meg eleve félárat mondtam mindenre mert testvér.


Most viszont sajnos hirtelen szükségem van arra a párszázezer forintra, mivel a vírus miatt elvesztettem a munkámat, lakásomat, minden megtakarításomat és maximum 2 hét múlva utcára kerülök. Szülőkhöz családi okok miatt sajnos nem tudok visszamenni, apám közveszélyes agresszív állat, többször vert ájulásig így nála az utca is jobb. Kiverni a pénzt az öcsémből nem tudom sajnos mert apám nagyon védi és neki ad igazat.


Már az öngyilkosságon gondolkozok. Jogilag ha meg is lehetne oldani a dolgot, hogy megkapjam a pénzem, addigra már túl késő lesz mire elkezdenek foglalkozni vele.



Tudtok bármilyen megoldást?



2021. júl. 3. 10:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/145 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyetemista vagy, kaphatsz diákhitelt. És ősszel mehetsz kollégiumba.
2021. júl. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/145 anonim ***** válasza:
100%
Ezek után én nem igen állnék szóba a családommal. Oda se kellett volna engedned az öcsédet, miután észrevetted, hogy matt részeg naponta, akkor pedig ki kellett volna rakni. Apád agresszív, ha bántani akar, hívd rá a zsarukat.
2021. júl. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/145 anonim ***** válasza:
100%
Ez az a tipikus SEMMI SEM JÓ, AMIT JAVASOLTOK hisztis kérdés.
2021. júl. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/145 anonim ***** válasza:
100%
Engem az érdekelne, hogy egyetemistaként hogy lehet vendeglatozni olyan szinten, hogy abból egy albérletet fenn lehessen tartani egy egyetemi városban.
2021. júl. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/145 anonim ***** válasza:
100%
Tehát NEM a lakásodat veszítetted el hanem az albérletedet... nagy különbség!
2021. júl. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/145 anonim ***** válasza:
85%
#30: hát ja..... jó nagy kamugép...👍
2021. júl. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/145 anonim ***** válasza:
84%
34. Igen... ez is erősen kamuszagú...
2021. júl. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/145 anonim ***** válasza:
85%
Full kamu, de annak is a gagyi formája.
2021. júl. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/145 A kérdező kommentje:

Koliba sajnos nem vettek fel mert túl közel van a lakcímem a kolihoz.


És nincs ellentmondás, hiába nagyon gazdag a mamám, csak abból a havi pár tízezer forintból él amit a papám után kap, hogy minden pénzét az öcsémnek tudja adni mert ő a szent. Saját magától kajára is sajnálja a pénzt, de az öcsém piájára nem sajnálja mert megérdemli szerinte.


És olyanoktól kapok ilyen drága italokat akik megtehetik. A Chivast pl olyantól kaptam aki több milliós bányászgépet építtetett velem (mérnökinformatikus szakon vagyok harmadéves, így értek hozzá) és mivel régi barátom nagybátyja és a barátom kért meg rá, nem kértem érte egy fillért se, de ezt adta hálából.

2021. júl. 3. 12:24
 40/145 anonim ***** válasza:
93%

#2 vagyok!

A batyam sajnos mar tobb mint tiz eve alkoholista. Meg nem tudnam szamolni, hogy hany tiz ezressel tartozik mar. Akkor ketesett, amikor penz kellett neki, aztam honapokig a telefont sem vette fel! Nyilvan a penzt mar nem fogom visszakapni, es nem is kerem tole. Tanulopenz.

Mostmar hiaba ker, nem kapna. Ha pedig torne-zuzna, azonnal kihivnam a rendorseget!

Probalunk rajta segiteni, de mindig eltunik. Sokszor azt sem tudjuk hol van. Rajta csak egy fel eves maximalisan eltart elvono es egy kornyezetvaltas segithet. Amugy pedig nehogy mar egy 17 eves taknyos terrorban tartson teged! Jelentsd fel!

2021. júl. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!