Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem fizet a nővérem , mit tegyek?

Nem fizet a nővérem , mit tegyek?

Figyelt kérdés
A nővérem 11 éves lánya összetörte a vadonatúj iPad pro-mat, miután megsértődött hogy anyukája nem vesz neki ilyet. Bosszúból térddel beleugrott az iPadba , ketté tört, kuka az egész nem vettem rá garanciát mert vigyázok mindenre. A nővérem csak annyit mondott hogy kérjen bocsánatot. Nem ajánlotta fel hogy rendezi a károkat. Amikor már mentek el gondoltam megkérdezem kifizeti-e mégis csak majdnem fél milliós kárt okozott a lánya. Erre ő nagyon megsértődött, hogy hogy merek ilyet kérni és milyen pofátlan vagyok, ha van ennyi pénzem ilyen hülyeségre akkor tudok venni egy másikat is. Erre én régóta spóroltam és szükségem van hozzá a munkámhoz is.Csak szerintem kéne kifizetnie? Én is ha összetörnék náluk valamit alap hogy kifizetném.

2022. jan. 17. 23:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/177 anonim ***** válasza:
96%
Mondd el a történetet a szüleidnek és kérdezd meg őket, hogy mit szólnak hozzá. Hátha beszélnek a nővéreddel, és valamennyit hajlandó lesz fizetni neked.
2022. jan. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/177 anonim ***** válasza:
90%
El kell döntened, hogy mennyire fontos neked ez a kapcsolat. Ha szemet hunysz felette, megmarad, de jogosan lesz tüske benned. A jogi út a legdrasztikusabb, az biztos hosszútávra tönkre teszi. Ha többször felhozod, az minimum rövid, de lehet, ugyanúgy hosszútávra pecsételi meg a helyzetet... Sajnos nincs jó megoldás, mert erre nem szabadna így reagálni.
2022. jan. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/177 anonim ***** válasza:
93%
9! Akkor ezek szerint neki ennyit jelentett a testvéri kapcsolatotok. Ha simán ki tudná fizetni, akkor az lenne a normális, hogy ő maga ajánlja fel a kártérítést. Ha nem engedhetné meg magának, hogy vegyen akár a saját gyerekének, akkor még azt mondom megértem, hogy nem akarja/nem tudja kifizetni. De így nem. Én a helyedben csakazértis jogi útra vinném a dolgot. Az ő lánya volt a károkozó, az ő felelőssége.
2022. jan. 18. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/177 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon egyszerű; ha legközelebb látogatóba jönnek, akkor fogsz egy vascsövet, és szarrávered a kocsiját. Aztán mondasz neki egy bocsikát (vagy még azt sem). Ezzel helyreáll a feng-shui, a testvéred pedig talán tanul az esetből.
2022. jan. 18. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/177 anonim ***** válasza:
30%

Aki azt mondja hogy tegyen feljelentést meg ilyenek azok egyébként milyen világban élnek?

Egyrészt több a leves mint a hús, másrészt a rendőrök pont semennyit nem fognak ezzel törődni.

De ez az “1 év börtön” na ez a legjobb🤣🤣

2022. jan. 18. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/177 anonim ***** válasza:
97%
Le is kevertem volna akkorát a hisztis szarnak, hogy a fal adja a másikat. Az anyjának pedig ultimátumot adnék, hogy vagy fizet vagy feljelentem.
2022. jan. 18. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/177 anonim ***** válasza:
93%
A nő kijelentése vérlázító ! Mi az hogy vegyél másikat és még ő van felháborodva ? Csak azért is átmennék hozzájuk és szétvernék félmilla értékben amit találok. A gyereknek pedig de szerencséje, hogy veled csinálta és nem mondjuk velem. Én minimum lerúgtam volna a gépről.
2022. jan. 18. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/177 anonim ***** válasza:
18%
Múltkor nem a TV-t törték még össze?
2022. jan. 18. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/177 anonim ***** válasza:
92%
Én közölném vele, hogy oké, akkor holnap délig a számlámon a pénz vagy megy a feljelentés. És többet nem kell keresni a kis szardarabjára sem fogok vigyázni soha, sőt, az egész családnak elmesélem a történetet
2022. jan. 18. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/177 anonim ***** válasza:
17%
Annyira életszerű a történet.😄
2022. jan. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!