Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Olyan nagy dolgot kérek...

Olyan nagy dolgot kérek cserébe, ha kölcsönadom az autóm?

Figyelt kérdés

A hugom kölcsönkérte az autóm egy kb 80kilóméteres útra, és azzal a feltétellel adtam, ha kitakarítja kívül-belül.

Való igaz, eléggé le van lakva mert elhanyagoltam, és azt válaszolta, hogy akkor inkább nem kéri, mert nem fogja az én mocskomat takarítani.



2021. okt. 9. 10:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/116 A kérdező kommentje:
Nem kell 20ezerért mosóba vinni, csak leöblíteni a szőnyegeket, lemosni az ajtó belsejét és a belső küszöböket + kiporszívózni. Mindez legfeljebb 20 perc alatt megoldható ingyen.
2021. okt. 9. 11:54
 32/116 anonim ***** válasza:
85%

#33, Nem kell 20ezerért mosóba vinni, csak leöblíteni a szőnyegeket, lemosni az ajtó belsejét és a belső küszöböket + kiporszívózni. Mindez legfeljebb 20 perc alatt megoldható ingyen.


Neked is. Neki is láthatsz.

2021. okt. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/116 anonim ***** válasza:
77%
Nekem se kellene a te koszod. Dugd föl magadnak.
2021. okt. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/116 anonim ***** válasza:
21%

Az a sok kommentelő, aki azt írta, hogy tele tankkal vagy legalább visszatankolva hozza vissza: a kérdező hugáról van szó, azaz fiatalabb a lány. Bár nem tudjuk a körülményeket, de el tudom képzelni, hogy 18-25 éves egyetemista és nem lenne rá pénze, mert nem keres még.

Ha ez a helyzet, akkor megérteném a kérdező logikáját, hogy valamit azért ő is kapjon és a lány is megtanulja, hogy nincs ingyen ebéd.

Az már más kérdés, hogy amikor én voltam ilyen helyzetben akkor busszal vagy vonattal mentem, esetleg más kocsijába bekéredzkedtem, és ha ezek nem voltak opciók, akkor inkább nem mentem.

2021. okt. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/116 A kérdező kommentje:

#34 neki látok majd ha én is úgy akarom, se te, se a hugom nem fogja megpofázni, hogy mit csináljak a sáját autómmal.


Ez csak egy feltétel volt a szivességért. Azt az autót meg kell venni, szervizelni, fizetni a kötelezőket stb.

Ha ennyit valakinek nem ér meg, akkor tovább lehet menni.

2021. okt. 9. 12:00
 36/116 anonim ***** válasza:
82%
" itélkező majmok"? Miért is? Mert az igénytelenség csúcsának tartom hogy retkesen adjak valamit kölcsön, azt meg szánalmasnak tartom hogy mással takaríttatod a ganét magad után?
2021. okt. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/116 anonim ***** válasza:
79%

de milyen testvér, aki önzetlenül nem képes adni valamit a testvérének?

azt mondod ítélkezünk.

elmondanád, hogy szerinted mit jelent az, ha valaki jó testvér?

2021. okt. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/116 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, az általad elírt munka egyrészt nem 20 perc, másrészt itt nem arról van szó, hogy mennyi idő alatt lehet valami megcsinálni, hanem, hogy a kívánt munka piaci ára mennyi. Ugyanis ennek is van értéke, még ha nem is vagy hajlandó belátni.

Mellesleg amikor én családtagtól kaptam kölcsön autót soha nem kellett lemosnom. A kölcsönért cserébe általában kb. a dupláját tankoltam vissza, mint amit elhasználtam, de ezt sem kérték, csak így tartottam korrektnek.

2021. okt. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/116 anonim ***** válasza:
83%

Jah, csak hogy mifelénk ez nem egy szívesség.

Nem kell a kocsi pont mikor neki igen? Akkor miért ne adnád semmiért se cserébe oda? Miért szívesség ez?


Nem tudom kinél hogy van, de nálunk a családba bárki-bármikor kölcsönkérhette a kocsit, és előtte még mi takarítottuk ki, hogy ne a mocsokba üljön be.

2021. okt. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/116 anonim ***** válasza:
72%
Tehát számodra a takarítás nem is munka? Mond csak, mennyit segítessz be az otthoni házimunkába?
2021. okt. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!