Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nem fizet a nővérem , mit tegyek?

Nem fizet a nővérem , mit tegyek?

Figyelt kérdés
A nővérem 11 éves lánya összetörte a vadonatúj iPad pro-mat, miután megsértődött hogy anyukája nem vesz neki ilyet. Bosszúból térddel beleugrott az iPadba , ketté tört, kuka az egész nem vettem rá garanciát mert vigyázok mindenre. A nővérem csak annyit mondott hogy kérjen bocsánatot. Nem ajánlotta fel hogy rendezi a károkat. Amikor már mentek el gondoltam megkérdezem kifizeti-e mégis csak majdnem fél milliós kárt okozott a lánya. Erre ő nagyon megsértődött, hogy hogy merek ilyet kérni és milyen pofátlan vagyok, ha van ennyi pénzem ilyen hülyeségre akkor tudok venni egy másikat is. Erre én régóta spóroltam és szükségem van hozzá a munkámhoz is.Csak szerintem kéne kifizetnie? Én is ha összetörnék náluk valamit alap hogy kifizetném.

2022. jan. 17. 23:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/177 anonim ***** válasza:
19%
Feljelenteni mi értelme? Ha nincs róla felvétel, mégis hogyan bizonyítja a történteket?
2022. jan. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/177 anonim ***** válasza:
11%

Jó annak akinek nem hihető, én való életben találkoztam ilyennel,


Mivel? Hogy a fél millás tabletet a földön tárolja a gazdi? Mert nyilván nem a szekrényen vagy aztalon ugrott rá a gyerek.

Ha meg nem a földön volt, miért is nem vette ki a kezéből, mikor elvette onnan és a földre pattintotta?

2022. jan. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/177 anonim ***** válasza:
75%
Én ezért se engedek be gyereket a házamba. Mindegyik neveletlen vadbarom
2022. jan. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/177 anonim ***** válasza:
99%
Én nem tartanám vele tobbé a kapcsolatot. Tisztán látszik hogy nem számíthatsz rá, nem fog téged segíreni ha bajban leszel, csak a maga erdeket nezi. Emberileg is szar hozzaallas, tehat baratilag is kilove. O is megmondta tobbet nem all veled szoba, hat akkor mennyire vagy te neki fontos. Legalabb a felet havi torlesztesbe felajanlja, akkor meg elneztem volna. Szar alak, nincs szukseged ra tobbet.
2022. jan. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/177 anonim ***** válasza:
93%
"Feljelenteni mi értelme? Ha nincs róla felvétel, mégis hogyan bizonyítja a történteket?" - én akkoris feljelenteném, hogy érezze, hogy van a dolgoknak következménye. Hogy ne higgye azt, hogy minden további nélkül lehet velem sz.rakodni.
2022. jan. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/177 anonim ***** válasza:
15%

Tudom, eső után köpönyeg, de minek kell ilyen dolgot (ami drága, a munkádhoz kell, és nem is tudnád pótolni) egyáltalán odaadni egy gyerek kezébe? Függetlenül attól, hogy milyen az a gyerek. Egyáltalán nem szükséges, hogy ezzel játsszon, amíg látogatóba megy.


Az az egy esélyed van, hogy addig nyüstölöd a nővéredet (esetleg a szüleidet is bevonva), amíg elege nem lesz és fizet. De ha a munkához kell, úgysincs annyi időd, hogy ezt kivárd.

2022. jan. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/177 anonim ***** válasza:
75%

30!


Egy 11 éves nem óvodás, képes önállóan gondolkodni, tudja mit csinal és annak mi a következménye.

2022. jan. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/177 anonim ***** válasza:
7%

Ugyanmar, mindjárt jönnek q lehetséges "hogy kerülhetett a gyerek kezébe egyaltalan" kifogasok.

Segitek:

-el volt zárva a széfbe, ami amúgy bombabiztos, de a 11 éves megszerezte valahogy a spéci biztonsági kulcsokat és a bonyolult zárkombinaciot is kitalálta valahogy

-a gyerek mindig maga volt a megtestesült nyugalom és türelem, hirtelen megszallta az ördög, amire megsosem volt példa és kitepte a kérdező kezéből az iPadot

-az iPad a padlasterben volt, a legeldugottabb sarokban lévő, amúgy több mázsa fuzfaval takart poros szekrény alatt, régi ujsagpapirokba csomagolva, de a gyerek valahogy csak megtalalta

2022. jan. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/177 anonim ***** válasza:
88%

#37 A legtöbb felnőtt sem képes erre, ne vicceljünk már. A sztoriban például az anya sem volt képes felmérni, hogy nem kéne a gyereket az iPad közelébe engedni, mert mi lesz a következménye.


A gyerek hisztije egy érzelmi reakció és oké, hogy célja van vele, de nem fog esélyeket számolgatni, lehetséges következményeket számbavenni és ezek alapján egy tudatos, megfontolt döntést hozni, hogy igen, akkor mehet a hiszti. :D

2022. jan. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/177 anonim ***** válasza:
11%

39!


Tudjuk, hogy hogy került a gyerek az iPad közelébe? Nálunk pl esélytelen lenne, mert nincsenek szem előtt az értékes, vagy valamilyen szempontból fontos, esetleg pótolhatatlan dolgaink. Nálunk nem tudná osszetorni a tabletet, vagy a dednagymama érzelmi értékben kincset érő porcelán cseszejet, mert nincs szem előtt.

2022. jan. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!