Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy tudnék kimászni a bajból?

Hogy tudnék kimászni a bajból?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, öcsém 17 és alkoholista. Pénze van rá mivel nagyanyánk pénzeli elég rendesen.(Én persze soha nem kaptam semmit, hiszen ő a kedvenc.)

Tízezreket hagy ott a kocsmában napi szinten. Pár hónapja karanténba kerültünk covid miatt, ezért szépen felélte az italkészletemet (vagy 20-25 üveg töményet, mivel egyáltalán nem iszok, szagát se bírom, de minden ünnepre kapok barátoktól pár üveggel amit aztán elraktam emlékbe). Esküdözött hogy majd megadja az árát, de mai napig nem sikerült törlesztenie, ráadásul most már nyíltan röhög hogy biztos nem fog fizetni nekem. Én barom meg eleve félárat mondtam mindenre mert testvér.


Most viszont sajnos hirtelen szükségem van arra a párszázezer forintra, mivel a vírus miatt elvesztettem a munkámat, lakásomat, minden megtakarításomat és maximum 2 hét múlva utcára kerülök. Szülőkhöz családi okok miatt sajnos nem tudok visszamenni, apám közveszélyes agresszív állat, többször vert ájulásig így nála az utca is jobb. Kiverni a pénzt az öcsémből nem tudom sajnos mert apám nagyon védi és neki ad igazat.


Már az öngyilkosságon gondolkozok. Jogilag ha meg is lehetne oldani a dolgot, hogy megkapjam a pénzem, addigra már túl késő lesz mire elkezdenek foglalkozni vele.



Tudtok bármilyen megoldást?



2021. júl. 3. 10:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/145 anonim ***** válasza:
100%

"A Chivast pl olyantól kaptam aki több milliós bányászgépet építtetett velem (mérnökinformatikus szakon vagyok harmadéves, így értek hozzá) és mivel régi barátom nagybátyja és a barátom kért meg rá, nem kértem érte egy fillért se, de ezt adta hálából."


Ez is rendkívül hihető. Természetesen a vendeglatozas és az egyetem mellett mindezt.


A naygaoad mikor halt meg?

2021. júl. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/145 anonim ***** válasza:
97%

"Amugy pedig nehogy mar egy 17 eves taknyos terrorban tartson teged! Jelentsd fel!"


Kérlek írd már le, mégis miylen okkal lehetne feljelenteni

2021. júl. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/145 anonim ***** válasza:
96%

Aha...egyetemista, IT-s, de vendéglátóban csicskáskodik, amiből egyetemi nagyvárosban meg tud élni, saját albival, 22 évesen...


Anyám meg szűz!

2021. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/145 anonim ***** válasza:
100%
Milliós bányászgépet terveztél egy üveg piáért? Hát nem vagy normális..
2021. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/145 anonim ***** válasza:
84%

#42 tor-zuz, agressziv.


Nem eleg?

2021. júl. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/145 anonim ***** válasza:
100%
#43: 👍😂😂😂
2021. júl. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/145 A kérdező kommentje:

Aki szerint kamu az csak lapozzon tovább a következő kérdésre. Ha úgyis troll vagyok akkor ne etessetek.


Aki viszont komolyan segíteni akar annak várom a válaszát továbbra is és nagyon hálás vagyok.



De sajnos el is keseredtem hogy hova jutott ez az oldal. Sokan szégyelhetitek magatokat! (Tisztelet a kivételnek) Azt hittem azért van hogy segítséget kérjen az ember. Fel se fogjátok hogy mivel játszadoztok ilyen kaliberű kérdéseknél. Mikor a kérdező úgy érzi hogy már a szakadék szélén áll és nem bírja tovább, ti még löktök is rajta egyet!


Mellesleg én vagyok az élő példa hogy lehet boldogulni egyetem mellett mivel hétfőtől csütörtökig van egyetemi hét, de úgy vettem fel az órákat hogy kedden nem is volt, ezért hétfő, szerda, csütörtök suli, kedd,péntek, szombat pedig meló napi 12 órában, vasárnap szabadnap. Így a heti 3x12 órámmal majdnem annyit melózok mintha heti 5x8 órát dolgoznék.

2021. júl. 3. 12:36
 48/145 anonim ***** válasza:
77%
#44: úgy beletekeredett a hazugságaiba mint kiscica a pókhálóba..😁😎
2021. júl. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/145 anonim ***** válasza:
100%
És az alkoholista, agresszív öcsédet a főbérlő beengedte, hogy legyen két elkaranténozott is az albérletében, ahha
2021. júl. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/145 A kérdező kommentje:

A gépet nem én terveztem, egy kész koncepció alapján összeírtam hogy mi kell, ő megvette, én összeraktam és beüzemeltem. Mégis mennyit kellett volna kérnem? Egy délután alatt meg is volt. Csak 3 videókártya, egy proci, egy alaplap, egy ram, egy SSD meg ugye a szoftver. Egy hozzáértőnek pár óra.


Azért vendéglátózok mert diploma nélkül sokkal kevesebbet kapnék informatikusként.

2021. júl. 3. 12:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!