Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Olyan nagy dolgot kérek...

Olyan nagy dolgot kérek cserébe, ha kölcsönadom az autóm?

Figyelt kérdés

A hugom kölcsönkérte az autóm egy kb 80kilóméteres útra, és azzal a feltétellel adtam, ha kitakarítja kívül-belül.

Való igaz, eléggé le van lakva mert elhanyagoltam, és azt válaszolta, hogy akkor inkább nem kéri, mert nem fogja az én mocskomat takarítani.



2021. okt. 9. 10:31
 81/116 anonim ***** válasza:
88%
Attól függ, mennyire retkes az az autó.
2021. okt. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/116 anonim ***** válasza:
91%

"akkor az a kérdezőnek miért is éri meg?"


Szóval a tesódnak csak akkor segítesz, ha megéri?

2021. okt. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/116 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, több helyen írtad, hogy te tennél szívességed a húgodnak, azzal, hogy odaadnád a kocsidat cserébe azért ha kitakarítaná. Ez nem szívesség ha valami feltételhez kötött.


szívesség (főnév)

1. valami, amit valaki más számára ingyen tesz valaki; kedves és segítő cselekedet.

2021. okt. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/116 anonim ***** válasza:
93%
ézném az arcodat, ha meghívlak vacsorázni, és közlöm veled, ha használod a vécét, takarítsd is ki.
2021. okt. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/116 anonim ***** válasza:
2021. okt. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/116 anonim ***** válasza:
60%
Kitakarítja kívül - belül és le van lakva. Hát szerintem majd kér mástól kocsit akkor. Bár sztem ritka, aki odaadja. De ez a takarítás túlzás. Miért nem a szüleidét viszi?
2021. okt. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/116 anonim ***** válasza:
91%

Feltettél egy kérdést, nagyobb arányban kaptad azt a választ, hogy nem fair.

Így is neked áll feljebb. Tehát eszed ágában nem volt, hogy elgondolkozz a dolgon, csak megerősítést vártál. Gyerek vagy te még...

2021. okt. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/116 anonim ***** válasza:
90%

Én meghívlak ebédre, cserébe segítesz a főzésben, elmosogatsz és puccba vágod a konyhát.

Na?

2021. okt. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/116 A kérdező kommentje:

Az utóbbi néhány válaszoló nem olvasta végig a kommenteket, de szemethúnyok fölette, mert igancsak megszaporodtak a hozzászólások.

Szóval mégegyszer kijelentem, hogy nem kértem, hogy tankolja vissza az elhasznált benzint (esetünkben csupán kb. 3ezer forintról lenne szó) és hiper-szuper mosodába sem kellett volna vinnie az autóm.

Annyi dolga lett volna, hogy kivül gyorsba lemossa egy kerti slaggal (a szüleinkkel él otthol kertes házban, szóval ez adott), és belül kimossa a gumiszőnyegeket, végigtörli a müszerfalat, ajtókat és küszöböket, és végül átmegy rajta porszivóval.


Mindez semmi anyagi ráforditást nem igényel, és 20 perc alatt lazán elvégezhető. Ennyi lett volna a feladata a használatért cserébe.

2021. okt. 9. 15:18
 90/116 anonim ***** válasza:
87%

Na a 83-as pont leírta azt, amit akartam.

Ócska, igénytelen szrdarab vagy és az égvilágon SEMMILYEN szívességet nem teszel te itt senkinek, ahogy azt szépen kifejtette az említett kommentelő. Okádék mellesleg, hogy a saját családodon próbálsz nyerészkedni. De szerencsére csak próbálsz, mert a húgod nem hülye, szóval kénytelen vagy te felszámolni a saját retek posványodat :)

Amúgy meg hiába vergődsz itt, hogy jaj hát majd fizet tízezreket. Egyrészt árad belőled a rosszindulat, másrészt az irigység is. Csak nem fáj, hogy ő megteheti ezt is, te meg még egy autótakarítást sem bírsz megfizetni (de azért neked letörne a kezed, ha megcsinálnád)?

2021. okt. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!